Hojdačka pre polročné bábätko

dorotka9819
27. okt 2018

Ahojte maminky. Chcela by som sa opýtať či má niektorá z vás dobrú skúsenosť s hojdačkami. Maličký bude mať na Vianoce pol roka a tak mu chceme kúpiť niečo čo ho bude aj baviť. Nie je to bábätko ktoré vydrží dlho ležať, momentálne vydrží chvíľu v stoličke na kŕmenie no keď všetko obkuká tak znovu na ruky. Bývame v dvojizbovom byte takže som rozmýšľala nad takou čo je buď na zárubňu alebo má aj vlastnú konštrukciu. Ak by ste vedeli odporučiť nejakú, prípadne na čo si dať pozor pri kúpe budem veľmi vďačná 😊 alebo nejaké ďalšie nápady ako ho zabaviť. Hrázda nad hlavou ho nebaví. Potrebuje vidieť všetko dookola. Maličký už má teraz viac ako 7kg a o týždeň päť mesiacov, hlavičku drží pevne no bola by som rada keby ju mal ešte trošku podopretú.

oslo1
27. okt 2018

Znami maju Adamo, je to od malickeho babatka po vacsie dieta.

denka259
27. okt 2018

pre polrocneho by som skusila nejaku drevenu didakticku kocku, pripadne activity board. Dcerka ma 7 mesiacov, od narodenia som ju davala do hacky ale teraz tam uz moc nechce byvat. Vzdy sa v nej pretoci na brusko a potom place. Najradsej stvornozkuje a objavuje svet, tak neviem ci by ti maly obsedel v hojdacke.

katrin21
27. okt 2018

@denka259 tak to aj ma byt... v tomto veku ma uz dieta travit vacsinu casu na zemi, pre spravny vyvoj to aj potrebuje 👍

denka259
27. okt 2018

tak potom je zbytocne zhanat hojdacku, ci? my nasu hacku uz moc tiez nepouzivame

zuzik307
28. okt 2018

Hojdacku mu vobec netreba, hraciu podlozku na zem, hracky dookola🙂 z polohy na brusku vychadzaju vsetky dalsie motoricke pokroky...

dorotka9819
autor
28. okt 2018

@zuzik307 keď sa dostane na bruško tak strašne plače, dokáže tak byť maximálne minútku a potom zas na chrbát. Chvíľu vydrží aj ležať lenže musím sa mu venovať. To mi vôbec nevadí pokiaľ nepotrebujem napríklad variť. Vtedy potrebujem aby sa v niečom prebavil. Hračky dookola ho bavia veľmi málo. Najradšej je, keď všetko vidí. Preto ma napadla tá hojdačka.

katrin21
28. okt 2018

@dorotka9819 a ked mu das nejake zvukove hracky, rozne a zaujimave, ani tak nevydrzi na brusku? poloha na brusku je pre dieta zasadna pre spravny vyvoj.... urcite sa ho snaz davat tak, ak sa jeduje, treba hladat pricinu, mozno bude v pohybovom aparate...
napr opiera sa o rucicky na vystrete ruky a roztvorene dlane?? ak nie, mate problem... vsimaj si co a ako robi a motivuj ho, aby sa natahoval za hrackami, si s nim , ty ho poznas, musis prist na to, cim ho zaujat, co ho bavi.

elviku11
28. okt 2018

@dorotka9819 kým si sám nesadne z polohy na štyroch, nesmieš ho posadiť, kvôli správnemu vývinu chrbtice. Neviem si predstaviť hojdačku, kde by nesedel.... Čiže radšej nieco čo ho zabaví keď je na brušku, aby sa krútil za hračkami na brušku dookola

denka259
29. okt 2018

@elviku11 presne tak. Ja som si neuvedomila, že autorkine bábätko nestvornozkuje a nesedí.