Môj partner nechce druhé dieťa

23. feb 2021

Ahojte, s partnerom (ešte nie manželom, a asi ním ani nikdy nebude pretože nechce svadbu) sme spolu 5 rokov, mame 4 rocneho chlapčeka ktorého sme neplánovali no obidvaja sme sa nanho tešili. Ja by som však už chcela ďalšie dieťatko ale on nechce. Vraj sa mu páči keď sme len traja, že aspoň budeme mat viac financií a budeme si môcť lepšie užívať život v zmysle ostane nám viac voľného času keďže maly je už “samostatný”, môžme chodiť na dovolenky, výlety, môžme malému dopriať čo bude chcieť, nebudeme musieť rozdeľovať pozornosť a môžme sa venovať len jemu. No ja túžim aby malý nebol sám a mal súrodenca. Predsa koho bude mat keď sa raz pominieme? Vždy keď sa o tom rozprávame tak mi to akosi vyhovorí no je mi ľúto keď vidím že malý nemá na hranie nikoho iného len nás, dospelých. V rodine máme deti, jedného bratranca a jednu sesternicu ale nevídame sa často. Tobôž nie teraz keď je kovid.
Partner má sestru mladšiu o 4 roky a vraví že by bol radšej keby bol jedináčik, že odkedy sa narodila on bol na druhej koľaji, vždy za ňu dostal výprask, mal ju často na starost, ona bola rozmaznávaná a on nie lebo bol starsi

lenuska9999
23. feb 2021

My sme tiež s partnerom vo váhaní či chceme druhé. Teda skôr ja ho presviedčam, on by aj chcel ale váha.. no myslím, že to ako súrodenci spolu budú vychádzať závisí hlavne od rodičov a ich výchove. Čo sa týka financií neviem ako na tom ste, no podľa mňa mať 2 detičky nie je nič nezvládnuteľné. Je veľa veci, na ktorých sa dá ušetriť a následne dopriať deťom. Veď ste na to dvaja.

luccija
23. feb 2021

Keď nechce, tak nechce.Kazdy má z rodiny iné zážitky niekto by za súrodenca život dal, druhy sa cíti ukrivdeny celý život.Mozno časom zmeni názor, ale priprav sa aj na druhú verziu.

martinals
23. feb 2021

U nás to bolo naopak 🙂. Ja som chcela len jedno dieťa, argumentovala som tým čo tvoj priateľ. Môj manžel chcel ešte jedno aby dcérka nebola sama, po dlhooom prehovaraní som zmäkla a teraz máme dvojičky 😂 ale neľutujem

ibamy2
23. feb 2021

Pre mna bola nevola manzela mat druhe dieta velmi vaznou vecou, cez ktoru som sa nedokazala preniest. Najma preto, ze pred svadbou sme samozrejme tuto temu riesili a obaja sme zhodne tvrdili, ze jedinacika nie, ze chceme mat dve. Pritom moje tehotenstvo, porod aj zivot s malou dcerkou bol bezproblemovy, rovnako financna situacia bola zvladnutelna. Dodnes to vnimam ako velky podraz z jeho strany. Dlho mi trvalo odpustit mu a aj to si nie som ista, ci sa mi uplne podarilo. Bol z toho prvy vazny konflikt medzi nami, ku ktorym sa postupne pridali dalsie, ale to uz je ina tema.

petamich
23. feb 2021

pozri surodenec nie je garancia toho, ze ked vy tu raz nebudete, tak vase dieta nebude samo, jednak mozu spolu nevychadzat a tiez sa da predpokladat, ze aj to jedno dieta bude mat raz vlastnu rodinu a nebude samo
to ze sa aktualne nema s kym hrat viete vyriesit tiez, existuju rozne kluby, detske aktivity (zial nie teraz cez lockdown)
zamysli sa nad tym, ci ti inak vztah, rodina, partner dava to co potrebujes, ci spolu vychadzate, mate sa radi a ste stastni, nech uz pod tymto pojmom ma kazdy co uzna za vhodne
za mna manzel tiez ma svoje dovody, ty mas svoje - otazka znie, ci si vies predstavit dalej fungovay a znies inak spokojne 🙂 aj bez druheho dietata ak manzel nazor nezmeni
priprav sa na najhorsie, zmier sa s tym a ak zmeni nazor, bude to potom prijemne prekvapenie
ja by som ho isto na tvojom mieste netacila, aby ste si nepokazilo to co uz mate

miadi
24. feb 2021

Tsk jeho argument s dovolenkou je blbost . ( zrovna teraz sa moc neda ze? A pred tym ste mohli ist aj s babom Ja som s malou od 10m bola vsade mozne aj v Disney land .. do 4r uplne v pohode sa snou cestovalo vsade miluje to) a vselikde mas deti do urciteho veku zdarma hotel . Nemusis mat stokke kocik a mas na dovcu.) Druhe dieta nechci koli niecomu co bude o xx rokov chci ho koli tomu co je teraz. Medzi nasimi je 4.5r rozdiel a je to super. Mala uz chape ze babo este urcite veci nechape a tak sa nenatahuju o hracky Vdaka tomu ze mà surodenca prezils lockdown ovela stastnejsia ako Keby ho nemala. Vacsina chlapou by kludne malo jedinacika Keby to zeny nechali na nich . A to ani rodit nemusia, . Zeny co su nastavene ze im jedno dieta staci ti povedia ake je to super a ake to mà vyhody... Ja som tiez mala jedinacika a uz nemam tak to viem porovnavat 😁je to lepsie ked su deti aspon 2. Chlapovi povedz ze vy predca nie ste jeho rodicia a syn nebude na druhej. Kolaji . A deti budete vychovavat rovnako..V živote si musis ist za tym co chces, alebo sa uspokojit stym co mas.

mamanadruhuu
24. feb 2021

Tak myslím ze tu je problém vo výchove u muža. On sa cítil odstrceny cítil sa zle pre súrodenca a nechce aby tak dopadol syn. Urobili chybu heho rodičia a určite sestru nemá najradšej, takže je to cele zle. :( skus dat čas a netlač, lebo je pravda, že keď príde babo tak sa všetci točia len okolo neho no skus dat čas

miadi
24. feb 2021

Inak ked to citam este raz...ani svadbu nechce...ani druhé dieta... hoci ty chces oboje..Ale jemu je takto dobre a keby ste nahodou nesplodili malého ani ten by nebol..Mna takyto chlapi vytacaju.Prepac. A este ho ofukovat a netlacit a zit podla jeho predstav len . :( A jeho absurdně dovody ze preco nie. Mozno bol len ziarlive decko -kazde prvorodene je trosku na druhej kolaji ked pribudne surodenec.Lebo babatko potrebuje mamu non stop a musi sa naucit delit o rodicov. No laska sa nedeli laska sa nasobi. On moze mat pravdu ze bol ozaj zabudnuty a odstrceny ale aj nemusi.Moze si to tak pamatat ako mu to vyhovuje. Lebo nema rad sestru tak nejaky dovod na to treba.Niektori ludia si pamataju len vsetky krivdy svata a to dobre nie. Skutocnost je taka..ze chlapi co nechcu druhe dieta sa boja ze sa budu musiet viac venovat tomu prvemu a viac nieco doma urobit. Prach obycajny egoizmus. Deti su babatka velmi kratko ubehne to rychlo skor budete mat odrastene druhe dieta ako svet spet v norme ako pred covid19. A mozete veselo cestovat .Ale kto nieco nechce tak len hlada dovod preco nie. Ale ked nahodou budete mat dceru tak sa z nej pos@re ako 99% otcov.

oli18
24. feb 2021

Moj muz je jedinacik a nikdy nepovedal, ze mu chyba surodenec. Ja mam surodenca, s ktorym sa cely zivot nestykam. Mame vela priatelov a nikdy sme nepocitovali potrebu surodenca. Paci sa mi vyrok, ze "s rodinou len na fotke". Takze surodenec nie je zarukou nicoho.

littlebubble
24. feb 2021

Ty túžiš.A ako vieš, že aj tvoje dieťa túži mať súrorodenca s ktorým sa nebude môcť hrať?
Či si myslíš, že taký škôlkar, školák čo ja viem 5/6/7 ročný po ničom inom netúži len prísť o tvoju pozornosť a hrať sa s novorodencom? Spoločné záujmy budú mať možno keď starší bude mať 30 a mladší aspoň 25.

Žienky prosím majte deti pretože ich chcete vy a nie kvôli deťom.Nie každé dieťa túži mať doma uplakaného súrodenca.Potom ste sklamané z toho, že vám vaša súrodenecká idylka nevyšla.

Tiež som chcela súrodenca.Ale myslela som rovesníka 😂.

autor
25. feb 2021

@oli18 to je asi pravda, ja tiež so sestrou nekomunikujem už štvrtý rok ale zase s bratom (starsi o 13 rokov) mame krásny vzťah. Vždy sme tu jeden pre druhého keď niečo potrebujeme

zildo
8. mar 2021

Ja som od mala túžila mať dve deti.Aj pred svadbou sme sa rozprávali,že budeme mať dve.Ako sa nám narodila prvá dcéra bol šťastný.Ale bolo to náročné dieťa.Stale plakalo,mala reflux, nedalo sa s ňou nikam chodiť.Manzel povedal,že druhé nechce,že nemá na to nervy.Velmi ma to bolelo ako mi to vedel hovoriť,že nech na to zabudnem,že s ním ho teda mať nebudem a podobne scenáre..Neskôr som ho akosi presvedčila.Tuzil po synovi.len keď sa dozvedel,že to bude ďalšie dievča pomaly sa so mnou nebavil akoby som za to mohla ja.Bolo to pre mňa nepodstatné,hlavne že je to zdravé dieťa... teraz tiež na to nemá nervy,ale mala ho zbožňuje a mám pocit,že miluje obe dcéry a je rád,keď sa s nimi blázni..ale túžba po synovi tu je stále a koľkokrát to vie spomenúť,že ho nemá a tretie,že nebude riskovať,že by to bola zas baba...ja som rada,že mám dve,predsa vo dvojici je to lepšie a nemyslím si,že by boli ukrátené o lásku a pozornosť.

katecameron
15. jan 2022

Tak toto by ma veru nasralo poriadne keď predtým chcel a teraz nie .Neviem ja by som sa s tým zmieriť nevedela .Vždy som chcela mať viac detí a teda aj mám,ale muž sa nebránil aj on chcel min 2