Som v 21. týždni a mám genitálny herpes

soofias
18. feb 2013

Chcem sa poradiť. Som v 21tt a v 18 týždni mi bol zistený genitálny herpes, používala som Herpesin krém. Herpes po týždni zmizol a zatiaľ sa nevrátil. Mohlo by ochorenie ohroziť bábatko? Dakujem

soofias
autor
18. feb 2013

Ďakujem, článok som už čítala, no nemá niekto osobné skúsenosti?? Na internete som už našla všeličo...

zivika
18. feb 2013

@soofias herpes babatko urcite neohrozil, v podstate je neskodny...jedine, ze by si ho mala teraz prvy krat 😕 ale ak si ho uz predtym mala, nemas sa coho obavat...jedine ohrozenie by bolo, keby si mala vysev v case porodu, to by porodnik volil akutnu sekciu, kedze pri priamom kontakte babatka s herpesom moze dojst k nepeknym komplikaciam...

carrie28
18. feb 2013

Ahoj. Co ti povedal Dr ale čoho sa ti spravil ? Lebo ja doteraz neviem presnú príčinu.
@soofias

samara1609
18. feb 2013

@soofias aj ja som ho mala pocas tehotenstva..nic sa nestalo..zvys davku vitaminov..snaz sa aby sa nevratil🙂)

soofias
autor
21. feb 2013

Lekár mi povedal, že som sa mohla nakaziť aj v bazéne alebo na toalete. Ale kožný lekár tvrd,í že herpes sa prenáša len priamym kontaktom s nakazeným alebo pohlavným stykom. Ja tiež netuším kde som sa mohla nakaziť, mám stáleho partnera vyše dvoch rokov,. Počula som aj to, že som mohla byť nakazená ešte predtým a prejavilo sa to až teraz v tehotenstve kedže mám oslabenú imunitu.

zuzkat1
21. feb 2013

@soofias a partner to nemal? Dolezite je co povedal dr. Keby babu daco hrozilo zrejme by ta upozornil. Ja sice nemam skusenost ale urcite by som sa pytala dr.

soofias
autor
21. feb 2013

Partner ho musí mať tiež, ale u neho sa neprejavil. Dr. sa tiež vyjadril tak že pokiaľ sa herpes neprejaví v čase pôrodu tak je všetko v poriadku. Ale aj tak som mala obavy. A kožný lekár nariadil zákaz pohlavného styku do ukončenia gravidity.

lily14
21. feb 2013

aj ja som ho bohuzial mala v 4-5tt ,nie prvy krat...a stale na to myslim ci sa nieco nemohlo stat,kazdy den mi to vrta v hlave...mam ho uz asi 8 rokov ale kde som ho chytila fakt netusim,kedze nestriedam partnerov..tak len dufan a modlim sa aby vsetko bolo ok ...

akova
21. feb 2013

@soofias ja som ho tiež mala v tehotenstve asi v 20 tt. Mne dr. ešte naordinoval aj tabletky protivírove. Malý je úplne ok. 😉

soofias
autor
21. feb 2013

Prosím napíš mi názov tabletiek aké ti naordinoval ak pamatáš. Mne tvrdil kožný lekár, že nič iné nemôže odporučiť len Herpesin masť, no tá sa používa až ked sa objaví výsev. Mám šťastie na takých neochotných lekárov....

anonymka22
7. mar 2013

Ahoj mne bol zistený genitálny herpes cca pred 4 týždňami. Bola som s toho úplne mimo a nevedela som čo to je až kým my to nepotvrdil môj lekár. Hrozne ma to pálilo a znepríjemňovalo cca týždeň. Môj gynekológ my predpísal lieky Herpesi 400, ktoré som užívala dva týždne a mastičku Bactroban a v lekárni som si kúpila Herpík 5%, ktorý my poradila jedna slečna tu na modrom koníku. Heripík je v takej malej falštičke a má zelený obal stojí okolo 5 eur. Ranky sa my po ňom rýchlejšie zahojili aj keď pri ošetrení Herpíkom to dosť štípalo no vydržala som.

lily14
7. mar 2013

@anonymka22 a si aj tehotna??co ti povedal doktor?

anonymka22
12. mar 2013

nie nie som tehotná... lekár my povedal, aby som mala dobrú imunitu a nebola v strese...

anonymka22
12. mar 2013

@anonymka22 tehotenstvo by ti to ovplyvniť nemalo ale ak by sa herpes vyskytol znova isto navštív lekára mal by o tom vedieť...čo som sa dočítala na internete ak má žena pred pôrodom a má herpes vraj sa doporučuje cisársky rez aby sa nenakazilo dieťa

lily14
24. mar 2013

už zase mam tu pliagu ;(

adkiii
24. mar 2013

@lily14 vyskusaj EMPIGEN spray, majú to v lekárni a urýchluje hojenie a mozes ho pouzivat aj preventivne. V case vysevu krem MESOCAIN, ten je na predpis a sposobuje znecitlivenie, teda len ulavy nelieci. Skus este homeopatiu. A ak veris na psysochosomaticke priciny chorob, tas sa to snaz prijat a nebojovat... BViem o com pisem, mam to uz 3 roky a tiez netusim pricinu, ale uz ju ani nehladam, a modlim sa aby som tehotenstvo presla zdrava. Po tehotenstve este mozem odporucit ISOPRINOSINE, liek na podporenie imunity, predpise imunolog, je urceny presne na herpesy. Drzim ti velmi palce a daj o sebe vediet.

lily14
24. mar 2013

@adkiii ahoj dakujem za radu,urcite zajdem zajtra do lekarne..a ty si tiez teraz tehotna???velmi sa bojim,ci to neohrozi dietatko :(

kissovak83
23. apr 2014

Ahojte kocky, aj trpim touto pliagou 8 rokov.. Stala sa mi taka smutna udalost.. Dostala som ho v 12tt pri konecniku... Hned panika, utekala som k doktorovi, mal dovolenku, tak som si vybavila vysetrenie u ineho gynekologa. Ten vsak odhalil vaznu vyvojovu chybu plodu a odporucil UPt zo zdrav.indikacii s tym ze plod nema sancu prezit.. To som skoro nerozdychala, ale povedal ze s herpesom to nesuvisi, pretoze uz ked som hoo mala, telo si vytvorilo protilatky.. Kazdopadne cakam na vysledky histologie a geneticjych testov.. Tak len takato skusenost, moja kozna chxe do mna teraz natlacit rocnu liecbu Famciclovirom, s tym ze rok nemozem otehotniet.. Tak toto urcite nie!!! Jedla som uz vselijake tabletky a aj taknsa to vzdy vrati... Pomohol mi Herpeson - kvapky www.joalis.sk , pol roka bol pokoj, potom prisiel stres a bol tu zas...

anarix
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bibiana2121
28. nov 2015

Ahojte baby, tiež by som sa chcela opýtať na tento druh herpesu...ako s určitosťou zistím že sa jedná práve o herpes?? moja gynekologička mi nevedela urobiť test a kožný tiež len pozeral ale nič s určitostou nepovedal..no popis by aj sedel..vždy ked mám stres mi napuchne jedna strana vonk. pysku a urobí sa mi mokvajúca vyražka ktorá sa do pár dní stratí a ostane len chrastička...môže to byť ono? alebo niečo ine...naozaj už sa bojím všetkého , nie že by už toto nebolo dosť hrozné už sa začínam bát či to nemôže byť ešte niečo horšie ☹....dalšia vec je že ani netuším kde som túto pliagu mohla získať ked už 8 rokov mam len jedného partnera a to bol môj prvý sexual.patrtnr :(((pomoc

kissovak83
28. nov 2015

@bibiana2121 no ten popis by aj sedel...ano najprv svrbenie, palenie..potom mokvajuca vyrazka, ktora boli a miesto je zdurene...ani ja netusim kde som to mohla chytit...;///ale uz nad tym nerozmyslamUh

kissovak83
28. nov 2015

Inak zaberaju mi nato svedske kvapky..prikladam na vatovom tampone..stipe to ale do 2dni je fuc..

martina1406
5. jan 2016

Som v 18 tyždni tehotenstva a tiež sa mi.objavil pluzgierik....mam strach či to nemože poškodiť babätku......neviem či s tym.ist k lekarovi......už pred otehotnenim som to.mala prvy krat vtedy mi dali mast zovirax duo pomohlo.to no piše tam že nie je vhodne pre tehotne......

lucuska
3. feb 2016

Baby skúste epigen masť. Je to úžasná vec.

stanka278
19. feb 2016

Ahoj,chcem sa spytat bab,kt gen.herpes v tehotenstve a uz su po porode ako vsetko dopadlo? Ja som zufala mam ho uz asi 5 rokov. Momentalne som v 13t a mam ho druhy krat. Moc dakujem

palacinka18
16. mar 2016

Dobry podvecer prajem, ja som chytila gent.herpes cca 5 tyzden a o dva tyzdne heroes na ustach.... Mala som ho uz predtym. Tentoraz zo stresu..... Som z toho zufala, nakolko mi nasadili Duphaston a velmi som spinila. Bojim sa, ze je babo poskodene a ten liek mi ho udrzal.. Keby som ho nebrala odislo by same. Neviem:( som v 10 tyzdni.

palacinka18
16. mar 2016

@stanka278 stanka, bola si aj na nejakych vysetreniach? Mne zatial nespravili ziadne. A mala som aj zly vacok. A plod je maly. No smutna som.

stanka278
17. mar 2016

No ono na to nysetrenia ani dajake specialne nie su...kazdy lekar mi povedal to iste,ze ked som to uz mala pred tym je to ok. Ja som uz dva krat potratila a teraz pri tomto tretom tehu so si zatial tiez dost zazila. Raz som tak krvacala,ze som myslela asi umrem...a ono zije...bola som uz dva krat lezat v nemocnici...a teraz mam krcok otvoreny na jeden prst vraj zatial iba z vonka...
Ja som s muzom uz taka zmierena s tym co sa ma stat sa stane...
Neboj raz bude dobre...zivot je kruty al asi to tak musi byt
S herpesom si nelam hlavu...

natalkaa2011
17. sep 2016

Dievcata, prosim to mate jednu vyrazku, ci viacej?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre