Zastavenie akcie srdiečka v 1. trimestri

20. mar 2022

Ahojte, ak sa raz zastavi akcia srdiecka embrya (co sa potvrdi USG vysetrenim) uz nieje ziadna sanca ze by to srdiecko mohlo nabehnut znovu?
Musi to srdiecko biť stále? alebo môze mat prestavky?

Dakujem

annnnnnnnna
20. mar 2022

Bohužiaľ nenabehne …. Sama som to zažila .,,

jaskolka
20. mar 2022

Nie. Ak už akcia bola a stratila sa, bohužiaľ, neexistuje nijaký spôsob, ako to vrátiť. Srdiečko samozrejme musí biť stále

autor
20. mar 2022

tak nemala som potvrdene ze bilo, lebo tak skoro som na vysetreni nebola, ale Dr. povedala ze urcite muselo biť pretoze az tak by sa to embryo nevyvinulo do 7+6

annnnnnnnna
20. mar 2022

V ktorom týždni si potratila?

autor
20. mar 2022

@annnnnnnnna vyvoj sa zastavil v 7+6tt ..ale prislo sa na to na vysetreni az v 9tt

annnnnnnnna
20. mar 2022

Je mi to veľmi ľúto .. ja som to mala podobne .. začala som krvácať v 7tt a hneď akcia srdiečka prestala ..

autor
20. mar 2022

cize nieje ziadna sanca ze ak mu raz prestalo biť ze by sa mu obnovilo..

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
20. mar 2022
ildiko36
20. mar 2022

Je mi velmi lúto, neboj sa budeš mať ešte babetko, viem že to je pre teba ťažke si prijať, ja som bola 5x tehotna, stratila som 2babetka, čas všetko zahoji aj keď to celí život bolí

iwesska
20. mar 2022

Nemyslim to v zlom,ale vies si predstavit,ako by to vyzeralo,keby malo tvoje srdce prestavky? Dieta je rovnaky clovek ako ty. Keby bolo zdrave,tak srdce nema dovod zastavit ani na minutu.

anjelicek26
20. mar 2022

Bohuzial uz nenabehne...nasmu babu sa zastavilo v 12+3, kyret potom v 14tom tyzdni...tiez bez dovodu, babo bolo zdrave, uz sme za sebou mali aj genetiku... clovek bude vecne hadat, ze preco.

simona92101
20. mar 2022

Nie,zial nenabehne...nedavno sme takto prisli o babatko v 10tt, pravdepodobne od 8tt sa prestalo vyvijat.lekar ma pre istotu poslal na sono do nemocnice aby potvrdil aj iny lekar jeho domnienky,a aj v den kyretu este pre istotu kontrolovala lekarka na sale akciu srdiecka..

autor
20. mar 2022

@anjelicek26 ach..to mi je luto 😢 a pritom by si clovek povedal ze po 12tt sa uz toto nemoze stať...😢

anjelicek26
20. mar 2022

Ano je to take krute, hlavne u nas to bolo tri dni pred vianocami, deti to zle znasali, vsetci sme to zle znasali...snad babatko coskoro za seba posle nahradu :(

autor
20. mar 2022

@anjelicek26 viem si predstavit..ja zazivam momentalne nieco podobne.. u nas to bolo prve babo, plánovane a tak som sa velmi tesila😢

autor
20. mar 2022

@anjelicek26 a ano, treba verit ze posle..duhove babatka existuju..musime verit..❤😇

anjelicek26
20. mar 2022

U nas neplanovane, ale o to viac... milovane... clovek to zle znasa a myslim, ze zmierit sa s tym neda nikdy... hlavne si vravim, ze uz mam 38, ci sa nam este podari niekedy dalsie je vo hviezdach a relativne vzhladom na vek nepravdepodobne... a deti o tom splietaju cely cas, ze kedy konecne... pritom sme mali este pauzu po kyrete tri mesiace... snad sa casom zadari.

autor
20. mar 2022

@anjelicek26 drzim palce 🙏

autor
20. mar 2022

ja mam takmer 29( za par mesiacov).. a teda toto malo byť prve... uz aj dost na to ze este nemam ziadne 😢 no zacali sme dost neskoro

selena_luna
20. mar 2022

Autorka vobec si nezacala neskoro ja mam 35 a cakam zdrave babo. Toto je druhe tehotenstvo prve skoncilo v maji rovnako ako tvoje 💔 mas este kopu casu a je skvele ze dokazes otehotniet. Statisticky az 40 % tehotenstiev skonci takto smutne. Nabuduce sa podari. Drz sa.

gertys
20. mar 2022

Lekari to nevedia vysvetlit tak vravia, to sa obcas stane. Ale to ich obcas sa vymyka tabulkam. Ja som uplne zdrava aj partner a zo dna na den aj vo mne prestali byt ale 2 srdiecka. A teraz to nejak nejde. Bohuzial v mojom okoli je takychto zien ako maku. Pride dalsia sanca. Je velka sanca ze zniva sa to nestane. Drz sa

majamat
20. mar 2022

veru nenabehne, ja som bola na kirete tusim 13+3tt, 2t predtym som mala poradnu a vsetko bolo ok, za tie 2t uz nenarastlo ani o 1mm, cize hned po poradni bol koniec.

jaga18
20. mar 2022

@anjelicek26 neboj, presne takto som aj ja potratila v 12tt keď som mala 38. V 40tke sa nám narodil zdravucky chlapček ❤️

misana84
20. mar 2022

@anjelicek26 ved 38 nie je vela....mam kamosky co este nemaju ani jedno a maju len o rok menej...ja mam 37 a prve dvojrocne dieta...nemyslim si, že sme stare na deti..ci??😲

anjelicek26
20. mar 2022

@misana84 ja fakt neviem, mozno je to len proces spracovania toho potratu, ze preco mame styri zdrave deti a zdrazu - jedno nie... Hlavne, ked podla genetiky bolo zdrave... ze co moje telo vlastne pokaslalo? Kde som ja spravila chybu? Ja dufam, ze stara nie som, ale predsalen moj lekar jasne vravel, ze po 35ke to s plodnostou ide rapidne dole a urcite sa nam to nepodari hned, ze nemam byt prilis optimisticka...

misana84
20. mar 2022

@anjelicek26 toto sa stava aj mladsim dievcatam....nemyslim si, že to bolo vasim vekom....ak sa Vam to este chce riesit skuste skocit na imunologiu ci nemate zvysene NK bunky a to sposobilo zastavu srdca alebo ci Vam nezhustla krv a bude potrebne pichat varfarin....co ja viem toto su hlavne priciny

nikaeli
20. mar 2022

@anjelicek26 tak ja ťa trošku povzbudím 😉 v 37 som vo februári potratila a v máji opäť otehotnela (predtým sme sa snažili vyše roka a potom "vôbec", lebo nám tiež odporúčali tri mesiace počkať.. ešte som si odkontrolovala plodné dni a vravela drahému, že hormóny ešte bláznia, že je už 20.ty deň a ovulácia vôbec nebola a bum, na druhý deň ráno teplota hore a drobec už má 4 roky 🤍 )

🥰 všetkým vám držím prsty, nech sa vaše sny a túžby naplnia 💗

trojnasobnamama
20. mar 2022

@anjelicek26 ono je to veľmi zvlaštne a nepichopitelne.Ja som mala 2bezproblemove tehotenstvá 2zdrave deti a tretie ledva prežilo zial s doživotnymi nasledkami.Tak velmi som sa to snažila udrzať a uz v prvom trimestri mi davalo najavo ,ze niečo zrejme nieje ok.Dcerka dmo a detsky autizmus s ťažkou mentalnou retardaciou.Dcerka ma 7apol a je na urovni medzi 1a2rokom.Stále hľadam kde sa stala chyba prečo ked mame 2zdrave deti.Bola som relativne mlada pri 3tom tehu 31rokov a teraz mam tiez 38.No uz mam neskutočny strach isť do dalšieho tehu a uz by to bol problem popri dcerke ktora ako rastie vyžaduje čoraz viac pozornosti.Svojim prispevkom som len chcela napisať ,ze ani sa nemusis nikdy dozvedieť co bolo pričinou potratu.Ale zelam vám zdrave babo nech zahoji ranu.

misana84
20. mar 2022

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre