Toxoplazmóza v 5. týždni

eva12345eva
2. feb 2022

Ahojte.
Som v 5 týždni. Dnes som bola u lekára, nakoľko mala som zlé výsledki ohľadom toxoplazmózi. Vraj som to dostala niekedy na začiatku tehotenstva. Lekár ma poslal na infekčnú kliniku, zajtra tam ideme. Má niekto skúsenosti? Trošku sa bojíme nakoľko na webe sa píše hocičo ohľadom toxoplazmózi. Ďakujem.

deti95060810
2. feb 2022

Ahoj...prešla som si tým pri treťom tehu...len mne to zistili niekedy až okolo 32 týždňa. chceli sme s manž. okamžité prerušenie tehu, len to nám už nedovolili - že bábo sa musí narodiť už v hoc akom stave...Narodila sa dcéra v 41 týždni a vôbec nič jej nebolo, žiadne následky na aké nás upozorňovali ... V súčasnosti chodí do 8 tr.

natinka86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
monci20
2. feb 2022

@eva12345eva ahoj, tiež som mala niečo podobné, takto na začiatku tehotenstva, bola som na infekčnom, kde mi zistili, že som to mohla niekedy prekonať, lebo som mala nejaké protilátky, potom ešte 1-2 krát na kontrole, ale tiež som bola z toho vystrašená ako to dopadne, našťastie všetko bolo v poriadku, dnes má 15 rokov

eva12345eva
autor
2. feb 2022

Ďakujem 🙂

any_soj
3. feb 2022

@eva12345eva ahoj. Ešte kľudne môže byť, že si prekonala dávnejšie. Každopádne - aj táto rodina to zažila, Monika sa nakazila v prvom trimestri. Toxoplazmoza bola už aj v plodovej vode. Podstúpila liečbu. Dcéra sa narodila zdravá. Držím palce, ak budeš mať chuť, daj potom vedieť.... https://www.postoj.sk/61323/lekarka-tlacila-zen...

mon1806
4. feb 2022

@eva12345eva môžu byť falošne pozitívne ja som mala teraz v 30tt falošne pozitívny syfilis čo vám poviem

evka64
4. feb 2022

@natinka86 falozne pozitivna? Nie nahodou, ze si mala uz toxoplazmu prekonanu? Krv sa nemyli.

natinka86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natinka86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natinka86
4. feb 2022

@mon1806po skúsenostiach čo mám, neverím výsledkom na 1x.

evka64
4. feb 2022

@natinka86 ani IgM ani IgG? Oki, vsak nemusis to pisat velkymi pismenami..

natinka86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natinka86
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evka64
4. feb 2022

@natinka86 tak to je zaujimave...hlavne, ze vsetko dobre dopadlo

mon1806
4. feb 2022

Niektoré ochorenia ktoré sme už prekonali skresľujú tieto rychlotesty vravím že mne vyšiel syfilis pre boha živého 10 rokov som s nikým iným sex nemala ako môj muž a ani môj muž máme krásne manželstvo veríme si na 100 percent a toto mi teraz prišlo v 30 týždni až na to že polroka sme nemali už sex ale ok proste vychádzajú debilina niekedy , viac testov treba robiť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre