Desenzibilizácia alergie na roztoče

zuzi79
31. júl 2012

Moja dcéra má alergiu na roztoče a toho času užíva Xyzal, ale náš imunológ ma stále nahovára na desenzibilizáciu. Vraj je to najlepšia liečba alergie. Verím mu, ale mám strach z možných vedľajších účinkov pri začatí liečby. Môže sa stať, že to všetko prebehne aj nepozorovane, bez nežiadujúcich účinkov? Máte s tým niektorá kladné skúsenosti?

xlucia
31. júl 2012

@zuzi79 a pomocou coho? staloralu?

zuzi79
autor
31. júl 2012

tak to neviem, aký liek nám dá, zajtra tam ideme a čaká na odpoveď

xlucia
31. júl 2012

@zuzi79 tak inak.ako vam popisoval liecbu? talbetky, kvapky, injekcie?

zuzi79
autor
31. júl 2012

minule čo sme sa bavili len tak informatívne, tak hovoril, že injekcie určite nie, že teraz sú už tabletky a kvapky pre malé deti, moja má 5 rokov, tak asi jedno z nich, zajtra budem múdrejšia, len som neni rozhodnutá, či sa máme do toho pustiť, zajtra mi bude chcieť dať asi už predpis na lieky...Veľmi chcem do toho ísť, keďže to je jediná účinná liečba alergie - ako sa hovorí - tak dúfam, že nám to zaberie.

zuzi79
autor
1. aug 2012

takže dostali sme ten staloral

verbalinka
7. nov 2012

@zuzi79 ahoj, syn taky dostal staloral, čekáme na něho. Jak u vás probíhá léčba? Doufám, že vedl. účinky žádné nejsou 😅

zuzi79
autor
7. nov 2012

Ahoj. Ja som sa toho Staloralu veľmi-veľmi bála, ale musím si zaklopať - nemáme vôbec žiadne vedľajšie účinky. 😀 Od prvého dňa to prebieha fantasticky. Dúfam, že aj vám to tak dopadne. Budeme to užívať asi 5 rokov, ale dúfam, že to pomôže. Ja som mala tú istú alergiu v detstve ako malá a tiež som brala dva roky niečo podobné a úplne som z tej alergie vyrástla, odvtedy vôbec žiadne problémy. Držím päste. 😉

monline
24. júl 2015

@zuzi79 ahoj, môžem sa ťa spýtať aké príznaky alergie mala dcérka a ako to dopadlo s liečbou, ktorú si tu spomínala? dakujem

zuzi79
autor
24. júl 2015

@monline ahoj, liečbu Staloralom ešte máme, zatiaľ sme v polovici, občas skúšame vysadiť Zenaro, že či nemôže byť bez toho ale ešte to nejde, vždy sa vrátia príznaky alergie - kýchanie, soplík číry, svrbenie očí. Ale doktor hovoril, že ešte máme pred sebou 2,5 r. liečby, tak snáď sa to utrasie.

monline
24. júl 2015

@zuzi79 hlavne, aby to dcérke pomohlo. Ja som len dnes zistila, že má alergiu na roztoče a histamínovú intoleranciu, tak čítam, čo všetko je s tým spojené, čo môže jesť, čo nesmie, čo musím spraviť,...dosť ma to všetko desí.....môj 5 ročný syn mal v poslednom 1,5 roku 3x zápal pľúc a 2x zápal priedušiek, na pľúcnom zistili, že asi bude alergik, teraz to alergologička potvrdila, príznaky- upchatý nos, kašeľ v noci, ranné kýchanie so soplom, cez deň je viacmenej ok, berie už dva mesiace aerius a do nosa flixonase, dnes dostal montelukast a broncho-vaxom.

zuzi79
autor
24. júl 2015

@monline moja keď sa ešte neliečila tak zle reagovala na čokoládu a citrusy, keď to zjedla tak sa jej urobil atopický ekzém, ktorý je pri tejto alergii bežným javom, ale ako nabehla na liečbu antihistaminikami, tak je dobre, už jedáva všetko a nič jej neškodí, ale stále berie najskôr Xyzal a teraz Zenaro, už 6-ty rok. Modlím, sa aby sa jej to v puberte vytratilo.

monline
25. júl 2015

@zuzi79 môj malý nemá žiadne prejavy okrem plného nosa, nepostrehla som, že by mu nejaké jedlo robilo zle, nemá potravinovú alergiu, napriek tomu musí držať nízkohistamínovú diétu, lebo má histamínovú intoleranciu...teraz vôbec neviem, čoho prejavom je ten plný nos 😖
v puberte dúfajme budú deti úplne v poriadku 😉

dzamajka
8. feb 2017

Pripajam sa do dyskusie a chcela by som poprosit o radu.Synovi (3,5 roka) iba nedavno zistili alergiu na roztoce...uz velmi dlho pozorujeme zhorseny stav, najma v noci (dusivy niekolkohodinovy kasel, upchaty nos, nadcha, zaslzene oci)...priznaky, najma ten kasel sa vzdy zhorsi po prekonani akehokolvek infektu dychacich ciest.Potom trva nekonecne dlho, kym sa ten kasel zmierni a pomalinky vymyzne...dlhodobo uzivame Aerius,Montelykast,teraz uz aj Ventolin inhalacne....teraz sme opat v tom tazkom obdobi...po teplotach mu ostal sopel a silny kasel.Len aby bola predstava...tuto noc spal dokopy asi 4hodiny, ostatny cas presedel a prekaslal....boli sme uz aj u obvodnej,ci to nieje nieco ine (zapal priedusiek,pluc...alebo cokolvek ine)...tak sa potvrdil iba Staphylicocus aurerus masivne...co mame stale pri soploch...beriemedo toho Pamycon(lokalne atb do nosa a sirup Trifed) no liekov jeden cez druhy....moja otazka znie...ako ste riesili prevenciu pri alergii na roztoce? Ciem, ze sa treba zbavit kobercov,zaclon...atd...alergolog na odporucil nejake speci potshy na matrace, antialergicke obliecky, vankuse a periny...mate s tym niekto skusenost, pripadne by som poprosila konkretny typ vurobku, ktory mate osvedceny...nie je to lacna zalezitost,co som tak zbezne pozerala,tak nech sa nenechame opantat reklamou na nieco, co budu zbytocne vyhodene peniaze.Dakujem za kazdu radu.

monline
8. feb 2017

@dzamajka ahoj
ja som zatiaľ madrace nemenila, periem každý týždeň posteľné na 60°C a viac, koberec v detskej s vysokým vlasom som vyhodila a nechala len malý koberček s cestami, ktorý v lete často periem. Pravidelným užívaním liekov sa mu stav zlepšil, odkedy je na liečbe (aerius a montelukas) tak nemal zápal pľúc, aj keď zápal priedušiek pár razy mal. V máji sme boli v kúpeľoch v Lučivnej tri týždne, v lete sme šli k moru. Kúpele odporúčam, sú super. Minule som kupovala inhalátor a vždy keď sa objaví problém, tak ho nechám inhalovať - vincentku s kvapkou eukalyptového či čajovníkového či oreganového oleja. Minulý týždeň sme dali vybrať nosnú mandľu, uvidíme čo bude iné.
Pamätám také noci, kedy sme presedeli pod paplónom pri otvorenom okne...našťastie to už nie je tak často...naposledy v novembri ....držte sa

dzamajka
8. feb 2017

Jaaj, no je toho dost, veru...mam este dcerku (1,5) a trocha sa obavam,ci tento kolotoc nebudem musiet riesit aj s nou.Dakujem za reakciu....uvidime teda,co nas este caka....

severanka96
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luckafn
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dizzynkaa
29. nov 2023

@zuzi79 ahoj, ako vam prosim dopasla ta liecba? je uz teraz uplne bez alergie?

katarinka108
24. feb 2024

@dizzynkaa dobry vecer. Mna to tiez zaujima. Dakujem za odpoved.