Zlá cieva v placente a vysoké riziko preeklampsie

30. okt 2023

Ahojte.
Po predchádzajúcej ťažkej, náhlej a hlavne veľmi rýchlej preeklampsii kedy nám zomrelo dieťatko som opäť tehotná. Na konci 1.trimestra som si dala urobiť skríning preeklampsie kde mi vyšlo vysoké riziko, že sa preeklampsia opäť zopakuje.
Jedna cieva do placenty je vraj v poriadku a druhá je dosť zla. Užívam Anopyrin ako prevenciu.
Mal to prosím niekto podobne?
Dá sa to úspešne zvládnuť?
Ďakujem

joesvk
30. okt 2023

Je hrozné,čo sa vám stalo.
Ale teraz si viac sledovaná ,berieš Anopyrin, tak dúfam, že budete s bábätkom v poriadku.
A aj keď je riziko, že sa preeklampsia zopakuje, nie je to isté. Ja som mala pri prvom tehotenstve ,pri druhom nie.
Ešte by som si na tvojom mieste kúpila v lekárni tie papieriky na vyšetrenie moču, aby si si aspoň raz za týždeň kontrolovala, či sa neobjaví bielkovina v moči.A tlakomer aj na doma a občas odkontrolovať tlak.

anastazia93
23. nov 2023

Ja som mala.pri prvom, tiež náhle ale až v 9 mesiaci, stredne ťažká až ťažká. Ale dopre to dopadlo.
Pri druhom mi vyšli výsledky 1:9 a nemala som, bola som sledovaná na hematologii, brala som anopirin. Po 20 tt som si merala doma tlak, súhlasím s tými papiermi na moč, tiež som si kúpila.
Chápem tvoj stres, ale s liekmi sa to dá 🙂

autor
23. nov 2023

@joesvk ďakujem..áno tlak aj moc kontrolujem

autor
23. nov 2023

@anastazia93 ďakujem za povzbudenie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre