Zápal žalúdka v tehotenstve

majkafer
14. nov 2012

Ahojte, máte s tým niektorá problémy? Lieky nemôžem a neviem, či si kúpiť aspoň žalúdočný čaj. Zápal spolu s nevoľnosťami a zvracaním je na pocit hrozný, brucho nafúknuté celý deň, vetry a kŕče, a samozrejme priberanie 🙂 k tomu, je zaujímavé, že pred tehu som mohla zjesť hocičo a váhu som si držala a teraz som v 11tt a už mám 2kilá navyše, všetko sa ukladá. Presne ako pri prvých dvoch tehotenstvách.

xlucia
14. nov 2012

@majkafer zaludocny caj nemozes. ten je na to aby podporil tvorbu zaludocnych stiav a to by stav tebe este zhorsilo.
mozes pit ale repikovy, zo slezu lesneho, kamilkovy a nechtikovy.
osobne by som pila zvlast repikovy, a tie tri zmiesala v pomere tri ku jednej ku jednej,
kup si ich sypane a zarob si zmes tri kopcove lyzice slezu, a po jednej lyzici kamilky a nechtik
zahoji ti to sliznicu v zaludku

andrejka1978
14. nov 2012

ja som mala tiez asi v 15tt problemy so zaludkom,nic som nemohla zjest, co ma tak bolel. tiez mi pomohol kamilkovy caj 2x denne-sypany. je velmi dobry aj na creva, ukludnuje zapaly vseobecne. a jedla som velmi male poricie a dietne veci, pyre, varenu mrkvu, cestoviny. do dvoch tyzdnov sa to ukludnilo a teraz uz papam vsetko 😀

majkafer
autor
15. nov 2012

Ďakujem obom za rady, pôjdem a kúpim si a namiešam 🙂

eur
4. jan 2013

Nie som sice tehulka, ale mam zapal zaludka a dvanastnika. Co-to som si nastudovala... ale prejdem k veci:
Tak ako Ti uz pradili, vyhybaj sa zaludocnym cajom. Tie podporuju tvorbu zal.kyselin a tomu sa treba vyhybat.
Ja som si namiesala repik, kamilky, nechtik lekarsky, medovku a levandulu. Caj je lahodny, vhodne je pit mierne teply-nie
vrely. Rovnako mi dobre robi aj neochutene Acidko. Uzivam Chlorellu a zeleny jacmen. Ten mi.upokojuje krce
a Chlorella pôsobi protizapalovo. Neviem ci to môzu aj tehulky, porad sa so,svojim gynekologom. Treba
sa vyhybat niektorim potravinam... Mne rozburcuje zal.krce napr. surovy cesnak ci kava. Skus zvysit spotrebu rybiciek
Mne robi dobre aj surova zenina-najmä brokolica, no ulahodi aj varena... Mavala som stavy, ktore koncili bezvedomim, trpela.som silnymi bolestami...krcmi.Tie mavam stale, ale ovela miernejsie,v pohode fungujem.

kristinabalesova
18. sep 2018

Ahojte,viem,ze uz presiel nejaky cas,ale mam rovnake/podobne problemy aj ja teraz..som v 16 tt,vedeli by ste mi poradit,co vam zabralo?vopr3d dakujem za rady

iwana55
14. okt 2018

@kristinabalesova ahoj ja riešim to iste, paru mesiacov dozadu ma začala palit zaha od rána do večera, doktor mi predpísala ozzion, ktory zabral ale len trochu, teraz som tehotná tak som ho vysadila, na gastrovyšetrenie som nestihla už ist.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre