Špinenie a slabé krvácanie v 4+5 týždni tehotenstva

moonlight777
11. okt 2011

Ahojte, zdravim vsetkych,

tato stranka mi velmi pomohla, hlavne v tomto hroznom obdobi cakania

Uz 7 rokov zijem v UK aj s manzelom a vo stvrtok 29.9. som mala pozitivny tehotensky test. Posledna menstruacia bola 4.9..Snazili sme sa otehotniet uz dlhsiu dobu a velmi ma to zaskocilo ale hlavne velmi potesilo. O dva dni v sobotu 1. oktobra sme vycestovali na planovanu dovolenku na Slovensko. Prvych zopar dni preslo fajn, bez problemov, ale minuly tyzden vo stvrtok som zacala mierne spinit, najprv len tak hnedasto a potom taku hnedocervenu krv. Utekala som na pohotovost, tam sa ku mne spravali hrozne, skoro ma odmietli vysetrit kvoli tomu ze som nemala zdravotnu poistovnu kedze tu nezijem ale namiesto toho EHIC postenecku kartu ktora plati vo vsetkych clenskych krajinach EU, no hrozne. Marne som mu vysvetlovala, ze ta karta mi plati kedze si vsetky odvody platim v UK. Navela ma lekar vysetril, povedal, ze sono vraj robit nebude, ze aj tak tam nebude nic vidiet, predpisal Duphaston, Ascorutin a kyselinu listovu a nakazal kludovy rezim.

S placom som odtial odisla a na druhy den navstivila sukromneho gynekologa co mi bol odporuceny. Ten mi spravil sono na ktorom videl 4mm gestacny vak a povedal, ze je to velmi malinke a vraj nevie, ako to dopadne. Podla poslednej menst so mala byt v 4+5 tt, ked som sa potom spytala ci to ma sancu tak povedal, ze ano ale je to vraj medzi nebom a zemou. Tiez mi predpisal Duphaston.

Po uzivani liekov sa mi to spinenie trochu zastavilo, uz to bolo len ozaj taky svetlohnedy pas na papieri ani na intimku sa to nedostalo, ale vcera sa to zase na chvilku spustilo - bolo to tmavsie a trochu aj cervensie - ale stale ta krv nebola jasno cervena. To trvalo asi jednu dve hodiny a potom to zase prestalo. Stale len lezim (to je ale dovolenka) a vobec sa nenamaham. Vcera mi zacal 6. tyzden a zacali aj ranne nevolnosti, nie moc, ale take vlny zaludkovej tazoby. Toto sa mi zda ze je asi dobre znamenie a si to znamene ze HCG sa zvysuju. Aspon sa teda utesujem tym
Od vcera to spinenie zase ustalo, len sa vyskytli take slabsie krce v maternici a v okoli podbuska, menstruacneho typu ale nie az take silne. Nie su neustale, obcas pridu potom zas odidu. Znamena to ze sa mi maternica roztahuje, babo sa zahniezduje? Moc sa bojim kvoli tomu spineniu. Keby som mala len spinenie, tak by som bola kludnejsia ale teraz sa k tomu pridali aj tie slabsie krce a take akokeby tahanie v okoli maternice a spinenie zas ustupilo, tak som z toho cela domylena a nestastna.
Odkedy som prisla od lekara nic ine nerobim, len zhanam info na nete a podla viacero informacii 4mm gastacny vak nie je az taky maly na 5+5 tt, aky na to mate nazor?

Dakujem velmi za radu a prepacte ten hrozne dlhy prispevok, ale uz som fakt zufala. V 2009 som uz raz potratila v 12 tt s podozrenim na molarne tehotenstvo a uz tym nechcem znovu prechadzat. Dakujem vopred za radu

nelka79
27. apr 2014

ahojte, ja som 5tt+4 a vcera som zacala spinit hnede, ako tak pocitam tak keby som nebola tehu tak v stredu by mala dojst mrcha, tak ja neviem ci je to len kvoli tomu, ale velmi sa bojim ,ze prideme o babo. k dr, mam ist az 5.5. na usg, tak neviem ci mam cakat dovtedy ci radsej ho navstivit cim skor.......predpisal mi kyselinu listovu a duphaston a este si beriem GS mamavit.

asimama
27. apr 2014

@nelka79 utekaj na pohotovost...ak stojis o babatko..radsej sa sto razy prejst koli nicomu ako raz koli... ☹

nelka79
27. apr 2014

idem na pohotovost, dufam ze mi poradia

dadkoralka
24. máj 2014

dobry den chcem sa opytat som tehotna asi mesiac uz a zacala som tak slabunko krvacat moze to byt z nervov ?

kafedame
24. máj 2014

ahoj,podľa mňa utekaj k doktorovi! A ked si tehotná,tak sa nemôžeš stresovať,to tehotnestvu vôbec neprospieva.Držím ti palce,nech je všetko ok!

ematko29
24. máj 2014

@dadkoralka s každým krvácaním aj slabunkým v tehotenstve treba navštíviť lekára.

siska765
24. máj 2014

@dadkoralka z nervov isto nie,mozno si v obdobi ms,a mozno nejaka cievka,no utekala by som k lekarovi - na pohotovost.ja som tak raz o babo prisla pred rokov

kwella
13. jún 2014

ahojte ..ja som mala na teste maleho ducha.. idem dalši tehu test robit v nedelu..ale dnes nejako viac špiním do hneda?? je to náznak niečoho ,že niečo nieje v poriadku??

elfi1
13. jún 2014

@kwella - hnede by malo byt v poriadku. moze ist stale o uhniezdovanie. ale vzdy mozes ist na pohotovost, ak chces byt kludnejsia. lenze este zrejme nic neuvidia. mozno by ti doporucili nasadit nejake lieky, ktore zabranuju krvacaniu.
a tusim si tiez modranka 😀

kwella
13. jún 2014

@elfi1 ano z Modry....ako tu čitam každej skoro daju na pohotovosti tie plieky Duphaston...no uvidime....ak to neprejde do nedele idem tam a este aj testik si zopakujem...

elfi1
13. jún 2014

@kwella - no podla mena veruze nepoznam vobec 🙂 . Ano Duphaston davaju potom tusim uz automaticky. ja som v januari potratila a v lete chceme znova skusit. ale chcem sa spytat dr. ci je nutne toto uzivat uz hned ako preventivne. predsa len su to hormony a tiez maju aj vedlajsie ucinky.
tak drzim palce, aby to bolo vsetko OK

kwella
13. jún 2014

@elfi1 ..no ved to ,že niektorá pise ,že ho berú ako podporu a druhe,že ked je už zle..no uvidim... a dakujem 🙂

zuzannaaa
28. júl 2015

@dadkoralka ahoj aj ja mam prave podobny problem,,, som priblizne koniec prveho mesiaca tehotenstva , a dnes rano som krvacala len ked som sa utrela tak som mala na papieri cerveny flak. To bolo rano o 8 a teraz som sa pozrela a uz je to bledo hnede velmi malo , pisla si ze J t si zakrvacala ,, s coho si to mala ?

m2mysha
29. júl 2015

@zuzannaaa urcite navstiv lekara .. ja som to mala tiez, dokonca sa mi to stalo na dovolenke tak sme nasli nejaku kliniku kde ma vysetril, dal mi lieky, problemy so spinenim a slabym krvacinim presli na druhy/treti den, no zial aj tak som o babo prisla v 8tt, islo o MA :( takze nic nepodcenuj a utekaj lekarovi ;)

zuzannaaa
31. júl 2015

@m2mysha Mala som kontrolu utorok vsetko v poriatku ,,, no dnes vecer opet krv ,,,,,,

m2mysha
1. aug 2015

@zuzannaaa to som rada ze je vse OK 😉 a co ti povedal lekar? Dal ti nejake lieky? Len ked je to opat chod zas, bombarduj ho zakazdym, nenechaj to len tak

nemenovana4
4. aug 2015

Ahojte chcem sa spytat ci niektora z vas mala spinenie ale iba v tedy ked s prepacenim musela ist na velku a zatlacit a potom jej to zase preslo.ak ano tak vas prosim o radu dakujem

zuzannaaa
4. aug 2015

@nemenovana4 Ahoj .. Tasko povedat , ja som to vravela dnes dr ze. Pri stolici som mala aj ja spinenie a ona povedla ze to neni s toho ale ja si myslim ze ano .... Tasko povedat..... Mne predpisala Magnesium 300
3x za den na zriedenie stolice keby ze sa zriedi vela tak len 2x a keby stale bola riedka tak len raz .. takze ti to odporucam kupit ale staci ti 250 rano a vecer .... Popripade len rano 🙂

milenka12323
4. sep 2015

Ahoj devčata potrebujem pomoc som v 5 tyzdny tehotna a dnes rano som mala krvacanie ale bolo to ako normalni menzes a potom to prestalo a mala som len take hnedaste špiňeňie a teras v noci je troška silňejši prosim o radu uš 4 krat som mala potrat a na sono idem aš v piatok na buduci tyzdeň ☹ ☹

melania132
4. sep 2015

@milenka12323 v takomto pripade by som nepisala na MK, ale utekala na pohotovosť...!!!

milenka12323
4. sep 2015

@melania132 uš som bola ja som v uk oňi povedali žekeť mam potraťiť tak potraťim a keť budem krvacať nadalej tak potraťim. A potom povedala že keť krvacane sa zastavi tak bude ok v šetko ale ja mam stale ešťe špinenia a krvacanie prestalo ☹ som velmi neštastna bojim sam velmi ze pridem o babo ☹

rena888
11. apr 2017

@zuzanka7117 Ahoj viem ze uz to je stary prispevok,ale chcem sa spitat ako si dopadla...lebo ja som 2krat potratila a teras som po roku znovu tehotna 5tyzdni,a zasa som zacala po wc krvacat zatial trochu...tak sa velmi bojim daj boze aby mi to tento krat uz vyslo a a porodila by som babenko

zuzanka7117
12. apr 2017

@rena888 Ahoj dopadlo to dobre, stastne som porodila akurat ze Matusko sa premenoval na Martinka. :D Verim ze pohohol aj duphaston nasadeny hned na zaciatku a aj to ze som brala kyselinu listovu a vitamin E uz par mesiacov pred tehotenstvom. Potom sa mi narodil aj druhy syn Jurko ten ma teraz 20 mesiacov. Pri nom som uz nebrala nic len kyselinu listovu. Drzim Ti palce aby Ti to uz dopadlo dobre a mala v naruci Tvoje vytuzene babatko. 🙂

rena888
19. apr 2017

@zuzanka7117 Si zlata velmi pekne dakujem az sa mi slzi tlacia do oci,kiez keby sa mi to splnilo a drzala by som a ja nase malinke miminko.A ja vam ties prajem hodne zdravicka☺

zuzanka7117
19. apr 2017

@rena888 dakujem krasne, musis verit, ze to vsetko dobre dopadne 🙂

rena888
24. apr 2017

@zuzanka7117 Ahoj bola som dnes u svojho gyn.a vsetko som povedala ake mam problemi a teras sa zasa bojim ze zacnem znova krvacat po vysetreni😢😭

zuzanka7117
24. apr 2017

@rena888 a od toho 11.4. to krvacanie ustalo, ci stale krvacas? A uz na sone aj nieco videl?

terzka123
13. sep 2017

Ahojte som tu nova a potrebovala bi som pomoc od vas som asi tehotna v 4tt+ 2 dny posledna ms bola 14.8.2017 a nekedi mavam take sveltle hnedaste spinenia na toaletni papier ale negedi len a ono to je take velmi slabucko a potom to hnet prestava ale dnes to som nemala vobec len 1 ktar asi rano ateras som bola na WC a bolo tam zal ale ties troska ale oco silnejsiej farbi akobi hneda krvava ale hnet to prestalo prosim vas porate mo co to moze bit jasa bojim a davaf foto dnesni testyk aj nekedi mavan bolesti bod brusko ako pri ms ale oco slabsu

veronika9797
13. sep 2017

@terzka123 mohlo by ist o hematom - krvnu zrazeninu....urcite by som navstivila lekara a on bude vediet lepsie o co ide 🙂

terzka123
13. sep 2017

@veronika9797 prosimta co to je hematom ?? Krvu zrazeninu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre