Kedy ísť s dieťaťom, ktoré má kašeľ a nádchu k lekárovi?

iveta7677
29. dec 2013

Môj 9 ročný syn má od stredy nádchu a kašeľ. Dávam mu Sinupret, Kaloba kvavpy, C vitamin, Sterimar a Muconasal Plus podľa potreby. Dva dni mal aj zvýšenú teplotu, ale ustúpila Tá nádcha je dosť silná, fúka si nos každú chvíľu, ten kašeľ je tam tiež, ale neni veľmi silný. Chcem sa opýtať či ísť s ním k lekárovi, alebo počkať či choroba neustúpi?

ikke
29. dec 2013

ak nema teplotu, nema velmi zmysel ist k lekarovi. a uz vobec nie, ak toto trva menej ako tyzden.
chripka s pomocou lekara trva tyzden, bez lekara 7 dni 😉

zahradka76
29. dec 2013

Ty ho poznas najlepsie, takze ked citis, ze sa mu to nelepsi, alebo dokonca zhorsuje, tak chod predsa k lekarke. Minimalne ho popocuva, ci to nema na prieskach a urobi mu CRP, aby vylucila zapal v tele. Ak nic nezisti, budes kludnejsia a pokracuj v tom, co mu davas, ak nieco zisti, nasadi lieky.

monika15
29. dec 2013

No ja mam zmiesane pocity pri tejto otazke....
ja som tiez cakala davala toto i tamto potom prisli horucky 40C, a zial veru uz sme na 2 davke antibiotik, nevieme sa vysomarit z tej choroby :(((((((

moon1979
29. dec 2013

http://www.familyzone.sk/2013/11/15/zaruceny-pr...
tento sirup je malý zázrak, odporúčam vyskúšať 🙂 ja pomoc hladám v prírode, tým kupovaným chémiám proste neverím ... mesiac sme sa trápili s kašlom a vyskúšali sme snáď všetko z lekárne ... nepomohlo nič až na tento sirup

lenka.s
29. dec 2013

takymto otazkam nikdy neporozumiem ... ak mas pocit, ze je dieta chore, chod k lekarovi, ak nie, nechod ... konik nie je univerzalna institucia s vesteckymi schopnostami a nik ti tu nenapise, ze hmmmm, zajtra presne 11.42 vstan, oblec syna a klusaj k lekarovi, lebo urcite presne vtedy to bude uz potrebne 😠

janinah
29. dec 2013

je to 5ty deň choroby,ak máš pocit,ž eje to lepšie,tak lieč aj naďalej takto,ak máš pocit,že s ato zhoršuje alebo by prišli horúčky,tak choď k lekárke,len oni najradšej šup atb a sú krytí pred príp. komplikáciami...možno by bolo treba výtery urobiť a príp. podľa toho liečbu,hlavne ak sú sople zelené, hlava ho nebolí?/dutiny/...ja by som zatiaľ asi počkala

ludka140281
29. dec 2013

ja by som radšej zašla,,,dcerka mi prekonala zapal pluc a to bola bez teploty,hrava,mala len priesvitny soplik a sem tam kašel( vykašlievala)...crp mala hned 38....... teda radšej,pokial nechodi do školy by som zašla...

sense
29. dec 2013

ak sa to zhorsuje skor k lekarovi ak nie tak pockaj este to nie je ani tyzden...skuste este naparovat nad slanou vodou...

brisilda
29. dec 2013

osobne by som nesla ...ved ma len obycajnu nadchu ale ak potrebujes ATB tak s nim chod.........muconasal by som vysadila a zvolila radsej ine kvapky napr.PantheNose s aloe vera a fenistil .........ak je koloba na kasel tak aj tu by som vysadila kedze davas sinupret / nieje dobre to spolu kombinovat/

siska53
29. dec 2013

Nuz,my sme sli,kedze nam,nadcha pretrvavala dlhsie (ja som aj so sebou bola,ale v horsom,stave),brali nam,vytery,deti skoncili na,pamycone,ja na,iralnych atb.maly mal,totiz moraxellu aj tie hemophily,ja hemophily a mala zas moraxellu. Takze asi tak.ale zas chapem,ze sa ti nechce trepat medzi este viac chore deti..

luciferkax
29. dec 2013

Ja chodievam ked sa po siedmych dnoch dieťatko nevylieči, resp. ak je na tom stále rovnako.... mn len zarazilo, že kolko "chémie" do toho drobca pcháš, načo dávať kologu aj sinupret? Muconasal je tiež o ničom, do nosa max. morsskú vodu.... aj privela liekov zaťažuje tak malý organizmus a bráni dieťatkus a vyzdravieť :D všetkého vela škodí :D

modrofuzik11
29. dec 2013

chod k lekarovi. ked zdrav.problemy pretrvavaju a zdrav.stav sa nezlepsuje, je lepsie ist k lekarovi, aby choroba zbytocne neprogredovala.

xenicka13
30. dec 2013

Kaloba je dobrá, je tam napísané, že ked do 3 týždňov nezaberie, treba ísť k dr., nám vždy do 10 dni kašeľ zmizol

simca06022011
30. dec 2013

ja chodim k lekarke s malou viac menej hned /ked ju to riadne chyti..) a neplanujem to nikdy zmenit, pretoze nam to usetri vzdy kopec stresov a casu co stravime doma. Isla by som teda urcite na ten 3.den... popocuva sa, urobi CRP ak treba, pozrie hrdlo, pripadne urobi vyter alebo aj nic. a hned sa moze liecit a nie cakat, kym a ci sa nezhorsi alebo nezlepsi.. je to mozno otravne a niekomu sa nepaci, ale zo skusenosti viem ze ked idem hned sme doma 10 dni a ked pekne cakam a vymyslam sme doma aj 3 tyzdne..

milota164
30. dec 2013

ak sa to bude zlepsovat tak podla mna netreba.