Silné kŕče v podbrušku v 24tt.

lola61
16. okt 2018

Ahojte mali ste skúsenosť so silnými krčami v tehotenstve. Pred týždnom som bola na poradni to mi nebolo ešte nič lekár povedal že je všetko v poriadku, ale včera som začala mať také krče že som nevedela chodiť. Často mam problémy so stolicou, tvrdá stolica alebo zápcha ale včera ráno som bola na WC. Ked nastali tie krče a dlho neprestávalli tak som šla na pohotovosť a lekár ma prezrel pohmatom a urobil mi usg povedal že všetko je v poriadku. Nasadil mi nospu, a dalej to neriešil. Môžu to byť krče z čriev ? Mali ste takú skúsenosť, bojím sa o babätko.

majcika
16. okt 2018

@lola61 chod za svojim gynekologom.

layla1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lola61
autor
16. okt 2018

@majcika ma dovolenku do 23.10.

bashawelle
16. okt 2018

@lola61 pokojne zajdi aj za svojim lekarom so spravou z pohotovosti a prekonzultuj to s nim. moze to byt aj travenim, tvoj lekar ti vie predpisat sirup, moze pomoct. kazdopadne ta prekontroluje este raz. magnezium beries?

lola61
autor
16. okt 2018

@bashawelle ma dovolenku do 23.10 a magnezium beriem.

nini1010
16. okt 2018

Musi mat pocas dobopenky zastup.neexistuje ze nie.a ak mas pocit ze je to vazne smer pohotovost.

bashawelle
16. okt 2018

@lola61 ako pise @nini1010, niekto ho zastupuje. alebo ak by sa to opakovalo, znova smer urgent.

lola61
autor
16. okt 2018

@nini1010 na pohotovosti ho zastupujú tí čo tam sú.

bashawelle
16. okt 2018

@lola61 tak potom ozaj jedine tam. pozeram, ze si z Ke, tu si mozes aj vybrat, do ktorej nemocnice pojdes 😊 mozem sa spytat, kto je tvoj lekar? vien l3n o jednom, ktory ma zastup na urgente, inak to zvyknu mat dohodou 2 ambulancie.

lola61
autor
16. okt 2018

@bashawelle ved včera som bola na pohovotosti a nasadil mi nospu na krče viac nič.

bashawelle
16. okt 2018

@lola61 a teraz si ok? bez krcov?mozes zbehnut aj k vseobecnemu nech otestuje krv a moc. moze to byt aj z mocovych ciest, aj ked vtedy skor krize bolia.

lola61
autor
16. okt 2018

@bashawelle Včera ked som prisla z pohotovosti tak som si dala nospu, ale nezabrala mala som krčne aj v noci a teraz je to lepšie trošku.tie krče su také divné aj dosť silné ale uvidím ako mi bude dnes už som bola aj na WC, ale nejako ešte cítim krče stale.

majcika
16. okt 2018

@lola61 lepsie?

hennyinnsbruck
16. okt 2018

@lola61 ked si bola Vcera na pohotovosti a vsetko je ok tak to bude pravdepodobne crevo... Zbehni do lekarne nech ti nieco daju (dulcolax nie) na vyprazdnenie

lola61
autor
16. okt 2018

@hennyinnsbruck myslíš že také bolesti može sposobovať črevo? ja som bola včera na veľkej potrebe aj dnes, a krče su miernejšie ale stále su.

lola61
autor
16. okt 2018

@majcika trošičku lepšie ale krče mam beriem profiotika teraz. dúfam, že to nie je nič vážne. Hádam by to lekár videl.

hennyinnsbruck
16. okt 2018

@lola61 moja ja neviem ze ake silne krce mas.... Ale ano mozu... Ja som v 35tt a zopar x som mala paradne krce a bolo to koli wc i ked som bola na wc(asi nie dostatocne)... Ale ked babo je ok aj vysetrenia je dost mozne ze to je to

hennyinnsbruck
16. okt 2018

@lola61 mas krce ako ked na wc alebo take menstruacne?

lola61
autor
16. okt 2018

@hennyinnsbruck su to silnejšie krče ako menštruačné a cítim ich dole v podbrušku nie na celom bruchu.

hennyinnsbruck
16. okt 2018

@lola61 hmmmm...... 🤔🤔 Tak to je divne... I ked wc krce su tiez aspon umna viac dole... Ktovie veru.. Nezlepsilo sa to?

lola61
autor
16. okt 2018

@hennyinnsbruck vieš ja to neviem posúdiť lebo som prvorodička ale minuly štvrtok mi robil usg moj gynekolog vravel že všetko je dobre, to som bola na poradni a včera som bola na pohotovosti a ten lekár vravel že všetko je dobre, spravil mi usg, aj pohmatom ma vyšetril.Ale vieš čo mi bolo divné ? ked ma moj gynekolog vyšetruje pohmatom tak ma to bolí a včera ten lekár to tak spravil že som necitila bolesť. dúfam, že by si všimol keby som sa otvárala.

lola61
autor
16. okt 2018

@hennyinnsbruck Trošku sa to zlepšilo, len zasa nechcem stále behať na pohotovosť, lebo ma budú brať za hysterku.

hennyinnsbruck
16. okt 2018

@lola61 urcite by si vsimli keby si sa otvarala. Zato je to zvlastne ked vravel Vcera ze je vsetko ok. Ja som tiez prvorodicka a moje krce a pichanie co som mala boli v spojitosti z crevom. Pevne verim ze mozes verit lekarovi zo Vcera a neni to nic vazne. 😉😊 Skusila by som nieco este na vyprazdnenie alebo ak to zajtra nebude lepsie mozno este raz ist k nemu.. Ale ako som pisala hadam sa mu da verit

hennyinnsbruck
16. okt 2018

@lola61 a mozno tvoj gynek je nejaky brutal ked ta vysetruje ked ta to boli.. 😕

lola61
autor
16. okt 2018

@hennyinnsbruck ono to je lepšie, a na vyprázdnenie teraz nepotrebujem lebo som bola aj dnes aj včera na veľkej potrebe, ale je pravda, ze dosť často mávam aj zápchy. Zasa moja teta vraví že nie je dobre toľko robiť usg a dávať sa kontrolovať.

hennyinnsbruck
16. okt 2018

@lola61 ked je to potrebne treba ist na vysetrenie 🤔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre