Streptokok zistený v 37. týždni tehotenstva

zelena7
18. nov 2020

Dobrý deň,
som v 37 týždni tehotenstva a zistili mi, že mám streptokoka. Doktorka povedala, že pri pôrode mi dajú antibiotiká. Teraz sa to nedá liečiť ? Vravela, že môže malá dostať zápal dýchacích ciest.

simsalabim
18. nov 2020

@zelena7 standardny postup je 1 davka pri porode, aby sa babo nenakazilo. Streptokok je u teba zrejme uz sucastou beznej flory.

nini1010
18. nov 2020

Je to uplne bezne.Daju ti tolko flastieciek atb cez zilu kolko stihnu kym neporodis.Mne ich stihli otocit niekolko.

henriettak
18. nov 2020

neboj to sa stáva dosť bežne, preto sa vlastne aj testuje takto pred pôrodom aby o tom vedeli a počas pôrodu ti dajú antibiotiká aby sa bábu nič nestalo 🙂 je to bežný postup

anjelicek26
18. nov 2020

Je to relativne bezne, len ak ti odijde zatka, musis hned do nemocnice, lebo babo je uz nechranene a ta infekcia moze vystupat hore (nas pripad), mala sa uz narodila s infekciou a horuckou... Tiez mi vraveli, ze v 35.tyzdni nemam nic riesit... no ale narodila sa vtedy.

sonka_miro
18. nov 2020

Tiez mi zistili v 37tt streptokoka, rodila som den pred terminom, dostala atb do zili a vsetko bolo ok, neboj sa, vela zien to ma.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre