Tramal v 29 týždni

wiki20
20. okt 2012

Dobrý večer dámy. Asi začnem od začiatku. Mám neustále problém zo zubami možem chodit aj každý týžden ku zubárke stále mi niečo robí. Včera som bola na pohotovosti pretože som dostala neskutočné bolesti zuba. Tam mi povedali že my nepomožu jedine chirurgická liežba. Aj to až v pondelok a aj to nieje isté kedže som už v 29 týždni a bez RTG nemožu nič robit. Paralen mi pomože možno na 10 minut. Nepomaha cesnak, obklady ani studené ani teplé proste nič. Celu noc neprespím a už aj malý je s toho nervozny podla toho jak sa hýbe a kope. Ked si dám večer Tramal može to nejako uškodit bábetku alebo radšej mám vydržat do pondelka nič neprespat a ošalit sa od bolesti ??? Váš názor?

beruska1311
20. okt 2012

Ja si myslim, ze ak si das len vecer - dnes a zajtra, aby si prezila do toho pondelka, nic sa nemoze stat. Nie su studie o bezpecnosti lieku v tehotenstve, ale nie je ani potvrdene, ze by skodil. Jednorazovo vecer by som vzala...ale naozaj iba raz, max. dvakrat, nie castejsie alebo dlhodobejsie. Prajem skore vyriesenie problemov...

lulu19
20. okt 2012

no ja byt tevbou tak tramal si nedavam to su velmi silne lieky manzel ich bral a vyvolalo mu to epilepticky zachvat .je to dokazane ze z toho su to jedny z najsilnejsich a najhnusnejsich likou

katren
20. okt 2012

@wiki20 daj si nieco slabsie, nie toto

wiki20
autor
20. okt 2012

tak ostaneme na paralene a budeme dufat že bude dlhšie učinkovat 🙂

lulu19
20. okt 2012

tramal je s prepacenim poriadny fumus a urcite ako tehotna by si ho nemala brat radcej vydrz

henikav
20. okt 2012

tramal by som si nedavala ani keby som nebola tehotna, skusila som raz a skoro som umrela, tak si neviem predstavit co by to urobilo s babatkom

luciferkax
20. okt 2012

Wiki, dieťatko v brušku bolesť necíti, ak bolí niečo teba, tak to neznamená, že bolí aj jeho... Tramal je silný liek, mala som ho raz a spala som po nom ako bábatko, myslím, že je to Ópium.. ale bolesť zubou poznám. Byť tebou, tak si jeden tramal na noc dám a viac nie....

liz_lemon
20. okt 2012

vazne je Tramal taky hrozny? lebo moj maly bol v nemocnici, ked mal 2 mesiace, a jemu ho davali...

157misicka
20. okt 2012

nie nie...ja by som si to nedala a ani som to nemala staci mi z pocutia a ako pise @luciferkax myslim ze to ma vela spolocne s opiom

henikav
20. okt 2012

@liz_lemon no mna ked bolel zub, manzel mi dal tramal, dala som si a 24 hodin som ho vobec nevnimala, ale mala som problemy so srdcom, myslela som si ze umriem a to som nevladala ani rozpravat, ani hybat sa. Tak si neviem predstavit co to urobi s babatkom, ked ja som dospela silna zenska, hocico ma len tak nezlozi

wiki20
autor
20. okt 2012

dakujem holky
@henikav a preto som sa pýtala bo mi ho doma máme ale nikdy som ho neužila, ak radšej pred spaním si dáme jeden paralen a počkáme do pondelka čo dalej, ved nejako už vydržíme

katren
20. okt 2012

@157misicka
@luciferkax
@henikav staci si precitat pribalovy letak, tam je napisane toto: N02A Ópioidné analgetiká (anodyná) takze tak.....

liz_lemon
20. okt 2012

@henikav dobre, ze som o tom nevedela...ale nastastie bol v poriadku, nijak mu to neublizilo

henikav
20. okt 2012

@katren no ved ja som prave uz pribalovy letak nemala, manzel mi to podal, tak jemu doverujem, ale sa vyplasil ked videl ako ma to zlozilo

@liz_lemon ked to malemu podavali, asi vedeli preco, ale je ine podat taky silny liek pod dohladom lekara a v spravnej miere, ako si ho vziat takto doma. Ja som sa vtedy poucila a veru uz si nikdy nic nevezmem bez prestudovania co to vlastne je. Hlavne ze je drobcek v poriadku

liz_lemon
20. okt 2012

@henikav no, on bol vtedy po operacii a mal infekciu, a viem ze tymto malickym detom davaju uplne mini davky

bodka13
20. okt 2012

tu sú nejaké info o Tramal tabletkách http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/tramal...
...v tehotenstve by sa nemali brať

miskalevica
21. okt 2012

Tramalom sa tlmia bolesti v terminalnom stadiu rakoviny (potom uz len morfium), okrem ineho tlmi dychaci reflex a prudko po nom klesa tlak, v tehotenstve ho urcite neber

dadka232
21. okt 2012

Tramal si určite nedaj, fakt patrí medzi opiáty, je to velmi silné analgetikum. Ja by som si ho nedala ani keby som nebola tehotná. Je vela iných analgetík, ktoré sa môžu aj v tehotenstve, ja viem paralen je slabý, ani mne nezabral, ale skús sa popýtať v lekárni, určite nájdeš vhodnejší liek.

mircalla
21. okt 2012

Urcite nie

pink_lady
21. okt 2012

@miskalevica 😕 no nechcem mat rakovinu lebo mne ked davali tramal nezaberal na nic... 😀

tramal davali aj malemu v nemocnici, ked mal cca 6 mesiacov. Ja by som sa na tvojom mieste spytala lekara. Oni aj v tehu davaju kadeco mne aj mezokain...ale napr lekarnicka mi nechcela ani kvapky do nosa predat 😀 /ale ked musis tak musis/

lussi2
21. okt 2012

@wiki20 to si daj skôr ibalgin. Ja keď som bola tehu mavala som velké bolesti nôh a rúk. Paralen mi celkom dobre zabral ale nie na dlho. Môj dr. mi povedal, že v krajnom prípade si môžem dať aj ibalgin, ten tramal by som veru nedávala ☹ .

miskalevica
21. okt 2012

@pink_lady ja mam tieto info od maminy, ktora na onkologii stravila rok a pocas toho jej umreli 2 spolubyvajuce, zial ☹ tak videla ake infuzie im davali na tlmenie bolesti. Otazne je ake davky tramalu davali tebe,lebo synovi urcite minimalne mnozstva, takze organizmus urcite reaguje inak, ked si das 25 mg tabletku a ked si das 400mg. Ine za sje ked ti to nonstop tecie v infuzii. Tot logicka uvaha. Veru treba zavolat na pohotovost - nie na zachranku, ale na pohotovost, oni vedia poradit s liekmi.

pink_lady
21. okt 2012

@miskalevica ved ja sa nehadam 😉 viem ze je rozdiel v tabletke, infuzke ci injekcii, .mala som vsetky tri druhy ale na mna to nefungovalo ani v jednom pripade 😅 mesocain ano ale musel byt rovno v 2 ampulkach a do zily 😔 s tymi kvapkami som to poukazala len preto ze ked sa to dava malinkym babatkam nemalo by to uskodit zrejme ani babulku v brusku, ked je to jednorazovo, k nemu sa velka davka nedostane

miskalevica
21. okt 2012

@pink_lady v pohodke 😉 len ja mam taky podmieneny reflex, ze pri slove Tramal sa mi vybavi onkologia, ono v konecnom dosledku ani to morfium uz ku koncu "neucinkuje" dostatocne ......

mircalla
21. okt 2012

Ja som mala tramal od bolesti po tazkej zlomenine chrbtice. Nikdy by som ho neuzila pocas tehotenstva, je to strasna pecka. Ja som si dokonca nedala ani paralen, mala som neznesitelne migreny, i ked s bolestami zuba sa to neda porovnat, to uznavam. Neviem ti poradit co na to, ale toto by som nebrala.

katulka74
21. okt 2012

tramal urcite nie,je to hrozna pecka,mne to davali pred operaciou ucha a to som mala take bolesti,ze som si trhala vlasy a skriabala stehna a po tejto droge 🙂 bol zivot krasny,prespala som cele dni,inak mna boleli zuby a trhalo mi pol hlavy 6 rokov a nikto nevedel preco az ked mi zacal hnis vytekat z ucha ma poslali na operaciu,mysleli si ze nador a nasli tam gazu v rozklade,ktoru mi tam dala usna,bola tam krasnych 6 rokov,,,mala som stastie ze som nedostala zapal mozgovych blan,povedala doktorka pri operacii .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre