Epilepsia u 8 mesačného syna. Kedy vám zabrali lieky?

mata299
11. feb 2011

prosím vás, ako dlho trvalo, kým vám zabrali u detí lieky na epilepsiu?Malý má 8 mesiacov, 5 korigovane, záchvat dostal pred týždňom, od pondelka sme na orfirilume 150 mg, dávka pol tabl. ráno, pol večer

danu
11. feb 2011

@mata299 Otazku ktoru si zadala menim na diskusiu, aby si sa mohla opytat dalsie veci, ktore by ta zaujimali 😉

babulina
11. feb 2011

@mata299 - podla jedneho zachvatu vam dali lieky aj hned stanovili diagnozu? my po troch mame stale len fazu pozorovania a iba podozrenie na epi, absolvovali sme si len sono mozgu zatial a neurologicke vysetrenie

mata299
autor
11. feb 2011

malý mal pár záchvaov v piatok, potom v sobotu aj nedeľu...šla som s ním k našej neurologičke hneď ráno v pondelok, pretože som si fakt nebola istá...máme problém s očkami a myslela som si, že asi konečne začína vidieť, tak preto to robí...bohužiaľ, vidieť nezačal...neurologička urobila len eeg a to zhruba 20 min. po záchvate a nasadila mu lieky

mata299
autor
12. feb 2011

tak baby, prosím, skúste mi niekto ešte odpovedať+vaše skúsenosti

layla84
17. feb 2012

Ahojte dievčatá, ja síce nepomôžem, ale tiež mám otázku: má niekto skúsenosti alebo info o antiepileptickom lieku Rivotril, užíval ho niekto z vašich známych?

tantama
31. máj 2012

Ahojte kočky naša malá mala v decembri svoj prvý epi záchvať. tzv grand mal.... nakoľko sme dmo hneď nám nasadili lieky Convulex. Ďalší záchvat prišiel po troch mesiacoch potom po mesiaci a zasa po mesiaci... lieky nám zmenili na Orfiril long 150 1/2-0-1.... a po troch týždňoch prišiel ďalší záchvat takže teraz berieme 1.0.1 . uvidíme čo to urobí... ale vraj má rýchly organizmus a vtedy je to s tými liekmi komplikované 😒

luciaxy
31. máj 2012

Moja dcéra dostala záchvat, ked mala 8 mesiacov. Urobili jej eeg a hneď zacala brať convulex. Odvtedy jej nič nieje. Naposledy sme boli na eeg ked mala 3 roky a neurologicka povedala, že je úplne zdravá a už nemusíme chodiť na kontroly. Teraz má 4 a pol roka a je úplne v pohode. Dcéra mala veľký problém so spánkom, nevedela zaspať, strašné plakala ked bola unavená ale nevedela zaspať a spat dlhšie ako pol hod. Convulexom sa to upravilo. Dr. povedala, že na benický formu epilepsie. Držte sa.

luciaxy
31. máj 2012

Pardon preklep, BENIGNU formu.

luciaxy
31. máj 2012

Este som zabudla napísať, že brala convulex 3x1ml, po pol roku 2x1ml a po ďalších 3mesiacoch už len jeden ml denne. Po ďalších dvoch mesiacoch sme lieky úplne vysadili. Mesiac po vysadeni liekov sme boli na eeg a bolo všetko ok.

tantama
1. jún 2012

no my sme brali convulex 3x12kv ale malá má len 9kg a to bolo už max preto nám to zmenili.... uvidíme čo bud teraz... ale tým že mi máme nález na mozgu tak to asi nikdy úplne dobré nebude... Malá je ale strašne šikovná a aj napriek diagnóze je úplne mentálne v poriadku tak sa to snažia stabilizovať aby tie veľké záchvaty nenarobili nejakú paseku... 🙂

monulicka
5. jún 2012

@mata299 my mame Convulex a Synacthen ale nezabera nam to,kedze u nas je podozrenie, ze epi je len priznak nejakej skrytej choroby, ale Mudri nevedia akej☹☹

andreadavid
7. júl 2012

Ahoj monulicka. Moj synček začal mať záchvaty 2 týždne sme tam ležali. Synacthen sme dostávali,nám to zatial zabralo.hned po prvej injekcii teraz ich doslávame 2 krát za týžden no uvidíme ako dalej. Nevieme z čoho to má. som tu yriedkavo,ale rada by som sa s tebou porozprávala.možno mi vieš poradit. Prosim prezvon zavolám,0911 291 334. Andrea

katka2808
12. júl 2012

ahoj dievcata,
my berieme convulex 10 kvapiek rano a dalsich 10 kvapiek vecer a k tomu aj orfiril 300 mg 1 tabletu denne /ozaj, do coho mu ho davate? moj maly totiz nie je hlupy a hned su to v jedle vsimne a nechce to/. 3 tyzdne po zachvate na kontrole povedala doktorka, ked si pozrela eeg, ze este tam vidi nieco a nech je uplne kryty malicky proti zachvatom, da mu aj ten orfiril. maly ma 3 roky a 15 kil. mne sa to zda vela liekov, na take telicko tolko, ale zase som aj ja pokojnejsia, hlavne nech nema zachvat, lebo my sme mali taky ten so stratou vedomia a dychania, a ja som teda bola strasne vystrasena, este, ze som s nim nebola doma sama... dalsiu kontrolu mame o 2 mes, tak uvidim, ako tie lieky zaberaju...

jordan89
1. dec 2015

@luciaxy ahoj ,,, aj mne maly zasiel v postielke ked spal ,,,sla som a zistili mu podla tej ciapky ze ma epilepsiu ,akurat dnes nasadila mu hned convulex ale 25.mg----------------najprav mu chcela dat 50mg ... neni to vela ............ako to zistili tvojej malickej

miniaturka19
24. nov 2018

To by aj mna zaujimalo kedy maju zabrat lieky, berieme ich uz vyse tyzdna a zlepsenie iba mierne.