Smith-Lemli-Opitz syndróm z tripple testov

tinulienocka85
27. nov 2014

Vyšlo prosím vás niekomu z tripple testov pozitívny screening na SLO syndrom? dakujem za každé info...

sarinka86
2. apr 2017

@stepa1803
Dr.Vlasin mi rikal,ze se s tim setkal jednou a na utz to videl.Jinak nech si vzit krev alespon Ty,pokud by to nedej boze vyslo pozitivni,musel by i partner,jak jsem psala,prenaseci byste museli byt oba.Webove stranky s komunitou lidi,ktere maji takto narozene deti jsem nasla na USA strankach..tam jsou i popsany pripady jednotlive..zkus vyhledat na googlu..a nenech se opravdu odbyt..Doubkova mi nejdriv rekla,ze z krve se to nepozna a za tyden volala,at prijedeme..dost neprofesionalni,to si dostudovala asi pres vikend 👎..ja mezitim prozila desne dny s otazniky a s myslenami jen na to..

stepa1803
4. apr 2017

Ahoj,tak vcera jsem byla na genetu v Brne a utz v 18tt naprosto v pořádku. Ale i tak sem si nechala vzít odběr plodovky. Ted dlouhých 14 dni čekání.. doufam ze vse bude oki. Kdyz utz byl bez problémů... 🙂

zuzana_sterbova
4. apr 2017

🙏 vyzera to velmi dobre. Uz len pockat

stepa1803
4. apr 2017

No ja doufam.. ptala sem se dr.jestli by uz neco na utz videla a ona ze ty videtelny ano.. tak doufam ze vse bude naprosto v pořádku. Rikali ze kdyby výsledky byly špatný budou mi volat jinak se to dozvim na internetu a pote u mého gynekologa. At nevolaji !! 🙂

sarinka86
4. apr 2017

@stepa1803
Proc sis nenechala vzit tu krev?

stepa1803
4. apr 2017

Ja jsem byla ze vseho zmatena ze sem na to uplne zapomněla... :(

jahodka1411
28. apr 2017

Ahojte, mne tiež vyšiel SLO syndrom 1:200 prvýkrát a opakovali mi tripple test , mala som 1:140 výsledok, Dawnov 1:5200 a razštepy 1:5500... ale keďže mám po 35, tak vraj ten SLO syndrom mam iný ako by som mala mať... gynekolog odporučil konzultaciu s genetičkou , jednou jedinou v NR ( smutné) , bola som aj u nej objednať sa na termín konzultácie a tá mi hneď povedala, že to sa inak ako amnio nedá vylúčiť ( z krvi určite nie, iba z plodovej vody), v utorok2.5. idem MUDr. Grochalovi do Martina(budem v 20 tyzdni) a mám jej doniesť výsledok zo sona, vraj sa to dá pozrieť už na prstoch ručičky, nožičky... strašne sa bojím, a neviem čo mam robiť, aj keby mi povie v Martine, že je všetko OK, neviem, či sa nechám zožierať netrpezlivosťou, či bude bábo OK až do pôrodu :( alebo ozaj podstúpim amnio...

zuzana_sterbova
29. apr 2017

@jahodka1411
Ja len tolko co mi povedal Dr Holaň v BA (tiež podozrenie na Slos a T18). Slos vam cez 3D nevyluci/nepotvrdim kedze ide o poruchu suvisiaci s cholesterolom. To dokaze len amnio. Ine je to v pripade downa kde viem odpozorovat odchylky (prsty, nos ...) ak ste z okolia NR skuste v ba aj Holana. Pracuje v procare. Ja som s nim bola nadmieru spokojna 😉 a samozrejme drzim palce nech vsetko dobre dopadne 🙂

sara700
2. nov 2017

Ahojte mozem sa tiez pridat??..ja som mala tiez vysledky na slos 1v7 a na trizomiu18 1v2..sla som na amnio a potvrdila sa trizomia 18..bola som uz v 19tt..tak som sa rozhodla ze teh..ukoncim ale myslim ze slos je geneticky dedicne tak tam musia ist obaja rodicia na geneticke testy..a trizomia 18 je nezlucitelna so zivotom moj syncek by mi umrel a nedokazala by som si pochovat dieta tak preto som sa rozhodla to ukoncit..vela som sa informovala a deticky s takou diagnozou trpia..aj na morf.
Uzv sa to potvrdilo mal trosku ohnute rucicky..inak vyzeral v poriadku aj rastol aj kopkal..porodila som ho v 23tt..mam 2zdrave deti a za take 3mesiace skusime znova..je to hrozne smutne no viem ze znova podstupim vsetky testy vratane amnio..prajem vsetkym maminkam co maju take zle vysledky aby to dobre dopadlo a mali zdrave deticky lebo viem aky je to pocit a strach..no nastastie sa casto tie testy mylia a vecsinou je vsetko v poriadku..🙂

lenkaz1986
19. dec 2018

@lussylu
@lussylu ako vam to dopadlo ?

lussylu
26. dec 2018

@lenkaz1986 nic nepotvrdila genetika a mam krasnu zdravu 26 mesacnu princeznu

moncich
4. feb 2019

Mne vyšlo SLO 1:5 a deň predtým ako prišli výsledky na pohotovosti zistili že bábätko už nežije. Bola som v 17tt a príroda to zariadila sama.

denisa0504
23. jún 2021

Ahojte, vyšli mi pozitívne výsledky 1:55, že má bábätko slo syndróm. Rozmýšľam, že nepôjdem na amniocentezu. Chcem sa vás spýtať, tie čo ste nešli, aké vyšetrenia robili vašim deťom po pôrode aby zistili, či sú teda zdravé alebo ho majú

majulienka11
7. okt 2021

@lussylu ahoj malinka sa narodila v poriadku vsetko je ok ?

majulienka11
7. okt 2021

@lussylu ahoj cize amniom sa jednoznacne SLo syndrom vylucit da ano?

lussylu
11. okt 2021

@majulienka11 ano amnio mi potvrdilo ze mala je zdrava

majulienka11
13. okt 2021

@lussylu a môžem sa spýtať vysvetlili ti po genetike alebo teda po amnio ze preco si mala take vysledky ? Ja mam tiez 1:5. :-/

lucecyta
9. júl 2022

Pripájam sa v roku 2022 - možno niekomu pomôžem … Mala som robené nifty pro testy - vyšli Negatívne v 12 tt. Ultrazvuk kde dieťa bolo vetcie ale úplne v poriadku … v 16 tt mi prišli výsledky z krvi kde sa ukázalo Slos 1:17 plus ďalšie dve syndromy …mudr. Ma utešoval že to bude dobre nakoľko nifty sú negatívne ale že doporučuje genetiku …keďže pracujem ako zdravotník a môj strýko robí na pôrodnici hneď som dala konzultácie z inými Mudr…. Každého reakcia bola že si myslia že to je skreslene kvôli veku a nifty sa nemýlia … Nakoľko Slos nie je zahrnutý v Niftoch …hneď som genetikovi napísala že ani mi netreba dávať možnosti - nakoľko chcem amniocentezu vzhľadom kebyže sa to potvrdí nech nemusím riešiť ďalej … Genetik výborný nemôžem nič povedať … za tri dni som mala vybavene všetko genetika plodová voda všetko …zákrok neboli nič mi nebolo - mudr povedala že si nemyslí že dieťatko je choré … zrýchlena amnio urobená myslím výsledky aj krv - skoro ma porazilo keď mi na druhý deň došiel meil od Genetika - biochémia negatívna , na druhý deň plodová voda - negatívna … z časti som si vydýchla … ale Slos ten ešte čakám …. Je to veľmi náročné a stresujúce … ale treba myslieť pozitívne … Ja som ten typ čo je pripravený na najhoršie … potvrdili že budeme mať dievčatko ❤️Modlim sa aby sa Slos nepotvrdil - mam doma 3 krásne zdravé dcéry …. Všetkým mamičkám ktoré toto prežívajú želám len to najlepsie a aby ak sa da nestresovali ľahko sa to píše ale ťažko sa to robí - som vtom viem ocom píšem … dufam že všetky čo ste mali podozrenie na Slos máte zdravé bábätka a tešíte sa ❤️

majulienka11
11. júl 2022

Ahojte. Ja som.mala SLO syndrom 1:5. Nasledna amnio a genetika u pana Grochala toto vylucila a syncek je zdravy. Pevne nervy a vsetko dobre maminky len nech su vase deticky zdrave. Viem co prezivate. Od tych testov az po porod kym mi nepovedali ze je v poriadku ma to matalo a bala som sa.

lucecyta
11. júl 2022

@majulienka11 ďakujeme ❤️Tak ja čakám už iba ten Slos - sú to neskutočne nervy💝

gajdosovci
12. júl 2022

@lucecyta ahoj, ja som mala SLO 1:25 a aj Downov syndróm. Syn je úplne zdravý... Odporúčali mi ísť na amnio, ja som však nešla. Bola som vsak na sone u Grochala... Neboj sa, bude dobre.. 😊

lucecyta
12. júl 2022

@gajdosovci ďakujem ❤️Som rada že malý je zdravý jupi ❤️❤️❤️❤️Ja ešte musím počkať lebo slo nemám ešte hotové ale mala mi v bruchu tak skáče už že až až ❤️

lulululululululu
21. nov 2022

@lucecyta ako si dopadla?

lucecyta
21. nov 2022

@lulululululululu ahoj každú chvíľku rodim už ❤️ Všetky testy negatívne ❤️❤️❤️❤️❤️Keď porodim dám vedieť ;) ale amnio negatívna ❤️Aj všetky ultrazvuky;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre