10,5 mesačná dcéra neštvornožkuje a neplazí sa - Vojtova metóda

katarina9593
27. dec 2020

Ahojte dievčatá neviem či to sem patrí..ale dcéra má 10a pol mesiaca začali sme cvičiť vojtovku pred 2tyzdnami ...lebo neštvornožkuje a neplazí sa ... Sadne si zo šikmého sedu aj sa dá na 4 ale hneď sa dá na bruško ... Plazenie vyzerá ako vojak len rukami aj to len 2-3x sa posunie a začne plakať a jedovať sa... Dostali sme cvik čeľustne koleno ..len neviem či to robíme dobre lebo nejako to nejde niekedy ma tu reakciu nozkou a potom nič...cvičili ste to niektore z takými väčšími deťmi ??na kontrolu ideme až 7.1.

katkamatka7
27. dec 2020

@katarina9593 Cvičíme V.metodu od narodenia, bábo je predčasniatko a vtedy to odporúčajú. Zo začiatku prvý cvik neplakal ale neskôr začal plakať až tak, že očervenel a to už nedokážem cvičiť ďalej, príde mi to ako trápenie. Ale fyzioterapeutka zastáva názor, že dieťatko je len vo vynútenej polohe a nič ho neboli. Doma s ním cvičím iné cviky, z tých prejavuje radosť, smeje sa.

mogaa
27. dec 2020

@katarina9593 čo najviac ho dávaj na bruško a motivuj hračkami...keď sa zlepší situácia popýtaj sa na Dunajskú Lužnú.....skús popozerať v kolí centrá kde cvičia s deťmi čo majú DMO....kamarátka v jednom tako robí, cvičila dvojičky druhej kamošky čo od mala cvičili vojtovku a stále nič až ona ich rozhýbala(nie vojtovkou)

katarina9593
autor
27. dec 2020

@katkamatka7 no keď sme mali cvik na boku tak najprv plakala ale potom už to bolo Okey relatívne dobre to znášala a teraz toto čo nám dala tak plače a občas aj pohne tou nožkou ako keď ide cez prekážku ale potom mi pripadá že len ju tak "trápim "..
Strašné plače ..ako myslím že to neboli len je v takej pozícii na ktorú neni zvyknutá a nepáči s ajejt a poloha aj vy ste cvičili čeľustne koleno ??

katarina9593
autor
27. dec 2020

@mogaa To mám celkom ďaleko..jedine najbližšie čo mám tak je Trnava... A potom Piešťany to adeli centrum .. len keď ju aj dávam na bruško tak sa posadi hraje sa alebo sa pretaca a podobne ...

lenka1993
27. dec 2020

Áno presne ako u vás. 10 mesačný a nič tak sme cvičili vojtovku cca 4-5 mesiacov a krásne sa všetko zlepšilo. Chodiť začal keď mal rok a 4 mesiace.

elizuella
27. dec 2020

ahoj, nadych vydych a klud. Pojde to. Tiez nam babo samo nevedelo sadnut si, plazilo sa ako raneny vojak. Po prvom cviku (vojtovka), na posadzanie sa, sa samo cez den patkrat posadilo. Tiez ma cely den bolela hlava z tych revov prve razy na cviceni. Doma muz povedal, ze to nevladze pocuvat, niekolkokrat sme cvicenie doma ukoncili skor od nervov. Ma to brutal vysledky, uz si sada samo, plazi sa sumerne. Cvicime iba dva cviky, ia dva tyzdne, 15 minut denne. Reve zakazdym a ja som uz kruta matka a nechcem len tak povolit. Po kazdom cviceni dve mlacky slz, na kazdej strane, co ju otacam na druhu polku tela. Ledva sme sa doprosili vselijakych potrebnych vysetreni, tak spravim co treba, aby dieta napredovalo. Vela z rovesnikov uz chodi, moje nevie stvornozkovat. Takze treba tomu dopomoct. Dolezite je robit ten cvik spravne.

katarina9593
autor
27. dec 2020

@lenka1993 no naša sa pretaca gúla aj si sadne šikmý sed aj na tých 4 udrží sa len proste to plazenie je také že trošičku poplazi a hotovo ... A aj sa skúša postaviť ale ešte není taka istá boji sa

katarina9593
autor
27. dec 2020

@elizuella ahoj ďakujem za podporu hej jasné snažím sa ale stresujem keď vidím že to nejde že keď ju dám aj do tej polohy aj keď plače no musím vydržať ale tá reakcia nie je hneď viem že zrejme to hneď ani nebude...no môj muj tiež že to nemôže vidieť ako plače a ako ju trápim ale nemôžem ju nechať tak ... Aké máte cviky môžem ti napísať do správy ? Prosím ťa ?

olivia1425
27. dec 2020

@katarina9593 ano cvicili do roka
Nasej ta vojtovka velmi pomohla zacala napredovat vsetko pekne dohnala
Mame to podctivo odrevane a odmakane 3x denne, ale za mna to naozaj stoji zato 💪💪💪

najk
27. dec 2020

@katkamatka7 neboj, urcite to neboli. My ked sme zacinali, strasne plakal. Casom sa pri tom cviku naopak smial :D Preto som vedela, ze ho to nemohlo boliet ani predtym

katarina9593
autor
27. dec 2020

@olivia1425 hej to mi je jasné my musíme 4x denne...určite to má vplyv na to že ti zaberie len som chcela vedieť či robím správne to čeľustne koleno a okolo toho vieš

elizuella
27. dec 2020

@katarina9593 cau, ja sa v tych cvikoch neyznam. Jeden je na nacvik posadzania sa a druhy na plazenie. Ja som laik a sama nie som si 100pro ista. Ale poprosim sestricku, nech si nahram video z cvicenia, aby som to vedela presne. Ale robim to tak,ze ked vidim aj naznak pohybu, ze napriklad sa jej prsty na nozke pohnu do flexie, uz aj to zaratam za jedno opakovanie. A ano, babo reve, co uz, iba zvyknut si na to. Dolezite je vediet co je ciel a preco to treba. A zasa ti muzi, aj moj to nezvladal pozerat na nu. No ale co teraz, mam ju nechat, nech na ten pohyb pride sama a stratit par mesiacov, alebo mam jej pomoct rozpohybovat sa? Mne sestricka povedala, ze jedno cvicenie nema trvat viac ako 10 min. Tak to tak robim. Ked som to na zaciatku nezvladala, tak som dala o opakovanie menej, teraz uz davam, ako mam podla dohody. Nepis sukromnu spravu, ja ti viac neviem povedat, fkt nie som odbornik.

olivia1425
27. dec 2020

@katarina9593 my sme presli asi 4romi az 5timi cvikmi ale teda nazov netusim. Mali sme na plazenie, potom stvornozkovanie, sadanie a tak.tiez som nahravala videa u fyzio. Ku koncu to bolo tazke lebo uz sa velmi vzpierala a cvicili sme tak ze sme ju obaja drzali

olivia1425
27. dec 2020

@katarina9593 vies mi ten cvik nejak opisat? Mozno sme to mali aj my 🤷‍♀️

deti95060810
27. dec 2020

na vojtovku nedáme dopustiť...Lenže my sme chodili cvičiť do Olomouca do reh. strediska Corpus... Na Slovensku sme cvičili rok bez akéhokoľvek úspechu... V Olomouci postavili dcéru na nohy za 3 mesiace... Vojtovka je super, len to musí fyzioteraput aj ovládať...😉

katarina9593
autor
27. dec 2020

@deti95060810 ďakujem za info 🙂 no však mňa hneď sprdla že mala je tlusta veľká a že kde sme s ňou boli doteraz ...aj mi hovorili že v TT je tá fyziomama či ako že to je super že aj formou hry to robia tak uvidíme

katkamatka7
28. dec 2020

@katarina9593 Názvy cvikov žiaľ neviem. Cvičíme tri, prvý je v ľahu na chrbte, kde mu držím hlavičku otočený ku mne a palcom tlačím na bod pod bradavkou, má pri Tom zdvihnúť nožičky naraz hore. Druhý cvik je v ľahu na brušku, má hlavičku odvrátenú odo mňa, pokrčený lakeť na ruke vzdialenejšej odo mňa a ja mu tlačím na bod na lakti, má otvoriť dlaň. Tretí najnovší cvik leží na boku, hlávku ka mimo podložky, ohnuté kolienko, bod, na ktorý tlačím je pod lopatkou a má odvrátiť hlavičku. Ďalšie cviky zatiaľ nemáme.