Aké topánočky pre zdravé nôžky u 14 mesačného?

sunny777
1. jún 2019

Ahojte, chcem sa poradit alebo opytat mozno na nazor co sa tyka topanok. Chcem kupit synovi platenky, nieco lahke na nozku. Ma 14 mesiacov, momentalne ma topanocky RAK. Citala som si odborne clanky aj som sa pytala lekarov, ktorych poznam, ake by som mu mala kupovat topanky. Ale nazory boli rozne, tak ja neviem. Kedze som mala sama problem, ked som mala zlu obuv (a to som mala znackovu), tak nechcem synovi poskodit nozicku. Premyslala som ake mu kupit, Protetika bola dost tazka,nepozdava sa mi. Najhorsie je, ze samozrejme on mi nepovie, ci ta obuv je dobra alebo nie. Premyslala som nad znackami dd step, little blue lamb, jojo maman bebe, rak. Pomohlo by mi, keby ste mi napisali nazor, ake mate skusenosti s tymito znackami pripadne ine. Syncek nema problemy s nozkami, tak mu specialnu zdravotnu obuv nekupujem, iba chcem kvalitnu, aby som mu nozku neposkodila.

margaretka_
1. jún 2019

Ak nema problem s nozkami a nepotrebuje ortopedicku obuv, kupovala by som barefoot. Na zaciatok bohate stacia aj kozene capacky. A doma a kde sa da co najviac naboso 🙂

evasustiakova
1. jún 2019

Ahoj...tak ja mam dobru skúsenosť s Ecco topánkami..sú veľmi ľahké...a na dvor na trávu som jej dávala len capačky 🙂

lula313
1. jún 2019

Ja som za barefoot, ale dobre by bolo zájsť do špecializovaného obchodu, kde by ti vyskúšali viacero topanok, ktoré najviac sedia

janulik2008
1. jún 2019

Mala neter nema barefoot nikdy nemala a nozku ma zdravu ... nosi nike airmax ... a na zaciatku nosila tiez NIKE inak aj HM ma capacky a spodok maju kozeny 😉

maciatkolulu
1. jún 2019

@sunny777 Lucie and Luca, tikki shoes,doteraz ich nosí môj päť rocny

diewcatqoo
1. jún 2019

Ahoj, my mame dobru skusenost s botickami dd step. Syn ma siroku nozku a vysoky nart, skusali sme v specializovanom obchode rozne boty a tieto sadli najlepsie. Su lahke, fajn sa obuvaju a sme im verni doteraz

nikpa
1. jún 2019

@sunny777 môj syn má 17mesicov, mali sme sandálky z protetika, otrasne tvrdé, nevedel v nich nôžku ohnúť. Ani zadarmo by som ich už nechcela. Papuče mame rak, s tými som spokojná, majú pozvoľne vyvýšený ,,opatok,, a trošku vyrezanu vložku. Mali sme aj papuče z Deichmann, žiadna značka, boli tvrdé a mali opatok, normálne zoseknuty. Neviem načo dieťaťu opatok. Tenisky Nike sme nosili len v kare akože imidžovky ale keď začal chodiť, išiel v nich jak kozmonaut 🙂 Tak sme kúpili little blue lamb a sú úžasné, mäkké, ľahučké. Chodi v nich ako bosí, úplne prirodzene, bez problémov. Som max.spokojna, určite ich kúpim zas.

henka123123
1. jún 2019

Mam 17 mesacneho a mame dd step 015 kozene aj platenky a uplna spokojnost...ked sa iba staval a obchadzal veci mali sme freyco capacky

lullaby126
1. jún 2019

V decathlone maju take cvicky su ako capacky pekne drzia na nozke a je to skoro ako na boso len teda chrani nozku od spiny a tak, su okolo 11€ co je super cena za bf obuv, moja v nich behala cele leto (ked bolo sucho) daju sa oprat na skusku odporucam 🙂 potom su super dd step 015 rada je to alternativa ak clovek nie je uplne za bf, treba skusit ako sadnu

ink
2. jún 2019

Ja sa prihováram za little blue lamb, kedže je 14 mesačný, to znamená že začínajúci chodec? Lebo Little blue lamb majú na pätičke možnosť "pískania" ak dieťa nastupuje na pätu. Čiže si odsleduješ či nastupuje správne, plus deti to baví. Samozrejme ten pískací cuplík sa dá vymeniť behom chvíľky, aby nepískal stále.
Inak, máme tu na MK aj poradňu o barefoot obuvi, tak sa prípadne skús spýtať aj tu. Je to anonymné a zadarmo : https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

sunny777
autor
2. jún 2019

@ink Nie je uz zacinajuci chodec, chodi uz od 10. mesiaca, takze uz chodi dobre. Mala som capacky lbl, ked zacinal chodit, teraz su mu uz male a kedze uz pobehuje, hladam nieco, co mu vydrzi na jeho pobehovanie.

katrinka8
5. jún 2019

@ink - našľapovanie na pätu práve vôbec nie je správne...