Začíname s kraniálnou ortézou na hlavičku

loknicka
10. apr 2014

Ahojte tak začíname aj my s prilbou. Mám z toho väčší strach ako malá. Mamičky ktoré máte skúsenosti, rady a pod. budem vďačná. Ďakujem

25daniela
10. apr 2014

Drzim palce, nevedela som o co ide, precitala som si nieco na nete, tak len vydrzte, dietatku to urcite vadit nebude, keby som o nieco takom tusila pred siestimi rokmi...

loknicka
autor
11. apr 2014

@25daniela dakujeme za podporu. Uz nech je to za nami...

efca36
19. apr 2014

ahoj 🙂 akurat aj moja mala zacala nosit ortezu 🙂 moja ma 5 mesiacov. ma ju teraz druhy tyzden. ja som sa tiez bala, aj som si to odplakala... ale mala to znasa uuuzasne 🙂 po troch dnoch ju aj troska otlacila helmicka, ale po navsteve v protei, jej to pan Santner zbrusil a na to miesto, kde ju to tlacilo jej davam naplast a uz jej to aj zmizlo🙂 spava v nej, hra sa, proste ma ju cely den. aj potenie ustalo a to ma pomerne dlhe vlasky.
a uz po tyzdni po premerani nastalo zlepsenie! velmi sa tesim.
inak si nas mozes pozriet aj v spravach v archive na jojke - velke noviny - z nedele 13. 4. kde sme robili reportaz o helmicke 😀
a kedy zacinate vy? daj vediet ako sa dari 🙂 drzim palce 🙂

efca36
19. apr 2014

a este jedna rada - ja som stale rozmyslala ze co jej dam na hlavu , na tu ortezu, ved usi ma vonku 🙂))) a este stale je dost chladno ... velmi sa mi osvedcil "buff" taky ten univerzalny sal elasticky🙂 perfektna vec 🙂

lufa777
30. apr 2014

Ahojte mamičky...my tiež začíname, ale zatiaľ iba vybavovať ortézu. Musíme obsolvovať vyšetrenie na neurológii a na detských rehabilitáciach. Chcem sa opýtať aký bol Váš postup pri vybavovaní a koľko to trvalo kým ste ortézu dostali. Ďakujem pekne za odpoveď.

efca36
30. apr 2014

ahoj luffa,
tiez som potrebovala vysetrenie u neurologa, aj ortopeda. k nim som mala vymenne listky od mojho pediatra. ortoped potom vystavil ziadanku na vydaj ortezy - ja mam malu v dovere, cize poukaz musel ist na schvalenie.
no a mdzi tym, som si dohodla konzultaciu v Protei, ked uz bol poukaz schvaleny, zacalo sa s vyrobou helmicky - teda najprv scanovanie - to je v poho, za chvilku hotove. no a zhruba o tyzden dotvarovanie helmicky- to trva dlhsie- tak dve hodiny:( je to trochu narocnejsie, ale da sa vydrzat.
proste cele to trvalo asi 3 tyzdne - lebo nebol skor termin u neurologa.... ono bez tych papierov helmicku nevyrobia....
si z bratislavy? alebo budes dochadzat? velmi drzim palce... ja idem uz v piatok s malou na prvu kontrolu po mesiaci...

atikustek
23. máj 2014

@lufa777
AHOJ LUFA,

My sme mali vsetky potrebne doklady od neurologa a ortopedky takze pri prvej navsteve v Protei nasej malej zamerali hlavicku. Za tyzden nas zavolali ze helmicka je vyrobena, co som bola prekvapena, lebo sme poistene v Union a tam sa musela posielat ziadost na schvalenie a vraj to niekedy trva aj 2-3tyzdne kym to schvalia. Vcera sme boli pre nu. Trva to cca 2-3 hod, ale da sa to vydrzat. Na moje prekvapenie ju mala zvlada celkom fajn, aj ked sa dost pod nou poti. Uvidime ako zvladne dni kedy ju bude musiet mat stale na hlavicke. Drzim palceky ..pripajam aj foto

lufa777
23. máj 2014

ďakujem krásne. aj my sme absolvovali návštevu u neurológa a ortopéda. Plus sme museli ísť na sono mozgu, rontgen hlavičky a ešte ideme aj na CT, ale to nás musia hospitalizovať lebo malého budu uspávať. Trvá to dlho, ale hádam to už dobojujeme. Potom dám vedieť ako to celé dopadlo 🙂 Aj my držíme palčeky.

lufa777
23. máj 2014

@efca36 napíš ako Vám dopadla kontrola. Ďakujem

lufa777
23. máj 2014

@atikustek malá je krásna a dúfam, že helmička pomôže. a akú mala malá hlavičku keď ste vybavovali ortézu? náš malý ma zležaný celý zad.

lufa777
23. máj 2014

@efca36 sme z Martina

efca36
27. máj 2014

ahojte 🙂
@lufa777
kedze je to uz dalsi mesiac, tak sa chystame na dlasiu kontrolu 🙂
po tej prvej uplne super! zlepsenie o 4mm, co je dost...
dnes ked jej dam helmicku dole, tak volnym okom ani nie je vidiet ze ju ma zlezanu... 🙂
ona je dost vlasata, takze teraz v tych teplach je to trosku horsie s tym potenim... ale aj tak to zvalda super🙂
velmi drzim palce, nech vam vysetrenia dopadnu dobre... ak sa mozem opytat, preco musi ist maly aj na CT?

@atikustek
mala je kraaaasna 😀 a helmicka tiez 🙂
drzim palce! a neboj, deti vraj znasaju helmicky dobre... moja mala s tym nemala vobec ziadny problem a to ma strasne vela vlasov 🙂

tiez pripajam foto🙂

lufa777
28. máj 2014

@efca36 jeej malá je krásnučka 🙂 náš maličký ma tiež veľmi veľa vláskov a strašne sa potí a to nemá zatiaľ ani helmičku. to ct bolo potrebné preto lebo sme boli na rontgene a tam sa dr. niečo nezdalo, teda mal podozrenie na hydrocefalus a na predčasné zrastanie švov v hlavičke. akurát dnes nám prepustili domov z nemocnice a ct dopadlo dobre, nepotvrdilo sa to, ale máme zväčšené komory v mozgu , ale vraj to nieje zlé a budú nás sledovať. akurát v piatok ideme už konečne na skenovanie a potom by sa mala helmička už vyrobiť. daj potom zas vedieť ako sa vám darí 🙂

efca36
28. máj 2014

@lufa777
och, tak to je dobre 🙂 drzim velmi velmi palce 🙂
skenovanie je v pohode, je to hotove sup sup 🙂
ano, urcite dam vediet🙂

lufa777
29. máj 2014

@efca36 aj my držíme pršteky a určíte dáme tiež vedieť a už aj s foto 🙂

atikustek
29. máj 2014

my uz mame prvu kontrolu dnes za sebou a zlepsenie 2 mm za tyzden. je tosuper. mala to zvlada dobre aj ked sa pod tym dost poti. ale ja jej ju davam pravidelne dole , necham vyvetrat a vycistim lekarskym liehom.
luffa777-drzim palceky vsetko bude dobre.

atikustek
29. máj 2014

@efca36
mozem sa spytat ci vy ste tiez absolvovali CT. lebo my nie, len sono hlavicky u neurologa. dakujem za odpoved

atikustek
29. máj 2014

@efca36 mala krasny smejo 🙂

atikustek
29. máj 2014

@lufa777 nasa ma zlezany bok hlavicky, lebo ma torticolis a vedela hlavicku otocit iba na jednu stranu. videla som fotky zlezanych hlaviciek a po 2 mesiacoch nosenia helmicky uz boli krasne zagulatne..drzim palceky.

denca76
29. máj 2014

@atikustek
@loknicka nôžem sa opýtať ak ostare mate detičky?
ja mam 8 skoro 9 mesačne a tiež budeme mať ortezku teraz na nu čakáme 🙂som zvedava či sa mu hlavička upravý ,ja dufam a verím že áno 🙂

Chcem ale týmto posmeliť mamičky ak mate nejake pochybnosti že dieťatko ma uležanu hlavičku tak sa hned pýtajte na vyšetrenia ortopédovi,neurologovi a potom do protei nedajte sa odbyť len preto že vám pediater povie že mate čas ono sa to ešte same spraví ,nieje to pravda aj na vyšetreni mi to potvrdila sestrička v protei. Ja som chcela už isť skôr ale lekar aj neurologička mi povedali že netreba helmičku :(
VERTE SVOJIM INSTINKTOM....

lufa777
29. máj 2014

@denca76 náš ma dnes akurát 9 mesiacov a zajtra ideme na to skenovanie a tiež verím, že helmička pomôže. Nám pediatrička doteraz tvrdí, že to netreba riešiť, že sa to samo upraví, ale neurologička nám povedala, že do pôvodného stavu sa to samo už neupraví. Najlepšie je veriť svojím inštinktom ako vravíš.

denca76
29. máj 2014

@lufa777
to verím aj ja lebo neurologička mne povedala že to same sa spravy že ho mam polohovať 🙂
a ked som sa jej opýtala ako tak povedal z jednej strany na druhu 🙂
chcela by som vedieť či už to skúšala z dieťatom ktore sa same prehadzuje zo strany na stranu 🙂
my sme boli včera malého vôbec nezaujimali hračky čo mu sestrička ukazovala ale ten skener 🙂
tak teraz čakáme už len na telefonát že je hotova 🙂 dcerka mu aj vybrala farbu helmičky 🙂
a potom už budeme chodiť raz do mesiaca na kontrolu či sa to zlepšuje
len sa mi nepačilo že poistovne robia rozdeli v platení ale naštastie mi nič nebudeme platiť lebo poisťovna to cele hradí aspoň tak

lufa777
29. máj 2014

@denca76 ktoré poisťovne robia rozdiely a aké? o tom som nepočula

denca76
29. máj 2014

@lufa777 vyšetrenie sa neplatí ale za helmičku sa plati tada poistenec niečo doplaca .
mne chcela povedať sestrička čo budem platiť ale potom povedala že nebudeme nič lebo všeobecna to všetko hradi

lufa777
29. máj 2014

@denca76 nas sa v protetike pytali aku mame poistovnu. My mame dvoveru a povedali nam, ze nic za to cele platit nebudeme. a ked sa nahodou niekde doplaca tak nevies kolko?

denca76
29. máj 2014

@lufa777 to neviem mne ortopédka povedala že to stoji okolo 500 € ale v Protei mi take nič nepovedali asi kôli tomu že to poisťovna hradí 🙂

efca36
29. máj 2014

ahojte🙂
co sa ytka platenia - nedoplaca sa nic... v ziadnej poistovni- len co sa tyka unionu a dvoveri, tak sa dlhsie caka na schvalenie poukazu ... teda ak mate odporucenie od ortopeda a vsetky potrebne vysetrnia, NIC nedoplacate.
🙂

efca36
29. máj 2014

@atikustek nie ja som s malou bola len u neurologa, kde jej urobili aj sono a celkove neurologicke vystrenie....bola som v SINALGIS ... to je take polosukromne neurologicke centrum , doplaca sa za vysetrenia, ale necaka sa... odporucam 🙂

efca36
29. máj 2014

helmicka je naozaj super vec, neskutocne pomaha🙂
ja som nastastie mala okolo seba skvelych lekarov 🙂 ktori ma podporovali, aj ked s tymto riesenim som prisla ja..... moja pediatricka si dokonca odomna pyta prospekty, aby mohla pomoct a poradit inym, ktori to budu potrebovat 🙂
ale ortopedka a neurolog ma uistovali a povzbuduvali v mojom rozhodnuti, ze je to skvela vec 🙂

drzim vsetkym palce 🙂

loknicka
autor
30. máj 2014

@denca76 nasa mala ma 10 mesiacov a mame ju druhy mesiac. Uz vidiet zmenu len u starsich deticiek je to pomalsie