Prvé tehotenstvo a obavy

lilkaparkanska
26. apr 2024

Ahojte!
Prave prezivam svoje prve tehotenstvo a zatial co partner riesi financie ja kazdu minutu dna nedokazem prestat mysliet ci je babatko v poriadku. Vcera som mala prvu navstevu u gynekologa, povedal ze som 8+4tt no nebolo vidiet plod ale povedal ze vsetko je v poriadku a ze som asi otehotnela neskor ako napoveda menstruacia. Velmi sa bojim aj ked si stale hovorim, ze som len tehotna a ze aj na zaciatku tehotenstva asi teda nemozem nijak moc citit babatko. Mavam bolesti v lavom boku rovno nad panvou a v podbrusku. Kontrolu mam az za dva tyzdne a ja mam pocit, ze zosaliem dokym ten den pride. Nedokazem prestat mysliet na to, ci je vsetko v poriadku. A vzdy ked sa rano zobudim a necitim ziadne symptomy extra tak sa citim previnile, ze ci je babatko v poriadku. Zatial teda u mna panuje unava extremna, bolave a napuchnute prsia, nafuknutost, trochu nevolnost a bolesti v brusku ale to vacsinou na vecer a rano je to lepsie. Vie ma niekto kto uz prezil tehotenstvo aspon trosku ukludnit? Viem, ze by som nemala stresovat lebo to potom neni dobre pre babo no nedokazem na nic ine mysliet. Dakujem baby.

hederamonstera
26. apr 2024

@lilkaparkanska preco ta to tak stresuje?

ada510
26. apr 2024

@lilkaparkanska tak zatiaľ je to len gestacny vačok tam není čo cítiť a bolesť môže byť roztahovanir maternice takže sa nemajte zbytočne a stres tomu tiež nerobí dobre skúste sa nejak zamestnať hlavne hlavu teda kúpte si veľké puzzle napríklad ...a zvyšok sú bežné zmeny hormonálne každá to prežívame inak 👌

skatloka
26. apr 2024

Ahooj, neboj sa, tieto stresy prezivame vsetky prvorodicky 🙂 a len tak skoro nevymiznu… Ja som si vravela, ze bude dobre, az ked porodim, ale este len potom zacne ten strach, ci je male v poriadku a ci mu davame dostatok… Priznaky mas uplne ako ja. Aj vies kedy si mala ovulaciu rsp ste mali styk? ja som na 7+1 mala len taku gulicku, ak ti lekar povedal, ze je to okej, nemusis sa stresovat 🙂

skatloka
26. apr 2024

a kontrolu o dva tyzdne mas super, ja mavam len raz za mesiac 🙂

lilkaparkanska
autor
26. apr 2024

@skatloka Až dnes som si uvedomila, ze som doktori povedala uplne iny datum menstruacie takze aj preto my tie tyzdne musel uplne inak vypocitat. Ale teda takto cervene dni su menstruaci, modre by teda mali byt ovulacia a srdiecka su kedy sme mali pohlavny styk. Takze ak sa nemylim tak babatko teda este neni vidiet lebo teda nie som v osmom tyzdni.

lilkaparkanska
autor
26. apr 2024

@hederamonstera toto dietatko bolo neocakavane a stale som v soku z celej tej situacie je to predsa len tyzden co o tehotenstve viem a netusim teda co ocakavat a stale mam obavy ci robim vsetko spravne. Bojim sa, ci jem spravne, ci sa moc hybem alebo ci zase naopak moc malo a hlavne ta myslienka ze cloveku nic ine neostava len cakat a verit svojmu telu zatial co vie ze jeho telo vytvara malinky zazrak. Je to nezvycajny pocit a neviem este ako sa citit

lilkaparkanska
autor
26. apr 2024

@skatloka nasla som si urcite super gynekologa, sestricka bola neuveritelne mila aj doktor a uistili ma ze keby hocico mozem vzdy prist aj skor ak mam nejake obavy co fakt som vdacna ze som vychytala tak super doktora

lilkaparkanska
autor
26. apr 2024

@ada510 ano, to sa snazim vacsinu dni robit najst si nejaku aktivitu ale od vcera som uz len viac a viac unavena a uz mi nastupili aj dost nevolnosti hlavne po jedle takze ani nemam chut nic robit tak len lezim a pozeram filmy, lustim krizovky a oddychujem.

katarina_kat
26. apr 2024

@lilkaparkanska Ahoj, vôbec sa nestrachuj, už len príznaky, čo popisuješ sú presne tie ako som mala aj ja na začiatku, dokázala som prespať poobede, večer až do rána prvé tri mesiace... čo sa týka kontroly, ja som išla až v nejakom 10tt na prvú kontrolu a potom až o mesiac, takže hlavne klud, telo vie, čo má robiť 🙂 viem, že je to ťažké, keďže si prvorodička a nevieš, čo ako, ale dôveruj svojmu telu a dopraj mu čas.

Sem si zadaj dátum poslednej menštruácie a budeš predbežne vedieť, v ktorom tt si : https://www.modrykonik.sk/kalkulacky/tehotenska-kalkulacka/

lilkaparkanska
autor
26. apr 2024

@katarina_kat podla tej kalkulacky som teda 6+3 takze mi aj odlahlo ze este teda nebolo jasne vidiet plod. Som rada, ze tu mam teda podporu a mozem aspon trochu skludnit hlavu. Citala som, ze aj ked clovek ma nevolnosti je to znak zdraveho tehotenstva takze aj to ma trochu potesilo aj ked ta unava ma az tak netesi nakolko neviem ako budem buduci tyzden chodit do prace ked teraz sa neviem odlepit od gaucu 😆🫣. Ale uz sa citim ovela lepsie po tom co tu ludia pisu a tesim sa na dalsiu kontrolu

majlo1234
26. apr 2024

Ja zacnem z ineho konca, aj ked trochu tvrdeho. 1 zo 4 zien pride o dietatko do 12tyzdna. Proste sa to deje. A chcem tym povedat len tolko, ze co ma byt, bude. Zbytocne sa budes stresovat, zbytocne sa budes sledovat a setrit a neviem co. Ak bude vsetko v poriadku, porodis o par mesiacov zdrave dietatko. Ak nie, nijako tomu nezabranis. Tak naco sa stresovat.

marcela199
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marcela199
26. apr 2024

@lilkaparkanska ja som mala to iste, velmi som sa bala stredovala som. Potom som si uvedomila ze to neovplivnim, jednoducho ked to babo ma prist tak pride, samozrejme davala som si pozor co jem a nepreťažovala som sa. Neskor som bola vypisana na PN kvoli krvacaniu, az vtedy zacal strach. S každym krvacanim som išla do nemocnice s plačom že som potratila, chvala bohu dnes som už 21tt a stale ma lekari ubezpecili ze je vsetko v poriadku ( my sme ale mali planovane babo) . A myslim si že ten podvedomi strach nepominie nikdy, ja ho mam dtale pred kazdou poradnou vysoky tep😃 ci mi povie doktorka dobre alebo zle spravy. Dnes som sa velmi ukludnila kedze som bola na morfologickom a povedali mi ze moje babo nema ziadne vady a je uplne zdravičke a vyvojovo presne na deň ❤️ a myslim ze po porode to bude este horsie s tym strachom, len sa musime do toho nejak vžiť a preniest cez ten strach. Prajem veľa šťastia❤️

ada510
26. apr 2024

@lilkaparkanska a ste PN asi ? Ja som ešte chodila tak aj do roboty a vstávala o 4 ráno cestovala hodinu autobusom koľko krát som musela vystúpiť z pachov v teple ma napínalo 🙈 ale tak s prvým som robila do 8 mes a druhou do 22tt lebo to mi bolo fakt zle 🙈

lilkaparkanska
autor
26. apr 2024

@ada510 ono ja mam teraz volno do pondelka no sama si neviem predstavit ako to zvladnem. Zo dna na den mam symptomy silnejsie, dnes som sa skoro povracala z priateloveho samponu co mi bezne vonia velmi. Plus posledne dva dni len lezim lebo som taka unavena a akurat sme si sli sadnut so znamymi na kofolu a ja som po polhodine odisla lebo tak som unavena a otapena ze nemam chut do nicoho

ada510
26. apr 2024

@lilkaparkanska ja som sestrička o 4t j som šla z domu o 6:00 už v robote s prvým synom to bolo v pohode nebolo mi zle až kým som ho skoro neporodila v ambulancii 🙈 a s dcérou mi bolo na vracanie pomaly 6 mes len som prebehovala na záchod medzi pacientmi v čakaní rána boli najhoršie najesť som sa vedela až okolo desiatej a aj to jablko len a tie ryžové chlebíky a vždy keď mi bolo zle tak mi pomohlo jablko takže som ich jedla strašne veľa a na začiatku schudla 7 kg a tie som potom pribrala späť ku koncu takže malo lebo som jedla len zeleninu a ryby a jablká mám pocit okolí mekacu som ani predísť nemohla smrad strašný pritom s prvým synom som tam sedela nonstop🤣

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre