Tlak na bruchu v 16. týždni

29. jún 2022

Ahojte , prosím o radu , cítim akoby tlak v bruchu , akoby sa mi rozťahovalo ? Aj tlak v krížoch . Ja sa veľmi ospravedlňujem som prvorodička , naozaj mi je jasne že brucho mi rast bude , ale toto je taký nepríjemný tlak v tom bruchu . Plus som bola aj v nemocnici kvôli vysokému KT. Poradňu mám až v polovicu júla . Veľmi sa ospraveldlnjjem , všetky mamičky v mojom okoli mi tvrdia že v štvrtom mesiaci poriadne nič necítili :(

maria898
29. jún 2022

Ak sa ti nieco nezda radsej zajdi lekarovi

lilly2303
29. jún 2022

Ak máš pocit že niečo nie je v poriadku, tak radšej choď na pohotovosť. Radšej aj 10 krát zbytočne ako niečo zanedbať

mogaa
29. jún 2022

no z takýchto mamičiek musia mať lekári radosť.....pokiaľ nemáš bolesti alebo nekrvácaš tak to v žiadnom prípade nie je na pohotovosť....zavolaj svoju gynekológovi a nie rady z MK

monika_mt
29. jún 2022

Ja som mala v stvrtom -piatom mesiaci obrovske tlaky, ani som chodit nevedela, normalne som mala pocit ze mi dieta vypadne. Dr potvrdil ze mala je ulozena dost nizko a teda ze nech sa setrim atd. Mala som setriaci rezim, ale nie nejak prehnany, chodila som normalne vonku na prechadzky, ale teda len pokial som sa ja citila komfortne. Mala sa narodila normalne v termine . Takze ja osobne si myslim ze mat tlaky je normalne v tehotenstve.

katrin69
29. jún 2022

Mala som podobné tlaky, bolo mi povedané, že maternica sa rozťahuje a to je ten dôvod, ale ako hovoria ostatné, zavolať a ísť na kontrolu, ak je potrebné.

nitka1157
29. jún 2022

Nebude to skor tvrdnutie bruska? Na chvilu stvrdne a potom povoli?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre