Štítna žľaza a tehotenstvo

adka89
31. okt 2012

Baby co mate problem zo stitnou zlazou. Mali ste neja
ke problemy alebo komplikacieked ste otehotneli alebo pri porode?

soldi
31. okt 2012

@adka89 nie 🙂 pokial je spravne nastavena liecba a nekonzumujes vitaminy s jodom, alebo prilis vela soje, tak by si ani nemala citit, ze mas nejaky problem 🙂

jankaferancova
31. okt 2012

@adka89 ak sa smiem spytat aky mas problem ty? Ja som mala hypofunkciu,co je znizena funkcia ŠŽ nasadili hormony L-Thyroxin,chodila som na kontroly,brali krv,ked bolo treba davku znizili,pripadne zvysili a vsetko dopadlo dobre,aj maly sa narodil zdravy a bez problemov.Po porode som si dala skontrolovat a hodnoty su v norme

ivanat
14. máj 2013

@jankaferancova Ahoj, chcem sa opýtať kedy Ti zistili zníženú funkciu ŠŽ? Mne to zistili teraz na konci 5.mesiaca a tiež mi nasadili L-Thyroxin 50, mám z toho dosť stresy, či to nejako nemá vplyv na dieťa. Len nerozumiem ako som k tomu prišla keď pri predchadzajúcom tehotenstve mi nezistili nič, alebo nerobili testy na šž. Ďakujem.

jankaferancova
14. máj 2013

@ivanat Ahoj,no v nejakom 5 mesiaci,podobne ako tebe.nemusis sa bat,babatku to vobec neuskodi.Tehotenstvo prinasa v tele zeny velke zmeny,aj co sa tyka hormonov,v urcitych stadiach ich moze chybat viac,inokedy zasa menej,takze nemusis sa bat,lieky uzivaj,ako ti predpisali.Drzim palce nech to vsetko dobre dopadne!

ivanat
14. máj 2013

@jankaferancova Ďakujem za odpoveď, od včera čo mi to povedali, len čítam po internete a plačem celý deň, tak ďakujem, už sa cítim lepšie 🙂

jankaferancova
14. máj 2013

@ivanat urcite sa nemas coho bat,tieto lieky neuskodia,prave naopak len pomozu aj tebe aj babatku 😉

taja27
27. sep 2013

baby pprosim vas je tu dáka čo bere alebo brala L tyhroxin 50 mg a skrátil sa jej cyklus??mne ho nasadili a po 2 týžd som dostala menzes!!! od poslednej MS mylsim volala osm doktorke či to može byt tým a povedala že ano ...že mam yvsadit na 2 týždne a potom sa dohodneme na inej liečbe.-((( berem tokrátko velmi a hned takýto šok...ach neveim čo robit anisama
@jankaferancova
@adka89
@soldi

adka89
autor
27. sep 2013

Ja som mala aj euthirox a teraz mam lthiroxin ale ani jedno mi nastastie nic nerobilo
@taja27

taja27
27. sep 2013

@adka89 dakujem za odpoved hm neviem čo to je so mnou

jankaferancova
27. sep 2013

@taja27 moja ani mne nic podobne nesposobil a to som ho brala dlho

taja27
29. sep 2013

@jankaferancova hm nevien teda čim to je či je to tým či nie ale mudr povedala že ano može byt z toho tak neviem čudne proste..

jankaferancova
29. sep 2013

@taja27 tak kludne to moze byt z toho,kazda z nas ma iny organizmus a ten reaguje na lieky a rozne ine zmeny u kazdej odlisne a ked Ti to aj dr.potvrdila,tak moze byt

vladkaluckalukas
8. okt 2013

Ahojte, ja som tretorodicka a som hypofunkcna od prveho tehu.....dnes uz beriem euthyrox 125 - ku, vsetko je to o sledovani hormonov. Liecim si to 9 rok, davky sa stale zvysuju, arytmia je tiez dost vazna, ale na to lieky teraz nesmiem, ale obe decka mam ok, teda starsia ma pozitivne protilatky, druhy je uplne ok a tretie sa narodi asi o 10 tyzdnov a dufam, ze vsetko bude zas ok.

veronicka1901
8. okt 2013

Ahoj, ja mam tyreotixikozu a nemala som problem ani pocas tehotenstva, ani pocas porodu. Dcerka je tiez ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre