Toxoplazmóza v tehotenstve

janiiinka007
13. nov 2014

Ahojte baby chcela by som vediet ci niektora z vas prekonala toxoplazmozu v tehotenstve a ci ste si babatko nechali popr. ci to na dietatku zanechalo nasledky budem vdacna za kazdy nazor

chokma
13. nov 2014

@janiiinka007 ja som si tu pisala s babami, co boli na atb pre akutnu formu a maju uplne zdrave deticky.

janiiinka007
autor
13. nov 2014

prve vysledky som mala v poriadku ale teraz som bola vcera na odbere lebo 3rocna dcerka ma toxoplazmozu tak som z toho vyplasena ze co ak nahodou mam aj ja lebo neviem kde sa mohla nakazit....dufam ze vysledky budu ok

chokma
13. nov 2014

@janiiinka007 a ako jej ju diagnostikovali? ako sa u nej prejavovala? najrizikovejsi je z tohto pohladu asi prvy trimester. uvidis, treba to nejako vydrzat dovtedy... od dcery si sa nakazit nemohla. co u nej povazuju za pravdepodobny zdroj nakazy?

ivetoy
13. nov 2014
jana_eyre
13. nov 2014

@janiiinka007 pokial to ma dcera, nenakazis sa - nie je to prenosne z cloveka na cloveka.. nakazit sa mohla od vykalov maciek /vklude pieskovisko, zemina - cokolvek, ked prsty putovali do pusy/ alebo od nedostatocne umytej zeleniny.. ale bude uz mat dozivotnu imunitu.. drzte sa..

sunny15
13. nov 2014

ahoj,tato nakaza sa neprenasa z cloveka na cloveka,cize od dcery si to dostať nemohla...jedine keby ste boli so zdrojom nakazy v kontakte obe...cize mačka,konkretne jej vykaly,cim sa mohli kontaminovať poda,voda,ci neumyta zelenina ovocie,a este nieco kazdé mača ma v sebe toxoplazmozu do 1roka...potom už nie...toto mam od zverolekara...a este nieco, najrizikovejsi je 1.trimester...neskor uz klesa riziko...a taktiez moze byt ze toxo si prekonala uz davno a mas uz len protilatky...co vobec neskodi...

chokma
14. nov 2014

@jana_eyre no to s tou dozivotnou imunitou mne na infekcnom vyvratili. Vraj nie je pravda, ze kto ju raz dostal, uz je za vodou, ale pri znizenej imunite moze prejst do akutnej fazy... tym vsak autorku temy nechcem strasit.

janiiinka007
autor
14. nov 2014

viem ze to nie je prenosne z cloveka na cloveka len mi nejde do hlavy kde to chytila....no diagnostikovali nam ju nahodou ziadala som doktorku aby jej spravili kompletne vysetrenia z krvi lebo stale mala taka suchy drazdivy kasel a vsetky dutiny ciste a vysla nam z toho mykoplazma a toxoplazmoza takze asi tak nejak

janiiinka007
autor
14. nov 2014

@chokma ja povazujem za zdroj nakazy macky u starych rodicov ale nemozem to povedat stopercentne neviem...kludne sa mohla aj doma nakazit zo zeleniny alebo z niecoho ineho mame aj zahradu takisto aj pieskovisko a tulaju sa po dvore macky a ona je taka hra sa a sup hned prsty do ust niekedy sa to neda ani ustriehnut.....

janiiinka007
autor
14. nov 2014

no dnes som si volala o tie vysledky takze mykoplazma je nagativna a s toxoplazmozy su vysetrene len 2 zlozky z 3 tie su negativne a ta posledna bude v utorok takze uvidime dufam ze to bude v poriadku

barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre