Ochota doktorov pri vybavovaní kúpeľov pre deti

myska7
8. apr 2015

Dobrý deň,
chcem sa spýtať na postup vybavenia kúpelov pre dieťa. Moje 4r. dieťa je opakovane choré, v škôlke je tak 5 dní do mesiaca. Od známej som sa dopočula o možnosti kúpelov. Spýtala som sa na to našej detskej lekárky a tá povedala,že neni problém, jasné,že by mala ísť,ale že to mi musí vypísať imunoalergologička. Imunoalergologička mi zase povedala,že to mi musí vypísať detská, vzhľadom na indikačnú skupinu-opakované infekty dýchacích ciest (Dieťa nemá astmu ani imunitný problém jej nezistili v krvi.) Tak som sa zase vrátila k detskej doktorke,ktorá už bola očividne podráždená a povedala nám, že teda máme prísť na krvné testy,ktoré k žiadosti o kúpele treba doložiť AŽ o týždeň, pritom kľudne nás mohla zobrať na druhý deň. Po týždni sme teda prišli na krvné testy, s tým, že doktorka povedala,že keď to bude mať vypísané a pripravené,že sa ozve a to je už 10 dní. Ja neviem, je takýto postup normálny? Predstavujem si to ja moc jednoducho,alebo vypísať papier na vybavenie kúpeľov je moc komplikované? Počula som,že doktorky to nechcú moc vypisovať, lebo im zato stŕhajú poisťovne nejaké body. Každopádne malá bola medzitým čakaním zase chorá... :(

eeffka
8. apr 2015

@myska7 co ti mam povedat... keby si niesla bonbonierku, obalocku, prezenticek odisla by si s vypisanym papierom.... bezna prax

janulina.k
8. apr 2015

To mi je luto, ale bohuzial to tak funguje. Nehovoriac o tom, ze na termin sa caka niekolko mesiacov. Zavisi od miesta, kam vas vypise. Je to dlhodoby proces, poistovna to schvaluje a to naozaj dlho trva. No a moze sa stat, ze to i neschvalia ☹

myska7
autor
8. apr 2015

to vážne? na tom to teda fakt stojí? je mi z toho na vracanie... :(

simca06022011
8. apr 2015

@myska7 a uz ste boli aspon na tie odbery? 🙂 papiere ma lekarka vypisane relativne rychlo.. ak vie co a preco.. otazne je ci chce. Zavolaj jej, ci na vas nezabudla...

myska7
autor
8. apr 2015

áno, odbery sme absolvovali pred 10 dňami...26.3.

simca06022011
8. apr 2015

@myska7 tak volaj lekarke a ak to nema, tak nech ti povie ked to bude mat a prides... samozrejme, kludne a slusne🙂 ale aby vedela, ze sa nedas odpinkat

myska7
autor
8. apr 2015

no nechcela som ju otravovať, nech si nemyslí, že ju uháňam alebo čo.... ale celé mi to príde také.... ako keby ona to mala platiť alebo čo... skúsim jej zajtra zavolať.. :(

desiname
8. apr 2015

Ja som bola s malym na liecenie 2x ked mal 5 a 6rokov a velmi mu to pomohlo. Tiez byval nonstop chory, nabeh na astmu, alergia. Treba mat potvrdenie od imuloalergologicky a vypisat navrh musi detska doktorka. Ale nam to vypisali takmer na pockanie.

susu29
8. apr 2015

@myska7 ooooooch.. od 6 mesiacoch vybavuje, riešime, chodíme.. bezúspešne, malý mal najskôr "len" časté infekty dýchacích ciest, alergie asi na dve vecí a mizernú imunitu... mám v zdravotnej karte napísané asi 10x zamietnutá klimoterapia... stav dnes? Imunita nulová, alergií asi 10, už máme astmu, liekov máme ako starci a len sa tak sama seba pýtam, prečo napr. starý neproduktívny človek môže ísť do kúpeľov každý rok a moje dieťa nie

simca06022011
8. apr 2015

@myska7 ty hlavne nemaj vycitky svedomia, kvoli lekarke 🙂 ved ona je tu pre vas, a nie naopak... ako to casto davaju citit 🙂)))

lenkakulbakova
8. apr 2015

Ja som z chlapcom chodila do Tatier do Srobarovho ustavu a nikdy nebol problem. Skus sa pytat lekarky aby ta tam poslala na pneumologicke vysetrenie a tak to vybavis rychlejsie.

myska7
autor
8. apr 2015

ďakujem baby, zajtra jej skúsim zavolať... :( no cítim sa trapne,že sa musím doprosovať nejakého papiera, aby moje choré dieťa mohlo absolvovať liečenie... :(((((((((((((((((

tova
8. apr 2015

klidek, v krajine kde zijem take nieco ani neexistuje. Tolko ludi ma alergii keby take veci preplacali ludia by malizadarmo dovolenky. Mozete len dakovat ze na sk take nieco preplacaju aj ked sa to vybavuje rok. Imunita sa da posilnovat aj doma, ked dieta nema astmu ani ziadne tazke alergie , treba prehodnotit zivotospravu, cistotu doma atd.

simca06022011
8. apr 2015

@myska7 aj horsie pripady su, kazdy sa tu musi doprosovat.. je to proste tak 🙂 Napr. ja sebe zhanam alergologicku a nepochodila som zatial ;)

misi83
8. apr 2015

@myska7 Máš zvláštnu doktorku, naša nám dá papiere 5 dní, vrátane odberov, potom nám to na počkanie potvrdí alergologicka...potom to dáme na poisťovňu, z ktorej nám tak do max troch týždňov príde vyjadrenie... Ďalej záleží do ktorých kúpeľov dávaš, A hlavne V akom období. Lucivna ti je schopná ponúknuť termín do 2 týždňov, samozrejme zimné mesiace, ak ideš s dieťaťom V lete tak neviem či teraz vôbec majú voľné termíny...Ale nie je to také strašné, stojí to za to čakanie a vybavovanie...syn už bol tento rok 6 - ty krát...

myska7
autor
10. apr 2015

ahojte @misi83, @simca06022011 volala som tam,teda ze to mam vypisane, mam si pre to prisť.. vypisane to mala uz asi tyzden,len sa neozvala.. a ja som ju nechcela otravovat... :/ no comment... len teraz pozeram,ze mi nezaskrtla v tom navrhu, ze ci kupelna staroslivost ustavna, ambulantna.... stupen naliehavosti 1 al.2.... mam to tak poslat,alebo sama si tam zaskrtnut? ale co? Ďakuejm