Špinenie a slabé krvácanie v 4+5 týždni tehotenstva

moonlight777
11. okt 2011

Ahojte, zdravim vsetkych,

tato stranka mi velmi pomohla, hlavne v tomto hroznom obdobi cakania

Uz 7 rokov zijem v UK aj s manzelom a vo stvrtok 29.9. som mala pozitivny tehotensky test. Posledna menstruacia bola 4.9..Snazili sme sa otehotniet uz dlhsiu dobu a velmi ma to zaskocilo ale hlavne velmi potesilo. O dva dni v sobotu 1. oktobra sme vycestovali na planovanu dovolenku na Slovensko. Prvych zopar dni preslo fajn, bez problemov, ale minuly tyzden vo stvrtok som zacala mierne spinit, najprv len tak hnedasto a potom taku hnedocervenu krv. Utekala som na pohotovost, tam sa ku mne spravali hrozne, skoro ma odmietli vysetrit kvoli tomu ze som nemala zdravotnu poistovnu kedze tu nezijem ale namiesto toho EHIC postenecku kartu ktora plati vo vsetkych clenskych krajinach EU, no hrozne. Marne som mu vysvetlovala, ze ta karta mi plati kedze si vsetky odvody platim v UK. Navela ma lekar vysetril, povedal, ze sono vraj robit nebude, ze aj tak tam nebude nic vidiet, predpisal Duphaston, Ascorutin a kyselinu listovu a nakazal kludovy rezim.

S placom som odtial odisla a na druhy den navstivila sukromneho gynekologa co mi bol odporuceny. Ten mi spravil sono na ktorom videl 4mm gestacny vak a povedal, ze je to velmi malinke a vraj nevie, ako to dopadne. Podla poslednej menst so mala byt v 4+5 tt, ked som sa potom spytala ci to ma sancu tak povedal, ze ano ale je to vraj medzi nebom a zemou. Tiez mi predpisal Duphaston.

Po uzivani liekov sa mi to spinenie trochu zastavilo, uz to bolo len ozaj taky svetlohnedy pas na papieri ani na intimku sa to nedostalo, ale vcera sa to zase na chvilku spustilo - bolo to tmavsie a trochu aj cervensie - ale stale ta krv nebola jasno cervena. To trvalo asi jednu dve hodiny a potom to zase prestalo. Stale len lezim (to je ale dovolenka) a vobec sa nenamaham. Vcera mi zacal 6. tyzden a zacali aj ranne nevolnosti, nie moc, ale take vlny zaludkovej tazoby. Toto sa mi zda ze je asi dobre znamenie a si to znamene ze HCG sa zvysuju. Aspon sa teda utesujem tym
Od vcera to spinenie zase ustalo, len sa vyskytli take slabsie krce v maternici a v okoli podbuska, menstruacneho typu ale nie az take silne. Nie su neustale, obcas pridu potom zas odidu. Znamena to ze sa mi maternica roztahuje, babo sa zahniezduje? Moc sa bojim kvoli tomu spineniu. Keby som mala len spinenie, tak by som bola kludnejsia ale teraz sa k tomu pridali aj tie slabsie krce a take akokeby tahanie v okoli maternice a spinenie zas ustupilo, tak som z toho cela domylena a nestastna.
Odkedy som prisla od lekara nic ine nerobim, len zhanam info na nete a podla viacero informacii 4mm gastacny vak nie je az taky maly na 5+5 tt, aky na to mate nazor?

Dakujem velmi za radu a prepacte ten hrozne dlhy prispevok, ale uz som fakt zufala. V 2009 som uz raz potratila v 12 tt s podozrenim na molarne tehotenstvo a uz tym nechcem znovu prechadzat. Dakujem vopred za radu

terzka123
13. sep 2017

@veronika9797 bola som na wx bola tam len triska ket som sa utierala na papier a potom som visla a isla nazad na wc us tam nebol nic ket rubim daco tak vtedi sa mi spusti troska hnedaste sipenia a hned prestava

terzka123
21. sep 2017

Baby potrebujem pomoc odvas som v 5 tt a 3 dni a nekedi som spinila ale dnes som sa nahamala a chodila troska vela a zacala som tak mierne krvacať len keť somsa utrela co tomoze bit ?? Prosim va poratemy

pekkka
21. sep 2017

@terzka123 choď k lekarovi , dostaneš lieky

terzka123
21. sep 2017

@pekkka ale ja som v gb tu nesu ako na sk doktory boze moj tak sa bojim idem racen na pohotobost ono to je normalna krv ale len keť sa uteriam

chmeluska
21. sep 2017

@terzka123 ja som mala tak isto v 6tt... cely den na nohach a vecer ked som dosla domov krvave hned na pohotovost kde mi povedali 50:50 nasadili ascorutin a progesteron a neostavalo mi nic ine lencakat. O dva dni som znovu zakrvacala a aj so zrazeninami, bez bolesti. Dalsie dni len take tmavo hnede spinenie neriesila som to kedze mi povedali ze bud alebo, cakala som. O tyden som mala kontrolu u mojho dr kde mi potvrdil akciu srdiecka. Ostala som na PN kludovy rezim a lieky som uzivala do 12teho tyzdna teraz koncim 15tt a krvacanie sa uz nezopakovalo.
Krvacanie netreba podcenovat zakazdym to moze mat iny priebeh dovod. Treba hned na pohotovost,aj ked hovoris ze si v gb a viem ze tam ten zaciatok tehotenstva dost nechavaju na prirodu. Drzim palce.

terzka123
21. sep 2017

@chmeluska dakujem za v šetko cakam le na taxy a idem na pohotovost dam vediec 😧

terzka123
21. sep 2017

@chmeluska us som doma dr povedal ze tie smptoni co mam su dobre cisla keť ma nicneboli ze su v pohode a v pondelok iden na utrazvuk tak neviem co mam robit povedal ze mozeis aj potratit tak sa bojim

chmeluska
21. sep 2017

@terzka123 hlavne bud v klude,setri sa,nohy vylozit ak sa da. Treba len dufat ze bude vsetko v poriadku. Drz sa. Ja mam tiez za sebou take cakanie, verim ze ti to sobre dopadne

terzka123
21. sep 2017

@chmeluska a ty si co mama ako si dopadla ?

chmeluska
21. sep 2017

@terzka123 pisala som ti v prvom prispevku. Teraz je zatial vsetko ok. Zajtra koncim 15tt. Idem aj na poradnu tak uvidime co nove

terzka123
21. sep 2017

@chmeluska aha jaj prepač ja som nato uplne zabudla potom daj cedeť drzym ty palceky

chmeluska
22. sep 2017

@terzka123 tak mam po kontrole vsetko v poriadku len placentu mam nizsie ale to sa moze este upravit. Tak som spokojna

terzka123
22. sep 2017

@chmeluska tak bude v šetko ok len si musime drzarpalceki aja som bola na pohotovosti vieš otom ?

chmeluska
23. sep 2017

@terzka123 znova ci to co si pisala vyssie? A ako ti je momentalne? Este stale spinis?

terzka123
23. sep 2017

@chmeluska tak ešte stale krvacam len keť sa utriem

terzka123
23. sep 2017

@chmeluska ne to ešte skvor som. Bola dva dni posebe na pohotovosť ti otom nevieš??

s1m.one
23. sep 2017

ahojcek, toto som mala pri synovi (teraz ma 7 rokov) spinila som myslim, ze to bolo okolo 9-12tyzdna uz si presne nepamatam, tiez zo mna akoby vyletela krv - tak som isla na pohotovost, tiez mi predpisal co tebe a klud a tie krce, no ak je to podobne pri tym pri menzese, tak som si myslela, ze to sa zvacsuje maternica, drzim ti palce, u mna to bolo vzdy v obdobi kedy by som mala mat menzes to spinenie (myslim, ze som bola tehu uz ked som mala este menzes, niekto to tak proste mava, maly sa narodil naozaj velky a to som utle ziena), moc budem na teba mysliet a verim, ze to bude ok 🙂 uz nic necitaj, tes sa z kazdej chvile a mysli pozitivne, tym ze budes hocico citat nic si nepomozes, len stres a to nechces, ak sa ti nieco nebude zdat chod na pohotovost, bojujes za svoje dieta a doktorov mas v pazi oni su tam na to, drzim palce !!!

nellita
23. sep 2017

Ja som mala krv v 24 tyzdni a hospitalizovali ma hned na pohotovosti na 2 tyzdne. Vraj do 28 tyzdna sa akekolvek spinenie oznacuje ako hroziaci potrat a mala by si byt v nemocnici na pozorovani,tak to aspon mne vysvetlili. Potom uz nic ziadna krv a v pohode som donosila. Nemala by si mat žiadne spinenie pocas tehu lebo ak stale nieco mas signalizuje to nieco. Nepodcenuj to.

terzka123
23. sep 2017

Jaj baby iš som bola dvakrat na pohotovosťy a ..dr povedal ze može to biť normalne v rannom štadiu tehotestva aš v 14 tt povedal ze nemam sa čoho bať ze nejedna sa ešťe o potrat a poslal ma na sono idem v pondelok a urobil mi tehotenski tesy ci je ešťe pozitivni abol. Ja tie rvacanie nemam vela len keť sa utriem do papierkika toaletneho a natom je nekedi je taka cierna cervena ale jeto akobi čerstva krv tak vravel mi ze nemam sa čoho bať a nedal mi nič podeval lebo som ešťe priskoro tehotna nato toje tak v gb su nedobre koktory tak sa bojim ale to uš mavam od 21 až doteras ket idem na wc nechcem potratit nic nerobin le v posteli som len na wc idem

terzka123
23. sep 2017

E šte nečo som zabudla ťye bolesti. Mam take mierne len keť mam plni mechur lebo chodim stale na wc

chmeluska
23. sep 2017

@terzka123 treba hlavne byt v klude a mysliet pozityvne. 😍

terzka123
23. sep 2017

@chmeluska snažim sa a velmi ale to sa neda ten pocit ze možno potraťim 😢

terzka123
23. sep 2017

Baby tak tuje testik ja si mislim ze zososilnel ten ticinkovi bol poslednu iš neviem kedi a ten bieli urobil my . dr na pohotobisti v čera tak co si mam mislieť ????

terzka123
23. sep 2017

@chmeluska ahoj iš nwide zomňa nic takze to može biť dobra sprava ??

terzka123
23. sep 2017

Ste tam baby

lelicav
23. sep 2017

Ak mozem poradit,stresovanim sa nic nevyriesi.Je to este prilis ranne stadium,krvacanie moze znamenat vselico.Ja som to mala 2x.Raz to babatko s liekmi ustalo a dnes ma 7r. a to predtym nie...Dali mi ihned lieky a sledovali so sono. Niekedy ani absolutny klud nezabrani potratu.Len treba dufat ze je dieta zdrave a silne a vsetko bude OK.Drzim palce.

chmeluska
23. sep 2017

@terzka123 tak samozrejme ked nekrvacas je to iba dobre. Ale to ze takto stresujes vobec tomu drobcovi nepomaha. Naozaj treba prestat na to tak intenzivne mysliet. Co ma prist pride a ty bud spokojna a odychuj aby si vedela ze pre toho malickeho robis len to najlepsie.

terzka123
23. sep 2017

@chmeluska no vetto co mabit to sa stane ja som len chcela vam to povedať

evelyns
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre