Skrátený krčok v 33. týždni

katuska322
7. feb 2024

Ahojte, dnes, som bola v rizikovej poradni, začínam 33t lekárka po vyšetrení, že som otvorená na jeden prst, hrdlo skrátené takmer pre článok, sono kŕčok 30 mm, keďže mam aj vysoké riziko preeklampsie, a zvýšenú bielkovinu v moči, tak ma budú v piatok hospitalizovať min na týždeň, aby odsledovali čo a ako. Máte niektorá skúsenosti s takýmto nálezom v tomto týždni a potiahli ste čo najdlhšie? Bojím sa, aby pôrod nebol príliš skoro.

patusss
7. feb 2024

@katuska322 mala som v 24tt 2,5cm. Ale nebola som otvorena. Rodila som po termine. Drzim palce.

barbora0308
7. feb 2024

@katuska322 V tvojom tyzdni som bola otvorena uz na 6 prstov a stale som nerodila 😅. Potiahli sme zazrakom do 36tt ☺️. Takze ty kludne mozes do termina, hlavne sa nestresuj a pozitivne nalad.

anavixy
7. feb 2024

Ked mas krcok podla merania sonom 30mm, tak mas uplne normalny nalez a riziko predcasneho porodu rovnako nizke ako kazda nerizikova zena.

sasenka5
7. feb 2024

@katuska322 neboj sa, veď to nemáš nič hrozné..ako píšu baby vyššie, takmer normálne na daný týždeň už..

katuska322
autor
7. feb 2024

@anavixy ďakujem, upokojila ma tato odpoveď, ako doktorka to chce mať asi chvíľu pod kontrolou, ale verím, že to bude v poriadku 🙂

anavixy
7. feb 2024

@katuska322 urcite minimalne skrz preeklampsiu to treba vysetrit, ake samotna dlzka krcka je na teraz ok 🙂 drzim palce 🍀

katuska322
autor
7. feb 2024

@anavixy ďakujem pekne 🙂

juliavolna
7. feb 2024

@katuska322 od 29t 30mm , rodila som v 40t a môj lekar nikdy nepovedal že krčok je skrátený

liviiiiii
7. feb 2024

@katuska322 ja mám od 26 18mm

xxemma
7. feb 2024

Na prst som bola otvorena asi posledne 2m a krcok 22, prenasala som 6dni a kedze sa malej aj tak nechcelo, tak ju odtial museli vyhnat sekciou🙈😁
Skor sa zameraj na tu preeklampsiu a bielkovinu. Nech ta radsej viac sleduju ako nieco zanedbat.
Drzim vam palceky🍀🍀🤞

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre