2-ročnej dcérke neklesá horúčka

katarina092
1. nov 2023

Ahojte,
prosim poradite mi?
Dcerka ma od vcera obeda horucky, kolisu sa jej medzi 39.9, 38, 37,7 a dnes ma opat uz par hodin tak 39,5 apod...uzila 3 davky nurofenu za 24 hodin, co som rozdelila podla kg. Potom po 6 hodinach sme jej dali paralen cipok, horucku ma stale 39,5 mozem v tom pripade dat nurofen aj skor? Robime jej obcas zabaly...

Dakujem za odpovede.

domiklik
1. nov 2023

@katarina092 môžeš striedať nurofen a paralen, každé 3 hodiny

zenulkaaa
1. nov 2023

Striedat paralen s nurofenom, zabaly a vela tekutin. Zatial je to len den a pol ak od vcera obed. Ak by to za 3 dni neustupovalo tak smer lekar.
Ale nam sa stalo uz viackrat ze syn mal aj ako mensi aj starsi taketo teploty aj 5 dni a doktorka nic nezistila.. len vraj nejaky virus.

ibrunova
1. nov 2023

a veľa čaju k tomu, inak neklesne.

domiklik
1. nov 2023

@katarina092 ale v tomto prípade bysom volala pediatricke alebo na pohotovost, nech poradia

deedol
1. nov 2023

@domiklik mozem len pre info, kam sa da volat na pohotovost? uz som sa to snazila najst a dovolala som sa len niekam na vratnicu (ba kramare)

lamonita
1. nov 2023

Ja len pre istotu... dávaš váha deleno dva? Alebo davkujes podla krabičky?

domiklik
1. nov 2023

@deedol netuším, nie som z BA, ale asi na detské oddelenie, možno baby z BA poradia lepšie...

deedol
1. nov 2023

@domiklik a u vas sa da normalne dovolat, ze aj zdvihnu a poradia? tu byvaju take navaly, ze to by asi nestihali...

inana11
1. nov 2023

Mne syn tak bol v lete nad 39 12 hodin a nijak dole to neslo… lieky nirofen dávať polovicu váhy a každé 4 hodiny som striedala panadol a nurofen. My sme skoncili v nemocnici a akurát tak mame obaja traumu z toho,na nič neprisli,porobili všelijaké odbery ale po troch dnoch to preslo,len on dovtedy teplotu mal tak max 38,2 takze dme boli veľmi vyplašení a ani chodit nechcel čo bol slabý z toho… ale hlavne je fakt to dávkovanie… mne vždy pediatrička tvrdí že neexist že by som ho predávkovala že tie davky môžu byt aj zvýšené počas dvoch troch dni ale keď sú malé nezaberú

kaktusik007
1. nov 2023

@katarina092 je to iba den a pol, a podla toho co pises jej horucka klesla - ved mala 37,7.
proste striedaj ibuprofenum s paracetamolom, sleduj maximalnu dennu davku a ono to pojde.

neklesajuca horucka je ked to absolutne nezrazis pod 38,5, a aj to den a pol je ok --- teda ok na to aby si rano sla k lekarke.

lia2022
1. nov 2023

@katarina092 nurofen s paralen čipkom môžte striedať po 4hodinách. Nurofen- nurofen po 6tich..tak isto panadol-panadol po 6tich hod. Medzi tým môžte osprchovať vlažnou vodou alebo vyskušať zábaly. Len si treba dať pozor zase aby ste z tak vysokej teploty nezrazili teplotu až príliš veľmi, to tiež neni dobre. Tak isto si treba dávať pozor na dávkovanie na sirupe nurofen od 3 mesiacov..nie je dobre napísane na krabičke..ako pani predomnou písala , že tam sa dávkuje váha dieťaťa : 2 lebo ked dáte malú dávku tak tiež nezaberie. Skóre uzdravenie a pevné nervy 🤒❤.

lia2022
1. nov 2023

@katarina092 ešte by som chcela doplniť že mne to detská sestrička tak vysvetľovala že sirup zaberie neskôr ale dlhšie vydrží dieťa bez teploty .. čípok zaberie skôr behom 15min.ale zase dieťaťu skôr vyskočí teplota ..takže pokiaľ dieťa nevracia , pri takých vysokých teplotách by som išla skôr cestou panadol sirup ako paralen čípok.

luliu
1. nov 2023

Striedať Nurofen a Paralen môžes každé 3h, ak je treba.

vanilkovazmrzka
1. nov 2023

@deedol podla mna sa na ziadnu pohotovost volat neda. Sak by tam nerobili nic ine nez zdvihali telefony. Na akutne pripady, naozaj akutne pripady sa vola 112…

deedol
1. nov 2023

@vanilkovazmrzka to viem, ale casto vidim v debatach taketo rady, ze zavolaj na pohotovost a porad sa. tak ma zaujimalo, ci je to v mensich mestach nejaky standard, lebo u nas je to podla mna bez sance.

vanilkovazmrzka
1. nov 2023

@deedol uprimne o tom pochybujem, ci vobec v mensich mestach aj je nejaka pohotovost 🙂

deedol
1. nov 2023

@vanilkovazmrzka no ved toto, len preco to potom stale niekto radi? 🙂

vanilkovazmrzka
1. nov 2023

@deedol neviem ti na to odpovedat :D

nikpa
1. nov 2023

@katarina092 na akúkoľvek pohotovosť na Slovensku môžeš volať a popýtať si radu, nie len vo vašom meste.
Synovi som takto nemohla zraziť teplotu keď mal zápal močových ciest.

inana11
1. nov 2023

@vanilkovazmrzka
@deedol ja som skusala volat na pohotovosť,povedali mi pridite… keďže sme mali doma aj staršieho a jeho sme nechceli vlacit,volali sme sanitku lebo mi už odpadaval syn na rukach a pani na dispečingu mi povedala že zábaly dať a sanitky nie sú volne tak sa mame doviezť nejako… ja som dufala že sanitári by hneď zakročili… ruky nohy mal syn studené,povedala som to pani a že to nevadí… skúsila som raz ale neskutočne mi vrieskal syn a fakt bol bezvládny potom tak som sa vzdala a leteli sme do nemocnice,bolo to o jedenástej v noci. Tam má dobre zvolili že ako to že som vôbec skusala zábaly a že môžem byt rada že som mu neublizila… týmto vsetkym chcem povedať to,že ked zavoláte na pohotovosť a povedia vám nejaký postup ktorý nezaberie dobre,lebo veď každý sme iný, majú pruser a preto tu v mojom okoli je zvykom že už ked volam,automaticky hovoria že treba prist. A to nehovorim o tom že povacsinou aj ostať na oddelení

nikpa
1. nov 2023

@deedol
@vanilkovazmrzka ja som volala na detskú pohotovosť už niekoľkokrát a dokonca som sa vždy aj dovolala a poradili bez problémov.

mira0611
1. nov 2023

@inana11 preto na teba kricali kvoli zabalom, lebo zabal sa nemoze pouzivat ked ma studene koncatiny.

deedol
1. nov 2023

@nikpa kde, prosim?

inana11
1. nov 2023

@mira0611 to som aj ja tak vedela ale keď ti to povie niekto kto riadi sanitky že to mozes,že správ zabal keď teplota neklesá tak si povieš že no dobre,keď to vravia ti od sanitiek… a to som tých zábalov porobila už veľa lebo starší mával stále vysoké teploty,on aj teraz aj vypyta zabal keď citi že mu nie je lepsie po lieku…

hsara99
1. nov 2023

@nikpa presne mám aj ja tuto skúsenosť, už som volala asi 5-6x vždy milo a ochotne poradili. Sme z TT.

deedol
1. nov 2023

@hsara99 dakujem za info. tak asi budem nabuduce skusat ine pohotovosti ako BA, ked bude problem.

nikpa
1. nov 2023

@deedol v TT

deedol
1. nov 2023

@nikpa dakujem, tak ta TT zjavne takto funguje 🙂

lenka2710
1. nov 2023

@katarina092 ahoj, dcérka mala od piatka vysoké teploty, tiež sa nedali zraziť, prvé tri dni to bol horor, na 4.den už lepšie a 5.den už sme ani nevedeli, že nejake teploty boli
Ja som jej dávala octove ponozky, tie ako tak zrazili teploty, ale pod 37.5 sme sa dostali az na ten 4.den! Kamoskina mala cez 40, volala na pohotovosť, že teraz je chrípka, že ma dávať zábaly

katarina092
autor
2. nov 2023

@lenka2710 ako si davala octove ponozky? na jak dlho?