Tehotenstvo po missed abort

8. jún 2023

Ahojte. Začiatkom tohto roka som prežila MA. Vývoj sa zastavil v 7tt. Teraz som aktuálne tehotná v 5+0tt a strašne sa bojím ze to znova dopadne zle. K doktorovi idem až 19.6 co budem 6+4tt. Stalo sa niekomu ze znova mal MA? Alebo už tehotenstvo dopadlo dobre. Mala som aj biochemické a vyzerá ze toto sa ujalo keďže testy mam silné. Len sa veľmi bojím ze znova nebude srdiečko. Ďakujem za odpovede.

lyci
8. jún 2023

jasne, ze sa mnohym stalo, ze mali po sebe 2x MA. aj mne. neviem, co ti to pomoze.

elalala
8. jún 2023

Ja som na tom bola rovnako minulý rok...teraz v sobotu mám termín 🙂 aj ja som sa veľmi strachovala, zakaždým na záchode som sa kontrolovala, či nekrvácam, stále so strachom k doktorovi...a už o chvíľku bude s nami ❤ je to ťažké, ale treba myslieť na to tak, že toto dieťatko si vás vybralo a čo najviac sa uvoľniť, aby si bola v kľude ty aj bejby, tie prvé týždne je to najdôležitejšie...držím prsty❤

autor
8. jún 2023

@lyci jednoducho mi pomôže pravdepodobnosť. Alebo ako to povedať. Ubezpecenie.
@elalala ja sa tak bojím ísť ku doktorovi ze zas nebude srdiečko. Vety by už myslím malo byt. Ďakujem ti. Snažím sa byť pozitívna. Muž ani nevie lebo dosť bol hotový naposledy tak už plánujem len s fotkou a bijú čím srdiečkom mu to povedať.

elalala
8. jún 2023

Srdiečko má čas aj do 9tt sa ukázať... Keď ešte teraz nebude, nič sa nedeje...keď tak si vypýtaj duphaston na udržanie, možno aspoň to ťa trošku upokojí

autor
8. jún 2023

@elalala ja som si hneď začala dávať progestanelle a anopirin ako mi povedal doktor ze ak sa zadari. Tak dúfam ze bude tentokrát všetko v poriadku a tebe gratulujem.

nikol789
8. jún 2023

Ja som mala MA, cca za 3mesiace som znovu otehotnela a dopadlo to dobre❤️🙏🏽Tiež som sa strašne bála asi prvých 5 mesiacov, potom ten strach bol menší. Je to normálne keď niečo take prežiješ že sa bojis.
Držím palce do šťastného konca❤️

mima172
8. jún 2023

Autorka, chápem tvoj strach, no reálne ti nikto odpoveď nedá. Ja som mala MA v novembri 2018 v 11tt, následne spontánny v máji 2019 (6tt), otehotnela som potom v septembri a z toho tehotenstva mam dcérku, posledné tehotenstvo skončilo teraz v januari tiež ako MA (dg v 9tt,kyretaz v 12tt). Velmi ti držím palce ✊

autor
8. jún 2023

@nikol789 ďakujem pekne za odpoveď. ❤️
@mima172 to ma veľmi mrzí. A ďakujem za odpoveď.

tatiana288
8. jún 2023

Píšem svoju pozitívnu skúsenosť, myslim, že teraz kvôli psychike potrebujete najmä tie 🙂 MA po dvoch rokoch snaženia, ďalšie tehotenstvo po naslednom roku snaženia. Celé tehotenstvo bolo bez problemov, lekár preventívne nasadil progesteron, užívala som vitaminy a šetrila sa. Teraz máme doma skoro rocnu bublinku 🙂 Avšak, tehotenstvo som si moc neuzila, pretože som sa stale kontrolovala. Po kazdej toalete, každé rano s malou dusickou a neskutočne som trpla pred kazdou kontrolou. Po vlastnej skúsenosti doporucujem nestresovat sa. Skúste si tehotenstvo uzivat a byt psychicky v pohode. Stresom nič nezlepsite. Želám veľa stastia a zdravia Vám aj Vasmu babu 🙂

shewinka
8. jún 2023

ja som rok po MA a moj priatel nechce o dietati ani pocut. Tak len čakam.
Ja mam 32 a on 39.
Drzim palce, aby to dopadlo dobrr

eri28
11. jún 2023

Ja som mala vo februári, srdiečko bilo a na ďalšom ultrazvuku už nie😢. Hneď po menzese som ostala tehu, ja som sa tak bála, viem čo prežívaš. Mám dievčatko a dala som jej meno Maria, aby ju ochraňovala panna Maria. To bola asi moja najlepšia terapia do pôrodu.nech všetko dobre dopadne.❤️

lucka010522
17. jún 2023

@eri28 ahoj môžem sa prosím opýtať, či si podstúpila aj kyret alebo samocistenie? Ďakujem 🙏🏼

jaroslavo
17. jún 2023

Po MA som otehotnela po pol roku na 1pokus.. maly ma dnes 2 roky..

eri28
18. jún 2023

@lucka010522 ja som bola na kyret, ja som sa tak bála si dať neaku tabletku, že doma to na mňa prijde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre