Čo nejesť pri ekzéme na rukách medzi prstami? Aké potraviny škodia ekzému?

veselalentilka
1. mar 2020

dobry den, pomoze pri suchom ekzeme pecenova dieta? ide o ekzem medzi prstami na rukach a na dlaniach male vyrazky ako spendlikova hlavicka. vylucit maso, mllieko syr? ake vysetrenie u alergologa absolvovat? pomoze usmerni to vysestrenie? mate skusenost? ekzem je zdlhava vec, troska sa zlepsi a potom zas zhorsi. svrbi az boli.

meluela
1. mar 2020

@veselalentilka zmenit mydlo. mne uz nic nepomahalo, kortikoidy chvilu a zase zle, koza mi zliezala z ruk a hrozne to bolelo. musi byt take co nema methylisothiazolinone (napr. obycajne balea mydlo aloe vera tekute mam odkusane, cd mydlo, nemocnicne mydla B Braun). dettol je najhorsi, aj dove, palmolive ..

monika6162
1. mar 2020

Mne sa to stáva keď jem citrusy. Odsledovala som si to sama, nebola som na žiadnom vyšetrení. A doktorka mi predpisuje jeden krém, ktorý mi to vždy stiahne.

lula313
2. mar 2020

Môže to byt z čohokoľvek, pre mna je to take miesto, kde sa mi vzdy vyhodí ekzém pri rôznych príčinách. Raz to bolo vtedy, keď som užívala zelezo, raz v zime a raz nejakým parfumovanym mydlom.

janulienka1103
2. mar 2020

@veselalentilka sama si musíš odsledovať kedy sa najviac vyhádžeš ... Ja mám ekzém od malička a keď som bola malá tak najhoršie to bolo keď som zjedla citrusy, zavárané uhorky a čokoládu. Keď som bola v puberte tak to už bolo, že som musela mať hormonálne maste a kade čo.. nakoniec sa mi to ustálilo tak, že jesť môžem čokoľvek, ale najhoršie sa vyhádžem keď je zima, v lete je to ok

renatka100
2. mar 2020

@veselalentilka ja to mam z umycania riadov - vadia mi vsetky saponaty jar, pur atd ale aj mydla. Vsetko umyvam v rukviciach.

veronikaszabova
2. mar 2020

@veselalentilka ak ma ekzem na dlaniach a medzi prstami, ide o kontaktny ekzem. Treba navstivit koznu ambulanciu - urobia kozne testy na nikel, zlozky kremov, atď...
Ja mam kontaktny ekzem - vysoka alergia na nikel.

lenka2710
2. mar 2020

@veselalentilka Ja mam medzi prstami tiež, ale ako som sa odsledovala, mam to od zimy! Ze vraj alergia na chlad! Pretože sa mi to začne robiť vždy koncom jesene a mam to až kým nieje vonku teplo! Rovnako aj keď som vnútri a nekurim, že je trosku chladnejšie, tak tiež!
Už som natierala kde akými mastami, že to proste len treba premastovat a figu! Keď vyjde slniečko, tak to zmizne a v jeseni zasa 🙄

pininka1
2. mar 2020

Keď mal syn tak lekárka zakázala rajčiny, citrusy, kivi, čokoládu, oriešky. Ale len cez čas keď začal exem. U nás to pomáhalo a velmi mi pomohla morská voda ktorou som mu to potierala. Kupovala som ju v dm

77kacena
2. mar 2020

alergologička ti urobí testy alergia na potraviny a povie ti čo a ako mne vymenovala skoro všetko zle mi robí hlavne alkohol, čokolada, horčica kečup, mne velmi pomaha krem so slimačím mucínom rýchlo regeneruje a nezaškodí si robiť aspoň raz do roka detox celého organizmu