Môžem dieťaťu každý deň podávať lyžičku citróna?

mimi198
2. sep 2010

Ahojte, moj syncek je dost casto chory, a teraz ide uz aj jesenne obdobie . Uz skusam vselico, chcem vyskusat aj citron ako prevenciu keby som mu mohla davat kazdy den za malu lyzicku citrona nech ma vitaminky, berie aj broncho vaxom na podporu imunity ale bohvieako nezabera., uz bol aj cez tu koru chory. Poradte nieco. mame ist aj na alergologiu tak uvidime co a ako. Ale kazdopadne by som mu chcela davat nieco od prirody ako citron, len neviem ci je to vhodne pre dvojrocne dieta kazdy den citron. dakujem za odpoved.

zucha
2. sep 2010

v tomto veku sa uz dietatu moze davat citron. A 1 lyzicka je naozaj malinko. Skus este vyskusat sirup alebo kvapky z echinacea. To je na podporu imunity 😉

carmen86
2. sep 2010

citron mozes a daj mu do toho kvapku rastlineho oleja, pretoze vitaminy sa stiepia v tukoch, a ked das len citron tak to nim len prejde a nema taky ucinok, ako ked tam das kvapku oleja....
ja si obcas davam cerstvu ovocnu stavu a vzdy tam kvapnem troska oleja... 😉

pammy
2. sep 2010

Citron uz moze, mozno ak nema alergie, bude dobry aj pomaranc spapat, alebo ovocie, ktore obsahuje najviac vitaminu C. Olej je v tomto pripade nepotrebny, kedze v tukoch sa rozpustaju len vitaminy A, D, E, K.

jana001
2. sep 2010

Ahoj, ja mám 16 ročnú dcérku a bola v škôlke od svojich 2,5 roka. Na podporu imunity som jej dávala z firmy JUST čučoriedkový narosan a tea tree olej po jednej lyžičke. Nechcem propagovať spoločnosť JUST, ale vyskúšala som to a Paulínke to zabralo na 100%, doteraz ešte nemala antibiotiká a keď aj bola chorá, tak len s krátkym priebehom, ale bez antibiotík a aj teraz si dáva len homeopatiká.
JUST výrobky si pozri na stránke, ale myslím, že sa dajú kúpiť len cez sprostredkovateľov. Pozri stránku www.just.sk.

lucka23
2. sep 2010

ja mojmu synovi do vsetkeho co pije vyzmykam trocha citrona. /samozrejme okrem mlieka 😀 / cez leto pil cistu vodu s citronom a musim povedat ze to fakt funguje. klop klop klop.

vodnarky
3. sep 2010

citron uz moze,ako to tu uz bolo spominane....my nasej malej niekedy spravime tak,ze jej vytlacime troska citronu do vody a dam tam este lyzicku medu...nie moc sladke,ale inak velmi jej to chuti... 😉

aero
3. sep 2010

no neviem , či si myslela čistú šťavu s citrona ,alebo s niečim zriedenú
ja by som určite svoje dieťatko netrápila , čistou kyslou šťavou
možno , by som premýšľala o vitamíne c , ale v inej forme........toť môj názor 😉

samasa
3. sep 2010

o citrone neviem ale nám pomohla biogaya alebo Kolostrum - tablety su to.....

franziska
3. sep 2010

@mimi198 asi urcite nie cistu neriedenu, ked tak niekam ju primiesat ako pisu baby. Ale v kazdom pripade lyzickou citronu dieta neprevitaminuje a vyhodou vitaminu C je, ze ked ho je vela tak ho clovek proste vyluci mocom. Tuk nemusis pridavat lebo C-ecko je rozpustne vo vode. Skus aj napr. Pikovit ten je vhodny od 1 roku chuti ako roztopene nimm2 a obsahuje 100% odporucanu dennu hodnotu vitaminu C a ine vitaminy napr. aj skupiny B 😉

kisska
3. sep 2010

citron kludne mozes, ale nemyslim si, ze by obsahoval tolko vitaminu C, aby ho dieta jedlo lyzickou. Je kopec inej zeleniny a ovocia, ktora je rovnako zdrava a chutnejsia - pomarance, mandarinky, ale aj nase jablka, hrusky, slivky, broskyne... mrkva, kapusta, paprika, paradajky, petrzlenova vnat(ta ma viac vitaminu C nez citrusy, aj ked ju samozrejme nevies zjest v takom mnozstve 😉 )... K pestrej strave ako zakladu by som pridala echinaceove kvapky, probiotika...