Zapálené hrdlo v 10. týždni

ivankaberrynka
6. feb 2015

Prosím o pomoc. Minulý týždeň som bola u všeobecnej lekárky s bolesťou hrdla. Pozrela mi do neho a povedala, že je len začervenané. Nedala mi žiadne lieky, vraj v 1. trimestri sa to nesmie. Poradila mi Homeogene9. Tie mi však nepomohli a ešte sa mi aj pohoršilo ( pridružila sa nádcha, slabosť ). Po týždni mi je lepšie, dnes sme kúpili sirup Stodal na kašeľ, lebo ma ešte trochu drhne. Hrdlo ma ale nebolí. Neviem čo ma to napadlo, ale pozrela som si so svetielkom do hrdla a za mandľami som si po bokoch hrdla našla biele lôžka. Vyzerá to ako hnis. Strašne som sa doľakala. Lekárka mi povedala, že pokým mi nevystúpi teplota nad 38°C, tak nie je dôvod na obavy. Nerobila mi ani ster, ani krv mi nezobrala na rozbor. Stalo sa vám niečo podobné v 1. trimestri? Poraďte čo mám robiť. Teraz ešte aj víkend ide. Neviem či je to dôvod na pohotovosť 😖

bonaqa2013
6. feb 2015

Nerob paniku. Nie je kvôli čomu. Keď ťa bude bolieť hrdlo kloktaj soľným roztokom. Veľmi účinné. Aj horúčky sa dajú zraziť bez liekov - zábaly, sprcha....

fopka
6. feb 2015

Ja som bola v prvom trimestri chora ako hadam este nikdy v zivote s teplotami som lezala 4 dni bez pohnutia, k tomu s abnormalnymi bolestami, kedze na druhy den ked som isla z wc ma seklo tak,ze som sa len zvalila a ostala lezat, no ani vtedy mi nenapadli ist k lekarovi,vzhladom na to,ze som bola tehotna, vylezala som a preslo to....so zapalenym hrdlom,ci uz s bielymi lozkami alebo bez by som lekara urcite neriesila

ivankaberrynka
autor
6. feb 2015

@bonaqa2013 Mňa ale hrdlo nebolí. Mám tam hnis. To prejde sám od seba? Čítala som, že keď sa zápal nelieči, môže sa dostať ďalej do tela a poškodiť tak správnu činnosť srdca a obličiek. Preto taká panika..

maca283
6. feb 2015

Ahoj kloktat a robit zabali na hrdlo ja som mala strasne anginy len tak tak som sa vzdy vyhla lezani v nemocnici Namoc utierku do vody vyžmýkaj a nechaj tak 5-10 minut a opakuj A keby mas timianovy krem je na to super A bolo by sa dobre naparovat ale nesmie sa ak mas teplotu ani zvysenu

ivet1371
7. feb 2015

@ivankaberrynka bioparox možeš

patrik111
7. feb 2015

Ja som momentálne v 8 t. Dostala som chrípku od syna,strašná bolesť hrdla,nádcha,upchaty nos,zvýšená teplota a kašeľ,bola som nevládne len posteľ tak som išla k lekarke a samozrejme rozvinutý zápal horných dýchacích ciest takže atb zinnat vraj neuškodí bábätko už to trvá 4 dni a stale niesom fit i keď môj gynekológ povedal že najlepšie nebrať nič na kašeľ beriem sinupret dovoleny od gynekológ.

gaja78
7. feb 2015

aj septisan-tabletky na cmulanie sa mozu v tehotenstve

ivankaberrynka
autor
10. feb 2015

@all Choroba mi prešla, cítim sa dobre, ale to hrdlo mám stále rovnaké. Zajtram idem na kontrolu ku gynekológovi (prechod z 1. trimestra do druheho), tak sa ešte jeho opýtam. Ďakujem za rady. Veľa som kloktala repik, lebo harmanček mi strašne vysúšal hrdlo a zo slanej vody mi bolo zle. Žiaľ, nepomohlo odstrániť ten hnis.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre