Riziková poradňa

luciakovacova0603
18. aug 2018

Ahojte,som v 24tt.Od zaciatku tehotenstva som si toho uzila dost,2x som si polezala na infuziach kvoli neustalemu zvracaniu,no a pred tyzdnom som sa zas po tyzdni vratila z nemocnice kvoli skracovaniu krcka(+otvorenie na spicku prsta).Chcem sa opytat-nemal by ma osetrujuci zensky lekar poslat s tymto do rizikovej poradne?Na dalsiu kontrolu ma objednal az o mesiac,co sa mi zda dlho..Dakujem za odpovede,Lucia

soldi
18. aug 2018

@luciakovacova0603 predpokladam, ze mas nariadeny kludovy rezim a magnezko. viac pre Teba urobit nevedia. cim menej kontrol a sparania sa, tym lepsie pre tehotenstvo.

luciakovacova0603
autor
18. aug 2018

@soldi presne tak,3xdenne magnezium,2x duphaston a lezat,s nohami hore..termin mam az v decembri,tak sa bojim co bude dalej :/

erikaa09
18. aug 2018

ahoj ja som si tiez polezala v nemocnici a to este aj do prace chodim . okrem nizkeho tlaku sem tam nevolnost je vsetko Ok

soldi
18. aug 2018

@luciakovacova0603 viac pre Teba urobit nemozu. caste kontroly su skor na skodu, nez na prospech. keby Ti nejako extremne a casto zacalo tvrdnut brusko, tak mozes zavolat gyn, nech Ta skontroluje, ale inak fakt staci dodrziavat ten prisny kludovy rezim.

ja mam tiez termin v decembri 🙂

saja1
18. aug 2018

@luciakovacova0603 v pripade ze sa zhorsi nalez, mozes byt opat hospitalizovana. Vedia ti formou infuzie dat ovela vyssie davky magnezia alebo ine lieky na zastavenie porodu. V najhorsom pripade sa davaju kortikosteroidy na vyvoj pluc. Takze nie je pravda ze ti viac nemozu pomoct. A keby som bola na tvojom mieste asi by som po 2 tyzdnoch zavolala dr ze mi tvrdne brucho nech ma skontroluje 😐 akoze nie som bezne klamar, ale hovorim ti to z vlastnej skusenosti, ja som ale mala nastastie zodpovednejsieho doktora 😷

soldi
18. aug 2018

@saja1 tak ono otvorenie na spicku prsta v 6.tom mesiaci zas nie je ziadny katastrofalny nalez, viacrodicky tak chodia bezne 😀
predpokladam, ze stav sa nezhorsoval, a preto ju prepustili domov.

ja som opacneho nazoru ako Ty a myslim, ze zbytocne kontroly mozu stav iba zhorsit.
keby sa nieco dialo, tak by sa to prejavilo castym tvrdnutim, ci bolestami.

saja1
18. aug 2018

@soldi povedzme si pravdu. Tak ako doktori maju rozne nazory, aj my mozme mat 😀
Ale teda v mojom pripade sa skracovanie krcka neprejavovalo ziadnymi bolestami, dokonca ani tvrdnutie som necitila. Ale ja nie som statisticka vzorka uznavam, iba hovorim zo svojej skusenosti. Urcite je vela zien ktore boli od 20tt otvorene a este prenasali... tak dufam ze to bude autorkin pripad

soldi
18. aug 2018

@saja1 ano, jasne, myslim, ze v tomto sa ani dr nezhodnu 🙂 ja som sa teda len snazila vysvetlit, ze preco nie je na rizikovej poradni, asi ten stav nebude zas natolko vazny, aj ked doktori radi postrasia 🙂

mna od 30tt gynekolog varoval, ze krcok makky, pootvoreny a ze sa mam setrit ( co nebolo mozne, kedze to bolo v lete a ja sama na dve male deti 🙂 ) a rodila som tak ako vzdy - v 37tt 🙂

a Ty si kedy nakoniec rodila?

tanag
18. aug 2018

Ahojte aj ja mám. Termín v decembri a mám mäkký krčok na spicu otvorený ,skrátený asi ani nie moc zatiaľ, som druhorodicka ,tiež mám kľudovy režim ,brucho mi tvrdne tak si dávam magnezko magnesolv 2xdenne. Tak tiež dúfam,že či najdlhšie vydržím ,podobne problémy som mala aj pri prvej dcére

saja1
18. aug 2018

@soldi my sme to dotiahli do 35tt, co uz nie je taky zly tyzden, ale teda zelala som si pre moju dceru podstatne krajsi prichod na svet ☺

babi81
18. aug 2018

@luciakovacova0603 ja som na tom bola podobne, nakoniec som to dotiahla do 34tt, dcerka vsetko ok len si ju nechali 10dni na pozorovanie

kristinka64
19. aug 2018

Mna hospitalizovali s nalezom na spičku otvorena a na druhy den som bola uz otvorená na 4 cm. Podarilo sa im to udrzat este par dni. Ale kazdopadne nikdy nevies ako sa to posunie a kedy, urcite by som na tvojom mieste a v takom nizkom tyzdni chcela byt pre istotu v nemocnici. Ja som takto porodila predcasne, v noci do
hodiny, ale nastastie pod kontrolou lekarov, ktorí hned po porode vedeli urgentne riesit zdravotny stav dcerky. Bojuj za hospitalizaciu.

luciakovacova0603
autor
19. aug 2018

Dakujem vam vsetkym za odpovede,prave vcera bol taky den ze som poriadne ani na nohy nemohla vstat a bez pomoci ani na wc prejst,uz som sa videla zas v nemocnici,no nechcela som panikarit a hned utekat na pohotovost,uz som tam bola za cely ten cas 3x a viete ze clovek sa potom citi pred doktormi ako hysterik:/ tak dufam ze sa ozaj stretneme az v tom decembri a dakujem este raz 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre