Problém s močením v 1. trimestri

hruska91
14. apr 2023

Som tehotná v 10tt a začala sa mi diať taká zvláštna vec - keď idem na malú, nemôžem zatlačiť. Môžem sa vymocit ale ako keby nemôžem ovládať ten tlak/prud. Musím čakať kým to pomaly vytečie. Trvá to asi týždeň, doteraz sa mi to v predošlých tehotenstvách nikdy nestalo. Poznáte to? Je to niečo čo treba riešiť? Bolesti ani ine priblemy nemám, moc mám čistý. Alebo to len dieťa niekam tlači na močovú rúru? Dakujem za vaše skúsenosti

trgypadl
14. apr 2023

@hruska91 ahoj, kolko tehotenstvo mas ta sebou? Po porodoch nebol pokles maternice, panvoveho dna?

anavixy
14. apr 2023

Mne to znie ako retencia mocu, byva na zaciatku tehotenstva, malo by sa upravit okolo 14tt, ale moze byt sposobene aj problemom s panvovym dnom (skor hypertonus PD).

hruska91
autor
14. apr 2023

@trgypadl mám za sebou 2 tehotenstva- nikto mi nič o panvovom dne nespomínal tak predpokladám že všetko bolo ok nemala som problém

tanyan
14. apr 2023

Ja som ku koncu tehotenstva začala mať problém vycikať sa a išla som aj na pohotovosť. Tam sa nevedeli dohodnúť či ma má riešiť gynekológ alebo urológ a posielali ma od dverí ku dverám. Keďže sa mi nedalo sedieť, tak som čakanie trávila chodením a kým som sa konečne dostala ku gynekológovi, tak som to pravdepodobne rozchodila. Ak si dobre pamätám, tak mi vysvetľoval, že na konci prvého trimestra sa maternica otáča a cestou mi to "privrzlo" močové cesty. Chodením sa to uvoľnilo a už sa to nevrátilo...

trgypadl
14. apr 2023

@hruska91 spomen to dr na najblizsej poradni, ak by bol nejaky problem skor urcite sa mu ozvi,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre