Progesterón v tehotenstve

11girl1133
24. jan 2021

Dobrý deň, na prvej kontrole u doktorky som bola podľa MS v 8tt ale veľkosť bábätka zotpovedala 6t2d. Dokonca bilo i slabo srdiečko. Pani doktorka mi predpísala femibion a Progesteron.
Mám na vás otázku. Keďže Progesteron si mám vkladať 2x za deň (ráno, večer), tak som si nie moc istá či mám aj v deň kontroly. Keďže to mám na vkladanie a vždy niečo ostáva dnu. Či to nebude prekážať pri vyšetrení.
Ďakujem za každú odpoveď.

petamich
24. jan 2021

@11girl1133 lekar mi kazal vkladat aj ked som sla na kontrolu, ked som sla rano napr. 7:00 tak som si rannu vlozila az po, ak som sla ale napr. o 11:00 tak som si vlozila pred, v skratke nemenila som kvoli tomu rutinu

11girl1133
autor
24. jan 2021

@petamich veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Aj vám pomohli tie tabletky? 🙂

petamich
24. jan 2021

@11girl1133 pomohli k comu? 🙂 ja som ich mala predpisane inak od pozitivneho testu ako prevenciu po potratoch a skoro som ich vysadzovala, myslim, ze uz v 9tt som zacala znizovat davku
preco ich vlastne predpisala? zistila nizku davku progesteronu? ak ano, tak isto pomozu

11girl1133
autor
24. jan 2021

@petamich na udržanie plodu. Skôr ju trápilo, že srdiečko bije slabšie. Tak mi predpísala i femibion. Dala mi kontrolu po týždni. Ale už teraz mám strach ako to dopadne. Čítala som tu veľa príspevkom o tom.
😔

nikpa
24. jan 2021

@11girl1133 vkladaj tak ako ti kazala, aj v deň kontroly, lekárka je zvyknutá na takého aj iné menej príjemné veci tam dolu pri pacientkach. Ja som tiez brala na udrzanie aj pri prvom aj pri druhom tehu.

11girl1133
autor
24. jan 2021

@nikpa ďakujem za odpoveď.
🙂

petamich
24. jan 2021

@11girl1133 tak treba doverovat lekarke a hlavne sa nestresovat vopred, to tiez nerobi dobre ani tebe ani drobcovi, drzim paste! 🤞🏻🤞🏻 ale vsetko bude v poriadku

11girl1133
autor
24. jan 2021

@petamich ďakujem za povzbudivé slová 🙂

beatrixx123
31. jan 2021

Naco sa vlastne ten progesteron užíva ? Ja to mám tiež pred tehu som mala zamlčaný potrat či je to ako nejaká prevencia pred ?

11girl1133
autor
6. feb 2021

@beatrixx123 je to ako prevencia, aj kamarátka to užívala pred tehotenstvom.
Ja to užívam na udržanie plodu. 🙂
Už mám kontrolu za sebou. Všetko dopadlo dobre. Plod krásne narástol a aj srdiečko už bije ako má.
🙂 Termin pôrodu mi doktorka vyratala podľa ultrazvuku.

oksanka1
14. feb 2021

Baby mne to doktorka predpisala len akoze “pre istotu” a fakt si tym uz niesom teraz ista..to sa bezne robi alebo mala nato nejaky dovod??lebo uz som si dnes zacala o tom citat a googlit a zacinam teraz pochybovat ci by som to ja mala uzivat..citam ze to pouzivaju baby co potratili alebo co boli na umelom :/

beatrixx123
15. feb 2021

Ja som mala jeden UPT a potom o 7 rokov som otehotnela a v 9tt nám prestalo byt srdiečko a v septembri som otehotnela znova a už mi dala užívať ten utogestan

dzulik_
15. feb 2021

@oksanka1 mne to dr dala aj keď som predtým potrat nemala. Proste pre istotu. Niektorí dávajú Duphaston, ten sa užíva klasicky, tento Utrogestan/Pregestanelle je na vkladanie, čo je podľa mňa lepšie, lebo nezaťažujú celý organizmus 😉 hlavne dôveruj svojej dr a užívaj si tehotenstvo 🍀

11girl1133
autor
4. mar 2021

To je v niektorých prípadoch ozaj len ako prevencia. Tiež som sa veľmi zľakla, keď som si o tom prečítala na internete. Teraz doužívam druhé balenie a uvidíme čo ďalej. Snáď to organizmus zvládne a zvyšok tehotenstva to už nebudem potrebovať. 🙏☺️

barbo24
20. jan 2024

@beatrixx123 mne gynekológ predpísal utrogestan na základe nižšej hladiny progresteronu..na začiatku tehotenstva som začínala so 4 tabletkami na vkladanie, dve ráno, dve večer. Postupne mi znižoval dávky, až vysadil úplne. Každú kontrolu mi brali krv, aby sme zistili, ako na tom som 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre