Zápcha a skracovanie krčka

17. nov 2019

Ahojte baby založila som anonymnú diskusiu, lebo je to pre mňa taká chúlostivá téma, som v 20 týždni tehotenstva a niekedy mám hroznú zápchu (snažím sa jesť vlákninu, ovocie a najnovšie skúšam aj probiotiká) problém je, ale v tom, že mám skrátený krčok je niečo nad 3cm. A keď idem na wc mám niekedy hrozné bolesti pomaly až na odpadnutie. Snažím sa na toalete netlačiť, ale niekedy sa to fakt nedá a musím aj silno zatlačiť. Môže sa niečo stať bábätku alebo môže toto moc ovplyvniť krčok? A keď som na toalete počas zápchy, tak mám aj dosť silný výtok (nie vodu, ale normálny výtok). Vážne ďakujem za odpovede už som z toho vystresovaná.

karolin2
17. nov 2019

Existuje voľno predajný liek na zápchy, stojí však cca. 17,- EUR pre tehotné ženy, ešte toto skúsiť či by nepomohlo. Tiež som mala problém a mne dokonca niekedy praskli aj cievky, takže sem-tam aj slabulinké krvácanie.

autor
17. nov 2019

@karolin2 a skracoval sa ti aj krčok? Vieš pri tých zápchach. Lebo ja už som z toho na nervy, doktor mi vravel, že mám mäkký krčok, tak mám doma kľudový režim. A asi aj kvôli tomu, že sa menej hýbem mám tieto hrozné zápchy 😢

karolin2
17. nov 2019

nie to som nemala.

thoughtfulweirdo
17. nov 2019

Neviem ti nijak specialne poradit, len ma zaujalo, ze nad 3cm mas skrateny krcok? Ja som mala cele tehotenstvo 2,5cm a nikto sa k tomu vobec nijak nevyjadroval, len som si to precitala zapisane v tehotenskej knizke

autor
17. nov 2019

@thoughtfulweirdo a to doktori vôbec neriešili? Veď ževraj to je už dosť rizikové? A nemala si kľudový režim ani nič?

thoughtfulweirdo
17. nov 2019

Absolutne nic, ja som ani nevedela, ze to nie je normalna dlzka krcku, teraz som fakt prekvapena. Kludovy rezim som vobec nemala, vzdy sa so mnou gynekolog lucil s tym, ze mam ukazkove zdrave tehotenstvo a mam si ho uzivat. No cucim ako puk 🙂

maca2017
17. nov 2019

Vyskúšaj Lactulozu. Stojí okolo 6€. Ja som ju brala, skrátený aj zasity krcok...Môžu ju aj tehotné, je to v podstate iba cukor 😊

autor
17. nov 2019

@maca2017 ďakujem skúsim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre