Skrátený krčok v 34. týždni

5. mar 2024

Som 34tt krčok mám 1,5cm polotuhý bránka na prst tesne v celom rosahu klenby mierne. Kortikoidy už mi boli podané v skoršom týždni keďže krčok sa mi skracuje pomaly od 26tt.. som hospitalizovaná podávajú mi infúzie s magneziom plus progestanelle 200-0-200.. Bábätko ma váhu cca 2450g myslíte že mám šancu potiahnuť aspoň do 37-38 týždňa? Žiadne ťažkosti nemám ani posličkov nič

kvietok173
5. mar 2024

Máš určite. Ja mam taký krčok, teda taký mäkký ako keď ženy idú rodiť a mam 4 deti 😁 aj keď dva krát mi robili serklaz a kludovy režim, keď som bola v nemocnici tak panvu hore.Nie nohy ale panvu. Dôležité je byt bez infekcie lebo ta je spúšťačom . Držím palce.

autor
5. mar 2024

@kvietok173 no ja práve z infekciami bojujem od začiatku asi stále niečo už som z toho na prášky stále len ATB chvíľku dobre a zas niečo..

autor
5. mar 2024

@kvietok173 ale inak ani s panvou hore ležím už od 25tt doma bolo to Oki a teraz sa to mierne zhoršilo .. tak už mám strach

kiki68
6. mar 2024

Dieta ma 2,5 kg skoro, nemas sa coho bat. Ale podla mna este dva tyzdne potiahnes. V kludovom rezime sa da vela.

patusss
6. mar 2024

Mala som to tak isto a 5 dni som prenasala. Len oddychuj.

kvietok173
6. mar 2024

ano bud kludna najhorsie mas za sebou. Ja som mala kazde tehu take problemy, dokonca v 15 týždni som bola otvorena, krvacala, infekcia jak hrom a poslali ma domov s ATB preliecit. Plakala som jak dazd a po preliecei ma zosili a cele tehu som bola v nemocke a doma a ked som isla na stolicu krv no cele zle a v 38 tt mi rozpustili stehy a moja dcera sa otocila a oprela sa bokom a nakoniec som isla cisarskym lebo nemohla som porodit. Coskoro bude mat 19 rokov 🙂
Ale v 3 a 4 tehu uz som vedela co robit a predchádzala som infekcii ze som brala probio ale aj vaginalne gynocaps ( dostat ich aj teraz a odporucam) a po ATB cely týžden aby sa upravilo vsetko aj dole. To mi velmi pomahalo. Dolezite je aj pravdielna stolica lebo toto tiez robi sarapatu. Takže klud a držíme palce a potom nam daj vediet 🍀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre