Vonkajši či vnútorné rolety? Aké majú pre a proti?

dominikamik12
28. júl 2019

Ahojte baby,potrebujem radu..chceme dat rolety-vonkajsie/vnutorne alebo zaluzie.Prosim kto mate skusenosti,poradte co skor-vyhody/nevyhody...pocula som aj o roletach "den a noc" len na zacvakovanie na okna..mate niekto skusenost?Dakujem

lilyianka
28. júl 2019

@dominikamik12 my máme vnútorné žalúzie plus vonkajšie rolety.. pri zastretých žalúziách v noci bolo pre mňa v izbe moc "svetlo" a ja osobne preferujem pri spánku veľkú tmu,čo mi zabezpečili vonkajšie rolety... samozrejme cenovo sú vonkajšie rolety dosť drahé a osobne ich u nás doma umýva muž lebo ja na to nemam nervy 😁

patka06
28. júl 2019

máme vonkajšie aj vnútorné žalúzie, najprv sme mali iba vnútorné - strieborné, čo odrážajú teplo -ale pri horúčavách posledných rokov to bolo málo, takže tretie leto aj vonkajšie. Super vec - tepelná izolácia - v lete sa byt neprehreje -rozdiel v teplote sa dá dosiahnuť aj 10 Stupňov.
V zime tiež super tepelná izolácia. Za mňa lepšie ako zateplenie paneláku.
Žalúzie majú výhodu, že s nimi netreba výrazne manipulovať - len ich "natáčať" ako potrebujete.
Z mojich skúseností určite odporúčam

bubibu
28. júl 2019

Taktiez máme vonkajsie žaluzie. Za mna perfektna vec co sa týká tmy a v lete izolacie od tepla. Umývat sa daju tlakovým čističom.

ladybug138
28. júl 2019

Ahoj, moj muz montuje takuto tieniaciu techniku. My mame hliníkové rolety, v tomto teple skvelé, cez den spravia úplnú tmu, nerobia hluk, super. Vonkajsie zaluzie su skor dizajnovejsie, ale funkcia podobna ako u roliet, len sa daju naklapat. Roletky den a noc su interierove, hlavne dizajnovka, ak si das svetlu latku velmi nezatienia, aj prepustaju teplo. Tu by som volila bud tmavsiu latku alebo svetlu a este nieco von, lebo my sme mali biele a hrozne, vyzerali krasne, ale bolo za nimi horuco a vobec netienili. A su dva typy, bud take na ram okna priamo, to je lepsie, ak okno otvaras cele, lebo sa to vlastne hybe s tym... Niekde to ale nejde dat a tam sa musia roletky dat hore na tu stenu nad okno v takom boxe, tym padom ked to chces otvorit, musis tu roletku vytiahnut az hore. A existujú aj take roletky, ktore sa volaju tripple a tie su podobne ako den a noc, ale daju sa tiez naklapat ako zaluzie 🙂

dominikamik12
autor
28. júl 2019

Baby dakujem a cenovo?

jumama
28. júl 2019

Porovnam ti cenovo: Zaluzie vnutorne na dvojokno cca 50 Eur. Vonkajsie zaluzie cca 500 Eur. My sme si v obyvke dali vonkajsiu zaluziu z takej teplo-nepriepustnej hustej sietky, vytahovanie na dialkove na elektromotorcek a dvojokno stala cca 850 Eur. Ale funguje - naozaj neprepusta teplo. Ani vzduch, takze vetrame az vecer... Ak chces proti teplu, urcite zvonka okna. Mame aj zaluzie vonkajsie na 2 inych izbach. Firma co nam to robila uz neexistuje, nemali sme ani komu reklamovat, stale sa nam zasekla a nedala spustit na jednom okne... otras. Urcite si vyber firmu s overenymi recenziami, niektori sa iba tvaria ako machri.

didaa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
syvina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
patka06
12. aug 2019

@syvina je to veľmi individuálne ...ja som pri prvej možnosti zrušila závesy a záclony ...neuveriteľné lapače prachu... opticky zmenšujú priestor
Máme vonkajšie aj vnútorné žalúzie - maximálna spokojnosť

mmmonika
6. máj 2023

@patka06
@bubibu Prosím Vás, aké máte konkrétne? Sú montované na oknách, či na murive?

patka06
6. máj 2023

@mmmonika Na murive, cez okno je len prevŕtaná tyč na manuálne ovládanie