Som v 4. týždni a začal mi ružový výtok

mirkaaaaa23
28. jan 2024

Ahojte, xxxx článkov som prečítala na internete ale stále mi to nie je jasné, je to 50/50 z odpovedí iných.
Podľa výpočtov som v 4tt1ď, nemám žiadne bolesti, sem tam len také mierne ťahanie, som v kľude, prsia ma bolia, tehotenstvo potvrdené z krvi ale včera večer mi začal slabý ružový výtok ktorý si vždy nájdem na intímke. Čo to môže byť ? Radšej utekať na pohotovosť alebo v týchto ranných štádiách tehotenstva je to bežné, normálne?
PS: bolesti nemám žiadne

nelca0510
28. jan 2024

@mirkaaaaa23 nuž,je to bežné,aj keď nie normlane. Môže byt,že praskla cievka pri rozširovaní maternice.

mirkaaaaa23
autor
28. jan 2024

@nelca0510 verím v to že to bude iba cievka, pretože bolesti nemám žiadne, ako nie je problém behnut na pohotovosť ale zas zbytočnú paniku nechcem robiť 🫡

nivea777
28. jan 2024

@mirkaaaaa23 v takomto skorom štádiu neuvidia nič ešte. Daj si ascorutin a keď to bude horšie tak zbehni na pohotovosť

kitycat
28. jan 2024

@mirkaaaaa23 ked si si robila ten pozitivny test rak uz ti meskala menstruacia?

mirkaaaaa23
autor
28. jan 2024

@kitycat Ja som zistila že som tehotná už 2 dni pred menštruáciou, hneď som volala gynekologičke a hneď ma objednala 2 dni nato, teda presne v deň keď som mala dostať menštruáciu, samozrejme nedostavila sa. Ale spravili sa krvné testy ktoré potvrdili že som tehotná a je to dnes 4 týždeň a jeden deň, samozrejme nakoľko to je ešte skoro ma objednali o 2 týždne. A včera som si vždy po malej potrebe alebo na intímke našla slabo ružový výtok, ale žiadne bolesti nič, tak sama neviem čo to je lebo všade sa niečo iné dočítam🙈
A menštruácia mi presne mešká 5 dní

mirkaaaaa23
autor
28. jan 2024

@nivea777 veď práve že to je skoro, ale ďakujem za radu 💪

barbora0308
28. jan 2024

@mirkaaaaa23 Ono je tu kazdy tyzden skoro podobna tema. Ruzovy vytok, spinenie, slabe krvacanie je na zaciatku tehotenstva pomerne caste, no a dovod je bud ziadny (uhniezdovanie, hormony, prasknuta cievka...) a problem pominiek po prvom trimestry alebo sa jedna o zacinajuci potrat. U mna to bolo raz jedno a raz druhe...takze jednoznacnu odpoved zial nedostanes. Drzim palce 🤞!

mirkaaaaa23
autor
28. jan 2024

@barbora0308 veď práve, dočítala som sa aj to a aj to, len ak by ... Nakoľko pred rokom som si prešla jedným samovoľným potratom už prešla (ale vtedy som mala bolesti, začalo to hnedým výtokom a už sa to spustilo) tak som obozretná. Každopádne moc ďakujem ! ❤️💪

barbora0308
28. jan 2024

@mirkaaaaa23 Na tvojom mieste by som hned zajtra rano zavolala gynekologovi a dala predpisat progesteron na poprodu udrzania plodu. Ascorutin je volno predajny a je vhodny pocas tehotenstva (je to teoreticky vacsia davka C-cka) a zabranuje praskaniu ciev, zbehni do lekarne. Ja sama som inak nespravila, hned ako som zacala jemne spinit pri druhom tehotenstve. Samozrejme ak by sa to u teba zhorsovalo, tak by som urcite isla este dnes na pohotovost. Pokial si uz mala jeden potrat v minulosti, tak by som to naozaj nepodcenovala!

monsterablue
28. jan 2024

@mirkaaaaa23 kolko si mala HCG? Ruzovy vytok nie je dobry. Lekar by ti mal predpisat Utrogestan.

viky2612
28. jan 2024

@mirkaaaaa23 nechcem strašiť ale tiež ružový výtok u mňa dopadol zle... ale samozrejme môže to mať kopec inych dovodov a nakoniec bude všetko v poriadku, držím palce

mirkaaaaa23
autor
28. jan 2024

@barbora0308 ďakujem krásne za radu, už som na ceste do lekárne nech aspoň takto viem niečo spraviť nakoľko to je voľno predajný liek a samozrejme ak by sa to zhoršilo bežím na pohotovosť, bezodkladne zajtra ihneď ráno volám, ďakujem moc za rady ❤️.

barbora0308
28. jan 2024

@mirkaaaaa23 Naozaj nie je zac, hlavne nech to dopadne dobre a za 9 mesiacov mas vytuzene zdrave dietatko 🤞☺️! A za mna este jedna velmi dolezita rada, bud co najviac v klude ako sa da, ja vieeem, ze teraz uz bude kazda navsteva toalety stresujuca, ale naozaj nic lepsie nemozes aktualne spravit, ako byt v psychickej pohode a mysliet co najviac pozitivne. Ja som mala obe tehotenstva problemove od zaciatku, jeden skoncil v 17tt porodom a pri druhom mi v 22tt povedali, ze do vecera tiez porodim...az nasledne som sa psychicky nastavila tak, ze ja si teda ziadny porod nepripustam a ja to nejako dobojujem. Polezala som si v nemocnici do 36tt, mala som rodit podla lekarov kazdy tyzden a ani oni sami nechapali preco stale nerodim a ako mozem byt tak psychicky vyrovnana. Ked ma prepustali domov z nemocnice, tak mi vraveli, ze jedine pozitivnej mysli mozem dakovat za svoje dieta, inak si to nevedia vysvetlit 😅. Takze sa drz! ❤️

dianka3
28. jan 2024

@mirkaaaaa23 presne takto isto to mala švagriná, najprv ružový výtok, potom občasné krvácanie a zistili jej mimomaternicové tehotenstvo

mirkaaaaa23
autor
28. jan 2024

@dianka3 a mala aj bolesti alebo nie ?

andrejkap123
28. jan 2024

Ja ked som zistila ze som tehotná na 11dpo tak v ten den som zacala aj spinit ruzovo/hnedo a spinila som do 14dpo.

sofia1979
28. jan 2024

@mirkaaaaa23 bolesti mať nemusíš hneď. Skús si dat predpísať progesteron inak Dr ti už po jednom ma to mala dávno predpísať

mirkaaaaa23
autor
28. jan 2024

Tak, nedalo mi to a išla som na urgent, spravili vyšetrenia, zobrali krv, za 3 dni mi to stúplo na 215,6 HCG (vo štvrtok 25.1 som mala HCG ešte len 33,6 a dnes už 215,6), čiže doktorka sa vyjadrila že vyzerá to na zdravé tehotenstvo, a že toto špinenie, nie je krv je to úplne normálne v rannom štádiu tehotenstva, ale som kludnejsia 💪 samozrejme predpísala ASCORUTIN a Magnézium B6, inak že nič netreba, že všetko sa vyvíja ako má 😇 ďakujem baby, radšej zbytočne ako neskoro ..

monsterablue
28. jan 2024

@mirkaaaaa23 tak to si natrafila fakt na hviezdu. Krv normalna nie je a treba predpisat Utrogestan. Zbehni zajtra k svojmu gynekologovi.

veronikalubko
28. jan 2024

@mirkaaaaa23 súhlasím s
@monsterablue
Treba utrogestan .... V prvom tehu mi ho doktor pri malom hneď predpísal a som neskutočne vďacna ...
🙂)

mirkaaaaa23
autor
28. jan 2024

@monsterablue volala som aj svojej gynekologičke, preposlala výsledky a tiež povedala že to okej, ešte keď aj HCG stúplo pekne, že mám prísť 2.2 ako som normálne objednaná. Tak 2 doktorky povedali presne to isté. A aj tá moja, že prepisovať niečo keď reálne netečie so mňa čerstvá krv že nie je sa čoho báť 🤔.. tak ja už neviem
A nechápem, ako krv že nie je dobrá ?

monsterablue
28. jan 2024

@mirkaaaaa23 ak sa jedna len o spinenie - cize hneda farba, to nie je az take zle, ako ked uz ide realne cerstva krv. Ty pises o ruzovej farbe - cize cerstva krv. Ja na tvojom mieste trvam na predpisani Utrogestanu. A ak uz ta krv bude tiect ako povedala tvoja gynekologicka, to uz nepomoze ani ten Utrogestan.

mirkaaaaa23
autor
28. jan 2024

@monsterablue ako ja dám kľudne aj fotku 🫡🙈.. vyslovene to bolo slabulinkoo ružovkasté a vždy iba na papieri po WC, alebo troška na intimke.. tak neviem zas som zmätená 👀

monsterablue
28. jan 2024

@mirkaaaaa23 Ak to stale trva a neprestane ani rano, treba Utrogestan a nedaj sa odradit.

dianka3
28. jan 2024

@mirkaaaaa23 bolesti nemala, iba občas akoby na MS ale nič žiadne bolesti len to občasné špinenie, začalo to asi týždeň po tom ako mala mať ms ,presne ako ty ružové na papieri trocha ma spodnom prádle a potom týždeň nič a potom zase a zase 4 dni nič a to potom bolo aj hnedá krv potom šli na pohotovosť mysleli sme si že asi potratila,lebo nič nevideli len podla krvi mala vysoké hcg a stále rástlo až až o týždeň na to jej našli bola už v 10tt keď ti zistili

sofia1979
29. jan 2024

@mirkaaaaa23 absolútne nesúhlasím mali ti predpísať utrogestan

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre