Chcem tretie dieťa, ale nechce sa mi byť znovu tehotná

13. jún 2022

Ahojte, bije sa to vo mne stále.. túžim ešte mat jedno dieťa, zažiť dve čiarky, oznámiť to rodine.zazit tu radosť aj obavy ,proste to čaro okolo toho.. potom to bábätko ked sa narodi, tá vôňa ,ten pocit..., lenže nechce sa mi znova byt tehotná a este do toho dve male deti.. porod by som zvládla ale to tehotenstvo zas absolvovať, keďže som rada aktívna, tehotenstvo ma veľmi obmedzovalo a nechce sa mi do toho zas 😄 a samozrejme triezvo keď uvažujem,muselo by sa kúpiť väčšie auto kvoli sedačkam,.. zrejmé aj bývanie (dom) by sa muselo casom riešiť. .. no a v neposlednom rade,mam ešte malé detí,ale raz vyrastú a bude škola, stredná a možno aj vysoká... Da sa dopriať finančne 3 deťom? A este to učenie s nimi... Muz je proti,nechce o 3 ani počuť uz ale ako ho poznám, dlho nechcel počuť uz ani o druhom a zrazu sam chcel a neváhal. 😆

No jednoducho,bolo by to náročné a trebalo by veľa zmien ak by bolo 3 dieťa,ale niekde v kúte v sbee, túžim ešte ... Poznáte to??

anjelicek26
13. jún 2022

My sa snazime o piate babo... auto mame aj tak uz velke, dom tiez, financne sme na tom stabilne, nas tlaci uz skor vek (mam uz tesne pred 40kou), logika - hlavne to, ze deti su uz vsetko skolaci, ten vekovy rozdiel tam bude hodne a proste to bude jedinacik na zaver... ci zas ist do toho kolotoca detska postielka, kocik, vlacenie prebalovacej tasky, obmedzenia v kazdom jednom kroku na najblizsie 3-4 roky... ano nemam romanticke, ale realisticke predstavy... tuzba po babatku je silna, kedze sme o jedno neplanovane pred par mesiacmi prisli - a zrazu je diera tam, kde uz som mala pocit, ze ani priestor pre dalsie dieta nie je... malo sa o dva tyzdne narodit... kazdym dnom (a zasa sa bliziacou MS) je to tazsie a tazsie... ale treba si uvedomit, ze to nie je len o babatkach, ale - skolaci potrebuju neskutocne vela pozornosti, ucenie, vozenie na kruzky, terminy, praca do toho samozrejme... ale da sa, vsetko sa da, len si rodicia viac zamakaju... ale ked muz nechce, najprv si toto ujasnite...

ivangeline
13. jún 2022

Tak ja si myslim,ze je to velky rozdiel z 2 na 3. Z 3 na 4..5..uz az taky nie. A ak manzel nechce.. :/

autor
13. jún 2022

@anjelicek26 joj teba tu casto vidim písať,velmi ma mrzí cim ste si teraz prešli.. neviem si to ani len predstaviť takže musíš byt veľmi silná žena a este plus keď máte taku veľkú rodinu, úžasné!! Obdivujem.😍

Áno, veď toto ,ze chcem mojim deťom dopriať všetko a bojim sa ze 3 uz je moc pre nás.. finančne by to šlo,ale co potom ked príde tá škola atd. Muž nechcel ani druhé,zrazu sa to v nom zlomilo a sam to navrhol a teraz by ho nevymenil.. tam by som sa nebala ,on ma len blbé reci 😄 ale samozrejme tiež ho trápi akoby sme to celé potom zariadili..auto by sa riešiť muselo 100%. Bývanie by sme este dali a casom domcek ale zase to mame v pláne tak ci tak raz

zmrzlinka2021
13. jún 2022

Neviem aky mas vek, ale ak sa da, pockaj v pohode 5-6 rokov.

A co sa tyka tehotenstva, pokial nemas vazne zdravotne problemy, fungujes na 95 % ako netehotna - normalne mozes sportovat, cvicit, turistikovat..

Co sa tyka financii, bud dieta chces, alebo budes merat jeho pritomnost peniazmi... pokial nie ste socialny pripad, vsetko sa da, len si to treba upratat v hodnotach

autor
13. jún 2022

@zmrzlinka2021 to uz by som mala 36r to je vela 😄 chcela by som tak o rok možno,nech nieje moc vekový rozdiel medzi deťmi..proste nejak túžim po veľkej rodine a to som kedysi nechcela ani jedno 😄

zmrzlinka2021
13. jún 2022

V 36 maju mnohe zeny prve dieta.
Urcite by som nesla proti manzelovi.

autor
13. jún 2022

@zmrzlinka2021 to ani nechcem, ísť proti nemu.. nechám to opäť na ňom, ja som za a on to vie.. myslím ze potrebuje čas. Mame este male dieťa teraz,ja ho chápem. To len mne harasi akosi,ze keby ujde tak sa aj poteším 😂

anjelicek26
13. jún 2022

Len k tomu detom chceme dopriat vsetko - nie, toto fakt nie... my sme financne na tom dobre, ale deti nemaju vsetko... nekupime kazdu hlupost (ok na oblecenie mam trochu uchylku, ale to nie je ich vina 😂 ), ale proste maju, co potrebuju a nie to, co by mat "mohli", ale proste nepotrebuju...

Musite si to preratat, inflacia je vysoka ako roky nie, potraviny, byvanie, aj ta stavba domu sa predrazi vysoko, ale zasa ked ty pojdes nazad do prace, platy budu dva a nie jeden... Ja mam navyse vzdy v hlave, keby sa nieco muzovi stane - kolko deti dokazem uzivit sama? Utiahla by som hypoteku (nastastie uz nemame, ale keby?), potraviny, reziu s mojho platu? Lebo sirotske/vdovske je prakticky vtip v pomere k realnym nakladom. Do akej vysky mate zivotne poistky a kto by s detmi pomohol potom? Vsetky otazky prebehnut hlavou, teba cas fakt este netlaci...

ivec16
13. jún 2022

juj ze 36 vela… ja mam o par dni a este planujene 3 tie … tak snad to zvladneme , v mojom okoli aj 40
rocne maju prve ;D

autor
13. jún 2022

@anjelicek26 tak som to nemyslela ale co sa týka školských veci atd, krúžky atd.. oblečenie tak isto ale to mame podobne, že to kupujem skôr kvoli sebe ,lebo to je záľuba😂

Hej mam ružové 👓 asi . Lebo leby sa nieco stane,bolo by zle. Keďže som na rodicaku, nemam prácu.. a áno teráz je vsetko drahé , myslím ze to jw hlavný dôvod prečo aj muž nechce ani počuť. A zvlášť tu situácia na svk dokým mame našu vládu.. 😔

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
13. jún 2022

Ved toto vsetko si to treba racionalne prebrat... mna ta racionalita tym kyretom totalne opustila, proste "niekto" nam chyba... mozno aj dobre, ze sa nam zatial nedari a bolest v srdci ma cas postupne sama zoslabnut.

Muz ma urcite pravdu, ale na druhej strane, lepsie uz nebude... a kazde dieta doma je obrovsky neocenitelny poklad...aspon ja to tak vnimam...kazdy vecer, ked obchadzam detske izby a vidim ich kludne spinkat tak si uvedomim, aky poklad to vlastne mam. Ziadna suma na ucte by mi toto nevyrovnala.

ivec16
13. jún 2022

tak ja som si tiez myslela… ale tak clovek mieni pan boh meni… a niekedy to inak
nevyjde… ale ak mas tu moznost tak je podla
mna lepsie skor urcite… ale
ani taky benjaminek nie je zle… clovek
omladne - lebo musi 🙂

janickacrazy
13. jún 2022

Koľko rokov majú tie dve deti? Ja by som tiež navrhovala počkať tých 4-5 rokov, veď sa nemáš kam ponáhľať. Potom si tretie lepšie vychutnas. Ja som mala tretie v 39 a úplne v pohode, aj zdravotne všetko ok, aj celkovo dobrý pôrod. Dieťa zlaté za odmenu. Najstarší je už na VŠ, stredný na ZŠ a najmladší v MŠ.

lasoli
22. jún 2022

3 neieje tak vela kludne sa daj na to.Ako tehotenstvo ani ja som nemusela presne kvoli obmedzeniu ale ak to vydrzis a tuzis po 3 tk oreco nie?Ved necakas 5,6 ,3 deti subtak akurat ani malo,ani vela,

spirit1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz