Ťažkosti s dýchaním

dominika_sk
20. mar 2011

ahojte, mam taky problem, stalo sa to už niektorej mala som asi dva dni tak strašne sucho v krku, že som nemohla prehltať, potom to na jeden deň prešlo a dneska mam take zvlaštne, ani neviem ako to nazvať.chvilu dycham v pohode a za chvilu sa mi zda ako keby sa mi hrdlo stiahlo uplne na minimum a ťažko sa mi dycha.chvilku to trva a zase sa mi hrdlo ako keby roztiahne a nachvilu to prejde.čo to može byť?je to fakt take divne, že sa mi to aj ťažko opisuje...

pink_lady
20. mar 2011

@dominika_sk neprepadne ta obcas strach, ze ako to vsetko zvladnes, ze sa ti zmeni zivot?

anjelicek26
20. mar 2011

Tiez mi to prijde ako stavy uzkosti... skus nejake relaxacne cvicenia a uvolni sa. Ak to neprejde, spomen to lekarke 🙂

dominika_sk
autor
21. mar 2011

@anjelicek26
@pink_lady no minulu jeseň som dostala prvy zachvat panickej uzkosti...myslite že to suvisi? ja neviem, citim sa v pohode, ale bojim sa čo pride na jeseň, že či sa to nevrati a či to neubliži babatku 😢 mam zajsť ku nejakemu psychologovi? poraďte...ďakujem

anjelicek26
21. mar 2011

@dominika_sk - podla mna to moze suvisiet, aj keby si si to nepripustala, podvedomie moze pracovat, ved najst dve ciarky na tehu teste je velky "sok" aj ked je babatko planovane, strasne vela veci sa s tym zmeni, nic nebude uz take, ako predtym. Toto jasne moze nahanat strach, obavy, necitenie sa vo vlastnej kozi. A aj hormony, ktore tvoje telo produkuje tiez s tebou mozu kyvat...

Skus sa o tom s niekym porozpravat, o tehotenstve, o tom, co ta caka, ked sa babo narodi. Nemyslim, ze potrebujes psychologa, ale dobru kamosku, co uz babo ma 🙂 S ktorou pokecate o vsetkom a o nicom... aby si sa citila v svojej novej roli tehulky "pohodlne". Je to nadherne obdobie, ked rastie novy zivot. Netreba sa bat.

dominika_sk
autor
21. mar 2011

@anjelicek26 ´dakujem pekne, ale ja kamošky mam a rozpravam sa s nimi každy deň.a vidiš...preto už hovorim o psychologovi...

miskap
21. mar 2011

@dominika_sk Ak už si mala podobné stavy, určite zájdi k odborníkovi. Mal by ťa sledovať aj po pôrode, lebo vtedy tie hormóny, dojčenie, stres a únava sú veľmi ťažké na psychiku a mamičky mávajú popôrodné depresie. Nie je to nič neobvyklé a treba na to dať pozor. A máš podporu vo svojom okolí, chápu ťa tvoji najbližší? Obávaš sa, či zvládneš pôrod, starostlivosť o bábo? Skús aj sama pre seba si povedať, čoho sa obávaš a porozprávať sa s niekým, kto ťa chápe. Keď je tá obava vypovedaná, ĺahšie sa hĺadá riešenie. Pre istotu by som to riešila aj s gynekológom, on ťa pošle na interné vyšetrenie. Dýchavičnosť a pocit sucha, prípadne kovový pocit v ústach sa objavujú v tehotenstve. Ale treba vylúčiť organickú príčinu.

dominika_sk
autor
21. mar 2011

@miskap o tri tyždne tam idem znova, tak určite jej o tom poviem, ďakujem, dufam, že aj toto mi pomože 😉 pekny deň !

pink_lady
21. mar 2011

@dominika_sk tak potom sa pridaj do temy: https://www.modrykonik.sk/forum/choroby-a-komplikacie/panicka-porucha-a-tehotenstvo/ 😉 urcite to s tym suvisi, tehotenstvo je velka zataz na psychiku ale neboj sa to zvladsnes 😉 😉 😉

anjelicek26
21. mar 2011

@dominika_sk - hlavne je o tom rozpravat, nic v sebe nedusit, ani strach, ani pocity, lebo ked to vyplava na povrch, bude to 100x silnejsie, lebo si to potlacala... u nas bola mala nehoda - cez HAK, uplne mi to obratilo zivot hore nohami (musela som zmenit VS, sposob studia, prestat pracovata, odstahovat sa do inej krajiny, s drahym sme neplanovali spolocny zivot (vtedy 😉 ), proste zrazu VSETKO bolo inak... po porode sa dostavila 5-6 tyzdnova strasna depka... ja som malu vobec nechcela, nezaujimala ma... ziadne city, nic... vsetko ma po porode bolelo, mala som chut sa niekam zahrabat a nie sa starat o "to" skriekajuce nieco... len som ju vzdy nakojila, prezliekla, prebalila - a zasa odlozila niekomu inemu. Nikomu som ale o tom nepovedala, vedela som, ze ju musim lubit... chyba to bola vtedy... keby to riesim skor, mohlo sa to vyriesit a nikdy by som sa tak necitila... s depky som sa dostala sama, ale mam DODNES zle svedomie za tie prve tyzdne... mala bola a je moj uzasny anjelik... ale vtedy som proti tym pocitom nevedela bojovat. Proste to cloveka prepadne.

dominika_sk
autor
21. mar 2011

@anjelicek26 muselo to byť hrozne... u mňa sa ta panika dostavila po tom, čo mi zomrel kamarat a neskor aj ročny ratlik. aj keď to znie hlupo. ten psik bol ako moje mimi, svojim sposobom... ☹

miskap
21. mar 2011

@dominika_sk To je smutné, chápem ťa. Hlavne sa treba o tom rozprávať a nedusiť v sebe. Držkaj sa, veľa šťastia.

dominika_sk
autor
21. mar 2011

@miskap ďakujem !!!! aj ty sa drž !ešte raz ďakujem za pomoc !!! 😉

anjelicek26
21. mar 2011

@dominika_sk - dnes si neviem predstavit a ani zdovodnit tie pocity, co som mala vtedy... ako sa narodil syncek, lietala som od stastia cely cas ako na oblaciku, bolo to o uplne niecom inom... taaak som sa na neho tesila... cele tehu, kazdy den blizsie k babu, k mojmu malemu zazraku.

Ono je jedno, co tu paniku sposobilo ci sposobuje, treba si to uvedomit, hovorit o tom aj s okolim, nech vedia, o co ide a mozu ti pomoct. Ja som drzala pusu a hanbila sa strasne za to, ako sa citim. Lebo to tak byt "nemalo"

Drzim vas s bambulatkom vsetky palce!!

dominika_sk
autor
21. mar 2011

@anjelicek26 blahoželam, že si sa z toho dostala, dufam, že aj keď mam teraz zvlaštne pocity, a bojim sa jesene, je všetko bude dobre a aj ja sa (tešim a ) budem tešiť...vela zdravička 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre