Skrátený krčok - hospitalizácia

9. aug 2022

Ahojte
Ležali ste niektorá so skráteným krčkom v nemocnici? Ak ano ako dlho? Ja som v 30tt a dnes na poradni zistili skrátený krčok na 2,4 mm a klenby plné, malé nalieha hlavou na pôrodné cesty. Veľmi sa bojím

e1i
9. aug 2022

Mala som v 29+0 13mm a v ten den sa mala narodila. Ak by som nekrvacala, drzali by ma tam do terminu. Tak mi vtedy dr povedal. 3r nazad

kvetinkaaknitevk
16. aug 2022

Od 32tt som ležala 9 dni v nemocnici potom doma prísny kludovy režim .. kortikoidy na dozretie pľúc plus gynipral na zastavenie tvrdnutia brucha .. potiahla som do 37+5 🙂

zuzu13487
16. aug 2022

Ako dlho bude treba. Ja som tak bola s prvým, cca týždeň, ráno a večer som dostávala magnézium v infúzii, mohla som len ležať, maximálne na WC, do sprchy, najesť sa. Pri druhom mi to hrozilo, ale zabralo magnézium a kľudový režim doma. Aj tak sa ale malá narodila o 2 týždne skôr. Teraz čakám tretie a zase ma ťahá bruško, zajtra mám poradňu, beriem magnézium, tak uvidíme... Ber to aj trošku pozitívne, oddýchneš si, pospíš si, naberieš sily do pôrodu. Aj mne bolo do plaču, hrozne som sa bála a nakoniec som si fakt dobre oddýchla. Pravdaže potom som doma musela len ležať a brať magnézium, malý sa narodil 3 dni po termíne. Držím palce a nestresuj sa, radšej byť zopár dní pod dohľadom lekárov ako riskovať. 🍀🍀🍀

dzulik_
16. aug 2022

Ležala som s panvou hore od asi 18tt. Tiež skracujúci sa krčok. Vydržala som do 36+4 🙂 neboj sa, len poslúchaj lekárov, poležíš si a bude dobre. Chápem ťa, ja som ležala veľmi dlho a bolo mi hrozne, mala som už jedno staršie dieťa, ktoré vyžadovalo pozornosť, ale zvládli sme to 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre