Som v 17. týždni a mám pocit ako keby som mala dostať menštruáciu

esmee3
9. aug 2022

Ahojte, som v 17tt a posledných pár dni mám pocit akoby som mala dostať menštruáciu take ako jemne bolesti/pocit večer, nie cez deň. Všade sa píše, že je to bežné v 1.trimestri, že sa rozťahuje maternica, ja som ale vtedy nič take necítila. Fakt až posledných pár dni (asi 4-5), bruško mi ešte nevykuklo, tak teraz rozmýšľam, či to môže byt z toho rozťahovania, alebo mám radšej zavolať gyn. Na poradňu idem až o týždeň. A každý večer má bolia kríže, na to že ešte nemám bruško celkom skoro 🙈

nika11103
9. aug 2022

@esmee3 ahoj ja to mám presne to iste ale teraz a už som 22tt. Tiež má začali bolieť kríze akoby som mala dostať menzes . Snáď je to len tým rozťahovaním a budeme ok 🙂 verím že aj vy .

esmee3
autor
9. aug 2022

@nika11103 duufam že budeme ok Anoo 😊 je to moje prvé tehotenstvo po 3rokoch snaženia tak som taká opatrná radšej. Ako mna tie kríze bolia keď viac chodím alebo keď vstávam večer z gauca napr len ten pocit na ms v podbrušku sa mi moc nepáči 😁

majaa81
9. aug 2022

@esmee3 ja som síce uz na úplnom konci, ale večne ma bolelo ako pri menzese. V kuse. Niekedy aj ako keby vaječníky. Je to úplne normálne. A ak sa ti to nezdá, volaj svojmu gyndosovi

7lenka11
10. aug 2022

Ahoj ,ja som tiež v 17tt a brucho/kríže ma pobolievajú často. Podľa doktora je to normálne, som prvorodička a všetko sa rozťahuje.. Beriem magnézium a veľa oddychujem.

esmee3
autor
10. aug 2022

@7lenka11 dám si magnezium aj ja. A aké máš nejaký magnerot? Môj gyn má dovolenku som zistila tak až budúci týždeň poradňa :/

7lenka11
10. aug 2022

@esmee3 v lekárni mi dali toto: https://www.pilulka.sk/magnesii-lactici-500-mg-...

doktor povedal, že si mám kúpiť čokoľvek voľnopredajné... ale viem, že veľa tehotných užíva magnerot
ja mám inak aj kŕče v lýtkach v noci, takže dávam si ho najmä na večer

esmee3
autor
10. aug 2022

@7lenka11 no včera som mala aj ja take nohy aj lýtka nie kŕče ale upone pocit ako pred ms taký nepokoj. Mám doma len sumivy tak som si dala ráno a teraz, a poobede si pôjdem kúpiť do lekárne niečo tabletkove. Snáď budeme ok obe ❤️

7lenka11
10. aug 2022

@esmee3 neboj sa, hlavne sa nestresuj... držím palce 🙂 a bude to dievčatko? aj mne povedal doktor, že na 80% mám očakávať dievčatko 🙂

esmee3
autor
10. aug 2022

@7lenka11 to som myslela teba a mňa tým obe 😄 pohlavie budeme vedieť buducu sobotu. Budúci týždeň mám poradňu tam mi gyn napíše pohlavie na lístok už minule to chcel povedať, ale chceme mat babyshower, tak lístok len odovzdám kamarátke a dozvieme sa ako prekvapko spolu s partnerom čo to bude 😄 strašne by som chcela dievčatko ale pochybujem že to vyjde.

7lenka11
10. aug 2022

jaj tak :D inak ja som bola od začiatku presvedčená, že čakám chlapca, fakt na 95% som si tým bola istá.. a zrazu bum, dievčatko 🙂 mne osobne je to jedno, nemám preferenciu v pohlaví.. ale teda vidíš, aj ženský 6. zmysel môže byť mylný a možno sa dočkáš dievčatka 🙂

esmee3
autor
10. aug 2022

@7lenka11 mne sa snívalo o laure 😢 že všade bolo napísané meno Laura keď sme šli na výlet niekam aj vvautibuse aj von. To som vtedy šla akurát na prvé sono niekedy v 6tt či kedy 🙈 ale odvtedy nič. A jasne fb mi stále vyhadzuje ako oblečenie saticky 😁 ale bratovi sa snívalo že to bude chalan a mužova mama ma presviedčala že v jeho rodine sa rodia sami chlapi (ma asi 4bratov a jednu sestru iba) 🙈🤣 ja by som chcela párik ale prvé dievčatko 😅

domig1
19. okt 2022

@esmee3 ahoj, čo ti povedal doktor na to pobolievanie? Tiež som 17tt a take pocity ako na menzes mám

esmee3
autor
19. okt 2022

@domig1 že je to normálne roztahovanie maternice 😊 a začala som si dávať občas aj magnezium aby sa to nezhoršilo a netvrdlo bruško, magnerot mám, to som si dávala buď pred prechádzkou alebo večer. A už všetko ok, už končím 27tt 😊 ten magnerot môžeš keď tak aj 2-3tabl denne

domig1
19. okt 2022

@esmee3 áno áno, ten užívam, ďakujem pekne 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre