Upratovanie, domácnosť, čas s dieťaťom

5. feb 2023

Ahojte, ako to doma stihate? Ja neviem, ale ked chcem mat doma stale tip top upratane, poprane, pozehlene, mam pocit, ze sa potom malo venujem dietatu, pridem z roboty po 16:00, musim hned dat prat, varit, povysavat, plus rozhadzane hracly a kade co popratat, syn je doma uz po 15:00, medzitym mu dam jest, musim zasa povedat pradlo, suche zvesat, poskladat, pripadne pozehlit, upratat do skrin … okolo 8 ide syn spat, hodinu ho uspavam, vyjdem o 21:00 zo spalne, len vtedy sprcha, nejaka vecera a este vykladma mycku a zasa nakladam …. Ako to stihate ostatni? Teraz vikend, to robim aj vacsie veci, umyvam kupelnu tip top, nech sa leskne, drhla som celu linku, vsetky skrinky, vysavanie, zmyvanie zemí, utieranie prachu, okrem toho ako cez tyzden, varenie, pranie, vesanie, skladanie, zehlenie …. Stale mam co robit, ked nahodou polavim, tak mam pocit, ze doma uz je katastrofa …. Ako to robite ostatni? Dik

simsalabim
5. feb 2023

Domacnost netreba mat tip top. Bordel v byte, stastne dite.

kukulienka999
5. feb 2023

Ako stary je syn?

autor
5. feb 2023

@kukulienka999 3 roky má

autor
5. feb 2023

@simsalabim len moj manzel sa sprava, ako keby je koniec sveta, ked nie je tip top

andrea_ff
5. feb 2023

Pripnem sa 🤣

luccija
5. feb 2023

Asi si pedant, alebo Ta to baví.urcite neperies každý deň či?podľa mňa veľa upratujes drhnut linku, kúpeľnu, aby sa leskla...víkend je na iné veci byť spolu, oddýchnuť si niekam ísť, či hrať sa...
Podľa mňa z tohto musíš byť veľmi unavená ako robot naplánované všetko.Zvolni...a venuj sa malému

kukulienka999
5. feb 2023

A kto je s ním od 15:00?

simsalabim
5. feb 2023

Anonym - tak ved nech urobi to, co mu vadi.

dadis
5. feb 2023

Ja upratujem, varim, periem v sobotu doobeda. V nedelu si pozehlim, mam to ako relax. Cez tyzden uz len raz prebehnem vysavacom (vacsinou v stredu rano pred odchodom do prace) a dam prat jednu pracku ked mam homeoffice, na druhy den rano poskladam, na zehlenie si to pocka do nedele.

lesana25
5. feb 2023

A manžel/frajer je kde, prečo nie je v tomto rozvrhu zapojený?

lauriik
5. feb 2023

Naco peres kazdy den? A to ked ste cely den prec tak stihnete kazdy den zaspinit na plnu umyvacku? Preco za syna upratujes hracky? Musis kazdy denmat teplu veceru?
Ja tam vidim priestor kde usetrit trochu casu. Ale ozaj je to vzdy nieco za nieco. Ja ked stravim kvalitny cas s detmi tak je to na ukor domacnosti a naopak 🤷🏼‍♀️

beata_k
5. feb 2023

Nikto nikdy si nebude pamatat ako u teba bolo poupratovane 26.1.2023. Ale tvoje dieta si bude pamatat, ze sa v izbe hralo samo. Asi tolko k tip top domacnostiam.

basska_b
5. feb 2023

@kukulienka999 Asi muz... ten, co chce mat vsetko tip top. Tak nech prida ruku k dielu a na striedacku sa venujete malemu 😃

lily246
5. feb 2023

Keď sa raz pozrieš spätne na svoj život, zistíš, že si ho preupratovala. To chceš? Na čo to všetko robíš? Užívaj si spoločný čas s deťmi a s mužom predsa.

viestta
5. feb 2023

Ked mu vadi, ze nie je tip top, nech prilozi ruky aj on. Ty nie si sluzkla, ty si matka, mazelka, clovek so vsetkymi narokmi, ktore si mozes uplatnovat. Ty nemas len povinnosti. Venuj cas dietatu, sebe, manzelovi az ten zvysok venuj domacnosti.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janickacrazy
5. feb 2023

Jednoducho, cez týždeň nevarím, len cez víkend, nie som otrok, všetci majú teplý obed v škole/práci. Takisto nevysavam, len ručným občas. U nás sa vysáva len cez víkend. Úplne stačí. Nezehlim vôbec. Periem každý deň, je nás 5. K tomu robím s malým úlohy každý deň, takže mám toho dosť aj tak. A u nás upratuje aj muž a deti.

crazy_cat_lady
5. feb 2023

A manzel/priatel robi co?

luccija
5. feb 2023

Keď to muž vyžaduje to je blbe to si musíš vyriešiť s ním.Daj si priority toto dlho nevydržis.Aspon zoberie dieťa cez víkend von, keď ty upratujes?
V domácnosti je vždy čo robiť nikdy nekončiaca práca.Prvorade má byť dieťa, navarené ostatné ako sa stihne.

angela85
5. feb 2023

Domácnosť nemám tip-top. Stále vidím po dome stopy po mojich detickach. Raz do týždňa pustím vysávač,ten povysávať poumýva. Vyperem,hodím do sušičky,poskladam,kopecky si poberu,okrem najmenšej. Kúpeľňu upracem raz do týždňa,záchod častejšie, stravujeme sa doma ja s mužom cez týždeň,ale varím jednoduché jedlá. Umývačka umyje,vyloží,kto má čas, smeti tiež tak. Muž mi s deťmi pomáha a cez víkend sa snažíme venovať sa rodine. Domácnosť není tip top ale mne to takto vyhovuje

tykat
5. feb 2023

"...manzel sa sprava, ako keby je koniec sveta, ked nie je tip top..."
Takze upratujete spolu?

tenerifka
5. feb 2023

A pan tvorstva okrem pindania na teba robi co?
Lebo do prace chodite obaja

syslik81
5. feb 2023

vsak neper kazdy den.. navar na dva dni - pripadne na striedacku s muzom ... pere sa u mna aspon len cez vikend ,susicka je super vynalez cize ziadne vesanie...zehlit nezehlim ... podlaha zabere minimum casu to zotriem aj rano predtym ako odchadzam z domu al ked ulozimmalu do postele ..co ide okolo domu robis.. vsetko sa da nacasovat zorganizovat a este mat aj cas

mikadooo
5. feb 2023

Ja to nestíham, pri druhom dieťati som pochopila, že poriadok je aktuálne u nás nedosiahnuteľná utópia. A to tu upratujeme s chlapom dvaja a už aj deti sú nútené čo to pomôcť. Teraz, keď má tretí 5, tak pomaličky začínam pociťovať zlešienie, že uprataný byť ostane chvíľku aj naozaj uprataný. Napríklad dnes obývačka až dve hodiny 👍😄. Nevadí, keď budem na dôchodku, môžem upratovať od svitu do mrku 😁.

erickatt
5. feb 2023

Zapriahnut muza
Hracky si uprace syn
Var na 2 dni
Povesat pradlo aj dat dolu zo susiaka- muž

dzulik_
5. feb 2023

Zapojiť manžela!! 😉
Ak pracujete obaja, tak sa obaja podieľajte na chode domácnosti. Inak to žehlenie podľa mňa nie je nutnosť, ale zabíjanie času.

jj298
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
5. feb 2023

@luccija ano, periem kazdy den …. No prave to, ja sa citim v jednom kole, ako robot presne, unavena

autor
5. feb 2023

@kukulienka999 od 15:00 manzel, ten ho vyzdvihne v skolke ….

autor
5. feb 2023

@lesana25 manzel raz za tyzden mozno vyberie mycku, inak nic, hra sa s malym …. Ale radsej by som keby sa ja hram s malym viac a nieco urobi on navyse, ale to potom ma pocka, lebo on neurobi nic dalsie