Nový režim s príchodom bábätka

pataja
5. feb 2022

Ahojte, mam cca 40r., po 10tich rokoch po 2 deťoch, nám onedlho pribudne malý drobček. Nevieme sa ho už všetci dočkať, no mňa začína chytať panika ako to všetko zvládneme. Deti sú už väčšie, v podstate samostatné, našu pomoc potrebujú len veľmi málo, skôr sú oni ti nápomocní už. Pomôžu, keď treba. Z čoho nám však obavy, je, ako znova nabehnúť, teda vytvoriť režim pre bábätko pri takejto domácnosti, kde už pomaly všetci nejdeme skôr spať ako o 10tej, ticho nehrozí, sme dosť akční, cestujeme často...ja sa fakt obávam, aby to dieťatko malo režim, klud, pokoj...pre všetkých je to obrovská zmena. Ako ste to zvládli vy maminy, ktoré ste na tom podobne?

mima1
5. feb 2022

Tak budete sa musiet trosku prisposobit. Vecer nebudete robit hluk a budete tichsie akcnost a cestovanie par mesiacov pocka a ked bude dieta trosku vacsie o pol roka rok moze cestovat tiez. Nemyslim ze to bude tazke

sojorez
5. feb 2022

Dietko sa prisposobi. Nam sa narodil syn, ked mali dievcata 8 a 6 rokov. Tym, ze sme tiez boli zvyknuti na akcnejsie travenie casu, tak nemal ziadny striktny rezim... Chodili sme dalej turistikovat, lyzovat, na bazeny, po muzeach, dievky mali napr. koncerty v zuske... a vsade som brala i jeho. Tym, ze som kojila, otazka stravy bola jednoducha, co sa tykalo vyletov - kde sa nedalo kociarom, tam siel v satke, ked podrastol tak turisticky nosic. Musim povedat, ze to malo svoje vyhody, lebo napr. Ked sme sli na dovcu do Chorvatska v jeho roku a pol, mal totalne na haku nejaku zmenu prostredia, zatial co jeho dvojrocny bratranec, vychovavany v rezime, kde muselo byt ticho, lebo teraz musi spat, teraz jest..." prereval zo stresu celu dovolenku.

zuzana9393
5. feb 2022

My sme toto vobec neriesili. Byvali sme u svokri a ta je neskutocne hlucna, pekavala kolace, tak ked po niekom nekricala, tak hucal mixer. Maly bol od narodenia nauceny a v pohode zaspal vonku aj ked susedia polili drevo na cirkulari asi 30m od neho. Netreba vsetko prisposobovat dietatu, ono sa vo vela veciach vie prisposobit. A co sa cestovania tyka, sme sa vzdy snazili cestovat v case ked mal spat. Jemu sa v aute spalo dobre. Takze ziadny stres. Teraz cakam druhe, dufam ze s nim to bude podobne. Akurat ze uz nemam doma ukricanu svokru. Asi budem musiet zacat kricat ja 😄