Utrogestan a zdravie plodu

16. nov 2019

Dievcata, prosím vás, mám jednu otazocku, som na začiatku tehu, teda len podľa testu, na sone ešte nebolo vidno nič, len som na 5ty deň meškania trochu zacala špiniť. Tak mi dr dal utrogestan na vkladanie. Prosím vás, nemôže ten utogestan udržať aj chorý plod? Myslím tým, že keby som potratila, tak odíde chorý plod, nie? Teraz keď mi to utrogestanom udržia, tak udržia chorý plod? Či proste krvácanie alebo potraty nie sú len kôli poškodeniu plodu? Ďakujem krasne

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. nov 2019

@bambulienka25 prepáč, myslím, že tvoje vyjadrenie nie je úplne na mieste. Raz som krvácala na začiatku tehu, dr mi dal utrogestan , dieťa som vynosila a je postihnuté. Tak preto ťa otazka

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. nov 2019

@bambulienka25 ja som myslela, že keď mi nasadia utrogestan, tak ten udrží asi aj chorý plod.

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
16. nov 2019

@bambulienka25 jasne, ale pred pol rokom som potratila, začala spinit, potom krvácať a už to išlo, preto dr mi teraz dal radšej hneď ten utrogestan

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angi07
16. nov 2019

no ja si nemyslim ze je to pravidlo ze ked plod je chory tak to telo vyluci..vsak kolko deticiek sa narodi s telesnym postihnutim nie iba mentalnym tak to ani ten liek ani lekar nevie ci to dieta bude postihnute alebo nie v tomto stadiu

ivana11155
16. nov 2019

Ja som mala tak isto špinenie v 13tt a utrogestan tablety a dieťa je zdravé

autor
16. nov 2019

@ivana11155 super, ďakujem pekne , takéto rada pocujem

simonkazga
16. nov 2019

Pri oboch uspesnych tehotenstvach sa "musel" plod na zaciatku udrziavat takto umelo tabletkami, lebo som krvacala a mam 2 zdrave deticky. Pri neuspesnom nepomohli ani hormony a plodik odisiel aj napriek snahe udrzat ho.

autor
16. nov 2019

@simonkazga ďakujem.krasne

mirola
16. nov 2019

Ja som tiez brala do 14tt myslim a maly je zdravy 🙂

rachel36a
16. nov 2019

Ano moze a nemusi udrzat aj chory plod

bagre
17. nov 2019

brala som v jednom tehotenstve utrogestan a syn je ok. Potrat nemusí byť len kvôli chorému bábu, je aj kopa iných príčin. A taktiež bez ohľadu na takúto liečbu sa rodia deti zdravé, ale aj choré... a ja osobne pochybujem, že utrogestan dokáže udržať plod, ktorý nemá šancu z hľadiska chybnej dna a podobne...

autor
17. nov 2019

Dievčatá vrchny test v piatok, spodný dnes, tá istá značka. Ale mám pichanie v podbrušku 😒 už neviem čo z toho bude 🤦

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre