Špinenie a slabé krvácanie v 4+5 týždni tehotenstva

moonlight777
11. okt 2011

Ahojte, zdravim vsetkych,

tato stranka mi velmi pomohla, hlavne v tomto hroznom obdobi cakania

Uz 7 rokov zijem v UK aj s manzelom a vo stvrtok 29.9. som mala pozitivny tehotensky test. Posledna menstruacia bola 4.9..Snazili sme sa otehotniet uz dlhsiu dobu a velmi ma to zaskocilo ale hlavne velmi potesilo. O dva dni v sobotu 1. oktobra sme vycestovali na planovanu dovolenku na Slovensko. Prvych zopar dni preslo fajn, bez problemov, ale minuly tyzden vo stvrtok som zacala mierne spinit, najprv len tak hnedasto a potom taku hnedocervenu krv. Utekala som na pohotovost, tam sa ku mne spravali hrozne, skoro ma odmietli vysetrit kvoli tomu ze som nemala zdravotnu poistovnu kedze tu nezijem ale namiesto toho EHIC postenecku kartu ktora plati vo vsetkych clenskych krajinach EU, no hrozne. Marne som mu vysvetlovala, ze ta karta mi plati kedze si vsetky odvody platim v UK. Navela ma lekar vysetril, povedal, ze sono vraj robit nebude, ze aj tak tam nebude nic vidiet, predpisal Duphaston, Ascorutin a kyselinu listovu a nakazal kludovy rezim.

S placom som odtial odisla a na druhy den navstivila sukromneho gynekologa co mi bol odporuceny. Ten mi spravil sono na ktorom videl 4mm gestacny vak a povedal, ze je to velmi malinke a vraj nevie, ako to dopadne. Podla poslednej menst so mala byt v 4+5 tt, ked som sa potom spytala ci to ma sancu tak povedal, ze ano ale je to vraj medzi nebom a zemou. Tiez mi predpisal Duphaston.

Po uzivani liekov sa mi to spinenie trochu zastavilo, uz to bolo len ozaj taky svetlohnedy pas na papieri ani na intimku sa to nedostalo, ale vcera sa to zase na chvilku spustilo - bolo to tmavsie a trochu aj cervensie - ale stale ta krv nebola jasno cervena. To trvalo asi jednu dve hodiny a potom to zase prestalo. Stale len lezim (to je ale dovolenka) a vobec sa nenamaham. Vcera mi zacal 6. tyzden a zacali aj ranne nevolnosti, nie moc, ale take vlny zaludkovej tazoby. Toto sa mi zda ze je asi dobre znamenie a si to znamene ze HCG sa zvysuju. Aspon sa teda utesujem tym
Od vcera to spinenie zase ustalo, len sa vyskytli take slabsie krce v maternici a v okoli podbuska, menstruacneho typu ale nie az take silne. Nie su neustale, obcas pridu potom zas odidu. Znamena to ze sa mi maternica roztahuje, babo sa zahniezduje? Moc sa bojim kvoli tomu spineniu. Keby som mala len spinenie, tak by som bola kludnejsia ale teraz sa k tomu pridali aj tie slabsie krce a take akokeby tahanie v okoli maternice a spinenie zas ustupilo, tak som z toho cela domylena a nestastna.
Odkedy som prisla od lekara nic ine nerobim, len zhanam info na nete a podla viacero informacii 4mm gastacny vak nie je az taky maly na 5+5 tt, aky na to mate nazor?

Dakujem velmi za radu a prepacte ten hrozne dlhy prispevok, ale uz som fakt zufala. V 2009 som uz raz potratila v 12 tt s podozrenim na molarne tehotenstvo a uz tym nechcem znovu prechadzat. Dakujem vopred za radu

veroussek
13. okt 2011

Ahoj, já bych ti poradila ještě Magnesium, též jsem měla bolesti v podbřišku a můj gynekolog mi poradil ať si to koupím, v lékárně bez předpisu. Ten Duphaston zabere, jen se musí brát poctivě...
Též jsem krvácela, od 8tt do 11tt, a byla to nejdřív jasně červená krev, potom až do hněda. Tady v Irsku mi na to nic neřekli, že se musí čekat, chodila jsem proto na soukromou kliniku, kde mi doktor nasadil Duphaston a ten mi opravdu pomohl.
Moje rada nakonec - zakaž si internet, dočteš se tam hodně věcí, co nepotřebuješ v tuhle chvíli vědět...
Držím palce, všechno dopadne dobře!!!

moonlight777
autor
13. okt 2011

@veroussek Ahoj, dik moc za radu. Dnes som bola na dalsom sone este pred tym ako sa vratime spat do UK na buduci tyzden a vacok uz mal 21,4mm a bolo vidiet aj plodovy zltok 🙂 Tak som sa velmi potesila. Lekar to videl ako krasnu progresiu a povedal, ze este mozme pozriet v pondelok akciu srdiecka v pondelok pred odchodom, ze uz by mala byt. Podla UZV som 5+6, co ma vlastne posuva dopredu o dva dni kedze podla PM by som mala byt 5+4. Je neuveritelne ako vacok narastol o 17,4 mm behom 5 dni 🙂 To magnesium si pojdem pozriet, a internet si zakazem! 😀 😀 Mas pravdu, ze privela vselijakych informacii ma teraz len mata.

Duphaston beriem poctivo, lekar mi predpisal dost baleni az do 14tt. Musim povedat, ze keby som nebola na SK tak v UK by ma poslali so spinenim domov, vraj je to "normal" a urcite by som sa rozkrvacala a mimi by odislo, takze vyzera to tak, ze som bola v spravnu chvilu doma. Nechcem predbiehat, este som nevyhrala, ale urcite mi ten Duphaston velmi pomohol a pomohol mi lepsie vystlat sliznicu maternice. Ako postupujes s mini ty? Dufam, ze vsetko je ok, alebo si uz porodila? Dik za info 😉 , zelam pekny den

effkaa
13. okt 2011

@moonlight777 podla mna tam bude zle desatinna ciarka, ale aj to je super pokrok 🙂 ja som bola kvoli krvacaniu v nemocnici a tiez som brala Duphaston. Ten urcite pomohol, treba dost oddychovat, nenamahat sa. Hlavne klud a prajem ti vidiet to srdiecko, je to krasny pohlad 🙂

moonlight777
autor
13. okt 2011

@effkaa Dakujem, ako myslis zla desatinna ciarka?

effkaa
13. okt 2011

no ze nenarastlo 17mm, ale 1.7 mm. to sa mi zda pravdepodobnejsie, aj ked netvrdim, ze sa to urcite nemohlo stat... rastie, tak to je super, to je dolezite... ja uz si to nepamatam, ako rychlo rastlo na zaciatku, ale viem, ako som sa vytesovala, ked uz malo 3.7 centimetra a ked uz malo gram... nehladaj v tom nic zle, prosim ta 🙂 , velmi drzim palceky 🙂

veroussek
13. okt 2011

@moonlight777 To jsou super zprávy, jen tak dál. Tady v Irsku mě s krvácením poslali domů, že to je celkem normální a že kdyby se to zhoršilo, tak mám přijít. A to já krvácela jasně červenou krví, aj jsem jim to ukazovala. UTZ jsem si po týdnu doslova vydupala a dobře že tak, vyplatí se nenechat se odbýt.
Pokračujeme dobře, jsme 25tt a vše se zdá být v pořádku 🙂

moonlight777
autor
14. okt 2011

@veroussek Tak to je super, drzim palce! Urcite sa netreba dat odbyt, mas pravdu! Poznam ludi, ktori si vymyslali na ER ze im je velmi zle aj ked nebolo, aby dostali vysetrenia co im mali dat a nedali. V UK zacnu behat okolo pacientov az ked je VELMI zle, skoro az neskoro a potom zapoja aj consultants az ked ide skoro o zivot! Hrozne. Som z toho niekedy znechutena a necitim sa bezpecne v takej socialne rozvinutej krajine. Nuz, treba mi len dufat, ze to bude ok a nekomplikovane. Zelam vsetko dobre xx

moonlight777
autor
14. okt 2011

@effkaa ahoj, ten gastacny vacok skutocne narastol o 17,4mm. Ked som bola pred tyzdnom na prvom sone tak mal vacok len 4mm a vcera uz mal 21,4mm - sama som bola prekvapena, ze tak rychlo narastol, asi mu ten Duphaston pomohol 😀
Teraz uz len dufat, ze to pojde ako ma, zelam vsetko dobre a moc drzim palce tiez x x

aadulik2110
14. okt 2011

@moonlight777 držím palčeky a pekne nech rastie tá malá bublinka 🙂

moonlight777
autor
14. okt 2011

@aadulik2110 dakujem velmi pekne, tiez zelam vsetko dobre 🙂

aadulik2110
14. okt 2011

@moonlight777 ja mám tiež podobné prob.... v 5tt som bola na pohotovosti, v 6tt u môjho gynekológa.... na pohotovosti som odišla s injekciou a na druhý deň od gynekológa s Duphastonom.... za týždeň s ďalším Duphastonom a PN na mesiac.... takže viem ako ti je

moonlight777
autor
14. okt 2011

tak pekne oddychuj, aspon mozes. My uz na buduci utorok odlietame spat do UK a v stredu sup do prace. Snazim sa aspon pokial sme tu stale lezat a ozaj oddychovat a setrit sa. V praci som v skusobnej lehote, takze ak by som im oznamila, ze musim ist na PN (na ktoru by ma asi v UK ani nevypisali) tak by sme sa asi rozlucili 😒
To, ze tu na sk mozu byt zeny na rizikovom az do porodu, tak to je ozaj super, takyto prepych si ja momentalne nemozem dovolit aj ked by som to velmi uvitala. Mam sedave zamestnanie v kancelarii, tak dufam, ze to bude ok. Aj ti robili sono na kontrole?

aadulik2110
14. okt 2011

@moonlight777 keď som bola na pohotovosti tak nie, ale na druhý deň som musela ísť k svojmu.... tak mi spravili sono a bol tam len gestačný vačok a potom o týždeň mi znova spravil doktor sono a srdiečko tam už pekne bilo, tak mi vystavil tehu. knižku a povedal mi, že keď to bude bez komplikácii, tak mám prísť až o mesiac do poradne.... zatiaľ je všetko ok, duphaston pomohol, ležím, oddychujem, manžel robí všetky práce, varí svokra, takže naozaj oddychujem.... až na to, že z práce stále niečo chcú.... tak buď som na maily alebo na tel.... takže až tak psychicky zas neoodychujem

moonlight777
autor
14. okt 2011

@aadulik2110 tak to je super, drzim palce, nech vsetko dobre dopadne, drzkaj sa

aadulik2110
14. okt 2011

@moonlight777 ďakujem, taktiež prajem bezproblémové tehu

zuzanka7117
14. okt 2011

@moonlight777 Ahoj, ja som mala tiez negaticnu skusenost pre zmenu v Norsku. Pred dvoma rokmi som zacala krvacat v 5 tyzdni, boli sme na pohotovosti, kde po 4 hodinach v cakarni ma konecne zobrali a lekarka ma na 2 sekundy pozrela a povedala mi, ze krcok je mierne otvoreny a ze to moze a nemusi byt potrat. Ine osetrenie odmietla s tym, ze som tam este nebola registrovana, tak mi nemoze vziat ani krv a ani robit sono.....o par dni sme leteli na SK, ale uz bolo neskoro, potratila som hned ako sme prisli.......
Pred rokom, druhe tehotenstvo, ziadne krvacanie, ale v 8. tt zistena anembryomola, cize iba gestacny vak bez plodu, cakanie do 10. tt, ziadna zmena, vyvolany potrat....podotykam, ze mi len dali tabletky a cipky a tyzden som potracala doma. Nikomu nezelam, fakt nikdy viac......Teraz sa nam v takom istom case zadarilo, zatial je chvalabohu vsetko v poriadku, nas maly Matusko ma 16 cm a modlime sa aby to tentoraz skoncilo stastne.....
Tak len tolko o zdravotnej starostlivosti v Norsku....takze co sa tyka mna tak naozaj zlate Slovensko......🙂
Drzim Ti palce aby Ti vsetko dobre dopadlo........🙂

moonlight777
autor
14. okt 2011

ahoj zuzanka 7117, drzim palce, nech vsetko dobre dopadne aj tebe 🙂

Suhlasim, ze starostlivost o tehotne zeny je na SK top, ked to porovnam s UK tak to je na zaplakanie. Prve sono je tam v 12-13 tt, dovtedy nie je ziadne vysetrenie, ani odber, skratka, vobec nic. Je to az neuveritelne. Tiez som mala hroznu skusenost v 2009, ked mi na prvom sone zistili missed miscarriage, cize zamlkly p; ked som chodila k lekarovi, ze sa citim velmi zle tak mi povedal, ze je to normalne a poslal ma domov. Bolo tam aj podozrenie na molarne tehotenstvo, po kyretazi mi ani kontrolne sono nedali, vobec nic! Hroza.

Zopar tyzdnov neskor som s bolestami utekala na pohotovost a tam sa zistilo, ze mam cystu a az potom sa "rozhodli" ze mi budu sledovat HCG hormony a ci klesaju (pri molarnej tehotnosti to mali urobit ako prve po cisteni).
Nuz, co uz, treba len dufat, ze to bude ok a bez komplikacii, este raz vsetko dobre zelam x

tinki
15. okt 2011

@moonlight777 ahoj, nestrácaj nádej. Vieš, ono je to tak, tu ťa síce vyšetria a dajú kopu liekov. Ale ak sa má plod potratiť, tak sa bohužiaľ potratí. Práveže každý lekár v zahraničí povie, že u nás na SK sú to len vyhodené peniaze. Nás mamičky to ukľudní, že niečo berieme, že sa o nás starajú. Ale je to naozaj tak, ak je plod ok a je silný tak sa udrží. Potratí sa len plod, ktorý nie je v poriadku. Je tam s najväčšou pravdepodobnosťou genetická chyba. A to je práve tá sila prírody, ktorá vypudí to nedokonalé. Je to nepríjemné, ale v takom prípade si to treba uvedomiť a myslieť pozitívne. Ja som tiež krvácala a donosila som obe svoje dievčatá. Pri druhej som bola aj ležať v 26. týždni v nemocnici. Nakoniec som ešte preniesla 1 deň. Daj si magnézium, aj tú kyselinu listovú. To sú základné vitamíny. A hlavne sa nestresuj. Prajem ti aby ti všetko dobre dopadlo..krásnu dovolenku. 😉

moonlight777
autor
15. okt 2011

@tinki ahoj, dik za prispevok. Je pravda, ze ak je plod slaby alebo "nezdravy" tak sa potrati. Avsak plod aj moze byt v poriadku (zdrave vajicko oplodnene zdravou spermiou) ale zena nemusi mat vhodnu hrubku vystelky maternice, ktora sa sklada z dvoch vrstiev. Tato nedostatocna hrubka moze byt sposobena nedostatkom progesteronu, ktory ak nie je nahradeny syntetickou formou (Duphaston) tak s najvacsou pravdepodobnostou vypudi oplodnene vajicko ktore sa nemoze uhniezdit ako sa ma. V mojom pripade po zacati uzivania Duphastonu 4mm gastacny vacok narastol za 5 dni na 21,4mm a moj lekar tu to s urcitostou pripisal Duphastonu a mysli si, ze ak by som ho nazacala brat tak sa rozkrvacam silnejsie a gastacny vak by sa vyplavil von tou krvou. Takze je pravda, ze ak je nieco stratene, tak Dup nepomoze ale aj moze pomoct zosilniet a "zbujniet" vystelku maternice vtedy ked je to ozaj potrebne. Dufam, ze vsetko dopadne dobre, budem sa velmi snazit mysliet pozitivne a nestresovat sa!! 😵

som rada, ze v tvojom pripade vsetko dovbre dopadlo, zelam vsetko dobre xx

veroussek
15. okt 2011

@moonlight777 Tady v Irsku je to skoro to samý, já si nakonec našla soukromého gynekologa, který je Polák a je "normální" a ten mi hodně pomohl. Sice za každou návštěvu platíš a to krutě, ale já jsem ráda, že mě osvítil duch svatý a já k němu šla. Byl to hroznej začátek, když jsem nevěděla, co se vlastně děje a v nemocnici mi řekli, že buď to dopadne tak nebo onak....neustále mě bolelo břicho a tak jsem už myslela na nejhorší.
Btw. tady v Irsku PNku taky neznají, to jen když máš dobrou pozici, tak ti z práce zaplatí nějaký sick days, ale to je tak vše, zbytek vyběhávat na sociálce. A víme, jak to teď s tou sociálkou je, že.
Jinak jsem myslela že v UK je zdravotnictví na trochu lepší úrovni než tu, myslela jsem, že tam dělají genetický testy...jenže pokud jdeš na první kontrolu ve 12tt tak to už asi těžko. Tady je první kontrola ve 14tt, pak po 5 týdnech GP (kterej ti testne moč na papírek, koukne na odběry z maternity, co mu pošlou, změří ti tlak a jdeš) a za dalších 5 týdnů znovu maternity. Minule jsem tam strávila 5 min v ordinaci s doktorkou a 2 hodiny čekání na to, než mě vezmou. Žádný UTZ, ten je jenom 2x za celé těhotenství, jenom mi promačkala břicho a zeptala se, jestli je vše ok.
Takže zlatý český zdravotnictví, poslala bych sem ty lidi, co si akorát doma stěžujou, to by teprve koukali!!!

tina74
16. okt 2011

@veroussek Ahoj holky, náhodou jsem se začetla do vaší diskuse a úplně mě z přístupu doktorů v některých zemích a sporadických kontrol jímá hrůza! 😖 A jsem vděčná za české zdravotnictví...
Já jsem momentálně na konci 13. týdne, mám po NT screeningu, vše se naštěstí vyvíjí zdárně. Nicméně až doteď jsem brala Utrogestan (progesteron), a když mi na konci 8. týdne začalo špinění (naštěstí jen hnědé kousky tkáně) a jela jsem na pohotovost, nikdo to nepodceňoval. Dostala jsem Ascorutin, hořčíkové tablety, dvojnásobnou dávku Utrogestanu (6 tablet denně) a musela jsem týden ležet. Naštěstí se to pak ani pořádně nerozkrvácelo do červena.
Kontrol jsem do 13. týdne měla celkem 6: konec 6. týdne (potvrzení srdeční akce), začátek 8. týdne, konec 8. týdne (pohotovost), začátek 9. týdne (kontrola, co se děje), začátek 10. týdne a začátek 13. týdne (screening).
@moonlight777 Když jsem byla na první kontrole 5tt + 6, mělo moje embryjko taky jen 4 mm (+ srdeční akci), na další kontrole 7tt+0 už 11 mm. 21 mm jsem měla na začátku 10. týdne. Na začátku 13. týdne už 6,2 cm.
Jinak pnutí v děloze jsem na začátku taky cítila pořádné, dělalo mi to starosti. Pak byl nějakou dobu klid a od 12. týdne už zase děloha roste šíleným tempem. Pár dní mě bolelo úplně všechno - vaječníky, močový měchýř, jizva po laparoskopii... Na screeningu ale paní doktorka říkala, že je to úplně normální, protože se teď děloha začíná pořádně zvětšovat.
Pro úplnost dodávám, že jsem v minulosti měla 2 zamlklá těhotenství (problém se ale naštěstí vyřešil operací dělohy), tentokrát jsem otěhotněla po IVF, nicméně všechny kontroly kromě první se odehrály již u mého gynekologa na soukromé klinice, kde je vše hrazeno ze zdravotního pojištění. Jen nadstandardní vyšetření, jako je NT screening, se hradí.
Všem přeji zdárný průběh těhotenství bez jakýchkoli komplikací! 🙂

moonlight777
autor
16. okt 2011

ahoj tina74, dik za info,mas pravdu, ceske a slovenske zdravotnictvo je ozaj vyborne co sa tyka gynekologie a aj kamoska co zije v byvalom vychodnom Nemecku je tiez velmi spokojna s gyndou tam.

Tiez citim take divne stekolenie a pnutie v maternici, sem tam to prejde do takych mini krcov, ale prejde to rychlo a nie je to velmi bolestive, skor taka tupa bolest. Zajtra idem na posledne sono tu na SK, mala by som byt 7+3 tt, tak sa modlim, nech je vidiet srdiecko, ked som bola naposledy v 5+6 tt bolo vidno len 21,4 mm plodovy vacok so zltkom. Lekar sa vtedy (4 dni dozadu) neznepokojoval a vravel, ze ak je to v poriadku, nabuduce (zajtra) by uz srdiecko malo byt vidiet.

To napatie je hrozne, napadaju ma hrozne myslienky, ze to tam nebude vidiet, a budem musiet cakataz do 12tt v UK, lebo tam mi skor nikdo UZV neurobi. Tak sa len modlim...

vsetkym zelam bezproblemove teho... 😵

moonlight777
autor
16. okt 2011

@veroussek veru nerobia geneticke testy, myslim, ze len na prvom scan meraju dlzky tekutiny na siji na downs syndrome a myslim, ze este daco ohladom nosovej kosticky ktora by mala tiez urcit pravdepodobnost genetickej vady myslim, ze v pomere 1:....... sa to meria.

S marodkou je to tiez tak, podla toho kde pracujes mozes mat zaplatene v plnej vyske do vysky 6 tyzdnov na kalendarny pracovny rok a potom mozes ist na statutory sick pay co je dakych 50 libier alebo tak tyzdenne a to iba mozes byt PN na urcitu dobu, nie som si vsak ista na kolko. Takze tak, akokeby sa nemarodilo kvoli urcitym veciam dlhsie.... 🙄

tina74
16. okt 2011

@moonlight777 5tt+ 6 je ještě dost brzy, já jsem spíš byla překvapená, že už jsme srdeční akci měli - ještě jsme s ní vůbec nepočítali. Navíc po spontánním otěhotnění není den početí 100 % jistý, takže těhotenství můžeš mít i o něco mladší. Pokud by se srdeční akce neobjevila zítra, ještě není nic ztraceno, ale měli by Ti to každopádně hlídat téměř týden po týdnu...

moonlight777
autor
16. okt 2011

@tina74 zajtra ked pojdem na posledny UZV budem 7+3tt, niektore dievcata hovoria, ze to uz by srdiecko urcite malo byt, niektore zas hovoria, ze nemali v 7tt ale on tyzden na kontrole v 8tt uz bolo vidiet aj plod aj srdiecko

tina74
16. okt 2011

@moonlight777 Mělo by být, ale kdyby k početí došlo později, než si myslíš podle termínu poslední menstruace, může naskočit o něco později. Tak každopádně přeji, aby se objevilo už zítra! Hodně štěstí!

moonlight777
autor
16. okt 2011

@tina74 moc dakujem

moonlight777
autor
17. okt 2011

ahoj dievcata,

mam dobre spravy, dnes na UZV lekar videl srdieckoooooooo!! Juj, ale som bola stastna. Podla PM som mala byt 6+1tt a na UZV bolo 6+0tt, takze minimalny rozdiel, sme obaja velmi stastni. Je mi uz aj pekne zle, grciam denne a hlavne rano sa to neda vydrzat, pri umyvani zubov ma napina, hroza. Ale som pripravena vsetko vydrzat!

Zelam vsetkym bezproblemove teho xxx

svetica
28. nov 2012

@moonlight777 ahoj aj ja zijem v uk som tehotna 8 tyzden a tiez stale slabo krvacam s manzelom stale na pohotovost a k lekarovi vsetko je vporiadku aj babo treba vydrzat a take pocity plny zaludok a nevolnosti stale

mirka1112
14. mar 2013

Ahojte, chcela by som sa niekoho spýtať, či mi vie poradiť. Mala by som byť medzi 4-5tt a včera som začala mať hnedastý výtok, ale dnes už začal byť krvavý. Bola som u doktora a ten nič v maternici nevidel. V predchádzajúcom období som si robila tehotenský test, ktorý jednoznačne vyšiel pozitívne. Teraz som si ho vyskúšala urobiť opäť, ale tá druhá čiarka bola skoro neviditeľná. Veľmi sa bojím, že som o bábo prišla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre