18 mesačna dcérka má zelenú stolicu

nikola0108
12. sep 2015

Dobrý deň maminky, obraciam sa na vás s prosbou o pomoc. Moja 18mesačná dcérka má už 3týždeň zelené kyslo páchnuce stolice. Stolica je max.3-4krát nie je riedka ani vodnatá. Občas je stolica aj hnedá, je to striedavo. Nemá teploty, nezvracia, papať jej chutí a správa sa ako vždy normálne. Pijeme Sunar complex, nie je dojčená. Boli sme už u pani doktorky 3krát. Naša obvodná mala v tom čase dovolenku, takže prvá zastupujúca pani doktorka nám povedala, že jej mám dávať jesť iba banány a podávať kvapky Hylak forte. Nepomohlo, ešte horšie bolo ☹ druhá pani doktorka naordinovala smectu a biogaiu. Medzitým som im doniesla aj vzorku stolice, ktorú ani nedali vyšetriť laboratórne iba sa na ňu pozreli a hodili do koša. Po návrate našej doktorky z dovolenky sme boli na výtere z konečníka a ten bol negatívny. Naša doktorka nám dala zatiaľ probiotiká pearls baby a vraj máme počkať 5dní na jeho účinky a ak sa to nezlepší tak nás odošle na iné vyšetrenia. Maminky máte podobné skúsenosti? Ak áno, prosím napíšte mi, pretože som už zúfala ☹ a nerozumiem čo malej môže byť keď doteraz sme takéto problémi nemali. Ďakujem krásne za všetky príspevky. Nika

janickacrazy
12. sep 2015

@nikola0108 U nás bola tiež zelená stolica a nakoniec sa zistila alergia na kravské mlieko. Skús je dať urobiť testy, len my sme čakali na výsledky asi 2 mesiace. Alebo zmeniť mlieko za rastlinné a uvidíš, čo bude. U nás už po 2 dnoch zmeny mlieka dieťa prestalo plakať a aj stolica sa upravila.