Prvé tehotenstvo rizikové. Druhé automaticky tiež?

amima
26. jan 2011

Baby, chcem sa vás opýtať, či ste niektorá mali prvé tehotenstvo rizikové (predčasné otváranie krčka maternice) a ako potom prebiehalo vaše ďalšie tehotenstvo. Pri prvom som musela od 28. tt až do pôrodu ležať v nemocnici, preto ma zaujíma, či je tu niekto taký, kto takéto niečo absolvoval pri prvom a pri ďalšom to bolo v pohode. Alebo, či je to už pravidlo, že si treba odležať aj to nasledujúce tehu? Veľmi pekne ďakujem.

adka12
26. jan 2011

tak toto zaujíma aj mňa, som zvedavá na reakcie 🙂

xlucia
26. jan 2011

nuz pytas sa velmi jednoducho.... jemne povedane. v prvom rade kazde tehu je jedinecne, a v druhom rade to zavisi od toho preco si mala to prve rizikove...
ine je ak si mala napr. vcestnu placentu, tam je to problem, teraz mozes mat placentu ulozenu normalne
ak bolo rizikove tehu napr. z dovodu vaznej choroby, napr. cukrovka alebo srdce ev. iny problem u matky ktory nezmizol, je logicky aj druhe tehu rizikove

traktor
26. jan 2011

2 x som potratila v zaciatku tehu..pricinu nevieme.., potom som ostala tehu, cakala som simonku a komplet cele tehu som prelezala v nemocnici, stale problemy, a stale strach,ze je to koniec...ale mam simonku 🙂 ...druhe tehu bolo uz dobre, len mi *preventivne* robili serklaz, ale inak bolo tehu dobre, nemusela som byt v nemocke...mam misku 🙂 , dalsie tehu tiez preventivne serklaz, tiez som nebola pocas tehu v nemocnici, bolo to ok...mam patka 🙂 ...dalsie tehu...kedze nemocnicu, kde som rodila prve 3 zrusili, tak som rodila inde..tam netrebalo ziadne preventivne/serklaz/, tehu bolo bez pobytu v nemocke...mam matka...a dalsie tehu uz nebude, plan splneny 😀 😉 ...myslim, ze sa netreba bat, kazde tehu je ine, to, ze prve bolo problemove neznamena, ze bude aj dalsie 🙂 tak ti prajem ..ked sa uz ukazu tie // na teste, nech si tehu uzivas a nech je to bez problemov 🙂

ivett1
26. jan 2011

ahoj...ja som mala obe rizikové ...pri prvom som mala skrátený krčok a hrozil mi predčasný pôrod...preležala som celé tehu, ale "našťastie" doma (... tiež uvažovali o serkláži, ale nakoniec nebola potrebná) a v 38 tt som porodila sekciou ("bola plánovaná")...druhé tehotenstvo som mala skoro do začiatku 6 mesiaca ukážkové, až kým môj gynekológ nezistil, že mám tzv. vcestnú placentu a znova rizikové tehu a posledné dva mesiace som strávila v nemocnici 😝 a opäť sc...
...takže naozaj, každé tehotenstvo je iné a môže byť úplne normálne, aj keď to predchádzajúce bolo rizikové, až kým sa nevyskytne "nejaký" zdravotný problémik...

alexandrah
27. jan 2011

nemusi to mat suvis, kazde tehu je ine, ja som mala prve tehu rizikove, a toto v poho...

simcatko17
1. máj 2019

@amima môžem sa prosím opýtať, ako teda nakoniec prebiehalo druhé tehotenstvo? 🙂 ďakujem 😊 veľmi by mi to pomohlo...keďže prežívam cosi podobne a nevieme sa rozhodnúť, či ísť do toho alebo ešte nie...synček bude mat 2 roky 🙂

amima
autor
1. máj 2019

@simcatko17 Ahoj, druhe bolo v porovnani s prvym podstatne lepsie, chodila som aj do prace (pri prvom som bola od zaciatku PN), byvalo mi sice v prvych mesiacoh zle, ale nie tak ako pri prvom. Keby som nebola spadla na schodoch v siedmom mesiaci a nezacala sa otvarat, asi by to bolo v pohode aj dlhsie, ale potom som uz musela zostat najskôr v nemocke (len 9 dni) a potom uz doma. Sice lezat az do porodu, ale nemocnica to byt nemusela, kedze som mala dobre vysledky na monitore. Pri prvom tam stale boli nejake slabe kontrakcie, cely cas som bola (tri mesiace ) na infuzkach (gynipral). Takze celkovo hodnotim - lepsi priebeh, ale ten krcok je u mna asi problem.

simcatko17
2. máj 2019

@amima ďakujem veľmi pekne za odpoved 🙂 potešilo ma to, že to nie je samozrejme že by to opäť malo byt take rizikové...lekár mi tiež vravel že každé je iné 😊

amima
autor
2. máj 2019

@simcatko17 držím palce. Inak, všetko je v hlave. Ja som si pri druhom vsugerovala, že toto také nebude 🙂 a hovorím, kým som nespadla na schodoch, šlo to dobre...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre