2-týždňové bábätko nepriberá

princezpuss
27. mar 2024

Ahojte, prosím má niekto skúsenosť alebo by vedel poradiť? Bábätko má 2,5 týždňa a ešte sme nedošli ani na pôrodnú váhu 3600g 😔 po prepustení z nemocnice mal cca 3200g a teraz má 3400g. Od včera som ho začala kojiť s vankúšom aby mal väčší uhol lebo veľa vygrckával (dovtedy po ležiačky)a keď bol hore, stále plakal. Posledných pár dní som mu začala dávať cumlík na ukľudnenie ale neviem či to nejak ovplyvňuje kojenie lebo dnes dlhšie ako 5min nevydrží na prsníku a ani už nechce pokračovať. Ani predtým dlho nevydržal ale toto sa mi zdá veľmi málo. Potom mu dám cumlík, zaspí a za tak za hodinku, dve sa zobudí. Ciká a kaká dobre. No neviem ako pokračovať ďalej ale veľmi ma to trápi a cítim sa ako neschopáčka 😩 díky za každú radu 👍

juliavolna
27. mar 2024

@princezpuss a nemá reflux ?

princezpuss
autor
27. mar 2024

@juliavolna vraj to je bezne u babatiek ze vela grckaju, tak prudom mu nevychadza, hoci stalo sa to par krat.

larena
27. mar 2024

My sme boli na tom tak isto..tiež mala pôrodnú váhu 3600g potom schudla na 3200 keď sme išlo z pôrodnice..došli sme domov na cicke celý deň aj 25x a na prvej poradni vôbec nič nepribrala a o další týždeň tiež vôbec nič (a to tiež celý týždeň nonstop na mne) a nemala reflux..nechápala som..potom doktorka povedala že musíme UM od vtedy priberala.Ale neviem ak teda chceš kojiť skús si zavolať laktačnú či tam nie je nejaký problém v prevode mlieka

alexandraas
27. mar 2024

Podla mna tiez laktacna a ked ani to nepomoze tak zial umele mlieko,moj prvy syn vyrastol na umelom a nic sa nedeje,urcite nie si neschopna na take ani nemysli❤️

anjelicek26
27. mar 2024

Ukáž pediatricke ci laktacnej prisatie a uvidíte.. môj ma tiež 2.5 týždňa, s 2030g je na 2600g.. ideme ale režim kojenie odsávanie a občas dokrmim odsatym s fľašky,lebo je ešte veľmi spavy... žiadna sláva, ideme 3h rytmus, teda kojiť a odsavat 1.5h a 1.5 h pauza a zasa odznova... je to únavné,ale efektívne.. niektoré dni sa nám darí na 90 percent kojiť, dnes bolelo bruško a sme mali 3x aj s fľašky,lebo sa na prse strasne pucil chudáčik...verím,že čoskoro bude lepšie,len vydržať.

kiki68
27. mar 2024

Skusit poriesit prisatie, ked nepomoze tak UM, uz ten cumlik kazi kojenie ako take.

nika23t
27. mar 2024

@princezpuss moja najmladšia takto nepriberala, hoci som ju prikladala v jednom kuse. Tretie dieťa, myslela som si, ze kojenie mam v maličku... Nakoniec vôbec nevedela sať, len mi rozžula totálne bradavky do krvi. Po 2 týždňoch som začala odsavat a mlieko som podávala vo fľaši. Konečne začala priberať a aj bola spokojnejšia.

amelie22
27. mar 2024

@princezpuss švagriná mala teraz ten istý problém, že malý pricucnuty stále, ale nepriberal. Nevedela vlastne kolko vypil, ani ci ma dosť mlieka. Treba potom vraj odstriekavat a skúsiť z fľaše aby si vedela koľko vypil... nakoniec sa to rozbehlo, malý ma rok a ešte koji.

princezpuss
autor
27. mar 2024

@larena oki, dakujem, pockam este par dni a uvidime ci bude nejake + na vahe ak nie, volam laktacnu 👍

titla
27. mar 2024

Mala som to podobne. Syn sa narodil s vahou 3250g, domov sme odchadzali s vahou 2970g. Ako 14 dnovy nemal stale porodnu vahu, doktorka ma vtedy vystrasila. Ja som mala doma vahu, vedela som, ze vypije dost - vazila som pred aj po kojeni. Pediatricka mi vtedy kazala budid cez den kazde 2 hodiny na kojenie, v noci kazde 3 hodiny. Za 3 tyzdne mal narast vahy o viac ako 1300g (to zas bolo vraj vela...).

kitycat
28. mar 2024

@princezpuss ukludni sa. Pribera.
Placlivy moze byt z tvojho stresu.
Za 2,5 tyzdna bola maloktora geniom.

Mne poleziacky neslo kojit tak pol roka, mala sa nevedela prisat a tieklo to na postel.
Ja som si zavolala laktacnu hned, tak si ju zavolaj aj ty nech ta uisti v polohach.

Moja grcala tiez no napriek tomu priberals

princezpuss
autor
28. mar 2024

@alexandraas uz som ju kontaktovala, dufam ze sa bude dat pomoct, mlieka mam az az, bola by to skoda, dakujem za povzbudive slova 🥰

princezpuss
autor
28. mar 2024

@anjelicek26 dakujem, a odsavas manualnou alebo elektrickou? Ja som mala manualnu ale pre mna to bolo strasne bolestive, a vyslo v podstate par kvapiek. Ani rucne mi to nejde.

princezpuss
autor
28. mar 2024

@kiki68 vobec som mu cumlik nechcela davat ale ked je hore stale place a po napiti sa puci a kadejak zvija a ked mu dam cumlik tak je to ovela lepsie. Este sa mi zdalo ze na ten srdcervuci plac musi vynalozit obrovske mnozstvo energie. A navyse vecer to nie je nic prijemne ked spi 2,5 r. sestricka vedla, no uvidime co povie laktacna a ak bude treba vylucit tak si asi kupime stuple do usi 😄

princezpuss
autor
28. mar 2024

@nika23t fu, toto nastastie nemusim riesit, bradavky su v poriadku, asi za to, ze tak kratko cicka 🤷🏻‍♀️

princezpuss
autor
28. mar 2024

@amelie22 no moj zas velmi nechce byt pricucnuty, ani dnes v noci vela nevypil ☹️

princezpuss
autor
28. mar 2024

@titla super napad, aspon zistim kolko toho za tych 5min vypije, lebo prsnik uz potom nechce a zvykne mu vyjst mliecko, tak som zvedala 😉

princezpuss
autor
28. mar 2024

@kitycat dakujem, uz som jej pisala. Tak dufam ze nieco vymyslime 🙏🤞

kiki68
28. mar 2024

@princezpuss odporucam elektricku, to aj nieco odsaje. Kamoska odsavala a davala UM z flasky. A mlady pan sa rozkojil az po 4 mes tak, ze uz flasku nechcel a koji vyse 2 rokov.

timea301196
28. mar 2024

Hlavne netreba vážiť...

cookie29
28. mar 2024

pro oboch detoch sme sa dostali na porodnu vahu po mesiaci...
NEVAZIT...
a cumlik moze zhorsit prisatie.
a co sa tyka grckania, treba rozlisovat, ci ide o grckanie tesne po dopiti alebo s odstupom...
reflux ma? Nema? Vela babatiek ma aj aBKM.

@titla toto je tak z minuleho tisicrocia, ja viem, ze to este doktori pouzivaju, ale je to totalna blbost. Ak odsavas mlieko, tak zistis, ze sa prisposobuje potrebam dietata a casu, niekedy je ho menej a je huste mastne, inokedy je ho viac ale je to taka sedozelena voda... cize samotne vazenie moze mamicku tak maximalne vystrasit

princezpuss
autor
28. mar 2024

@cookie29 grckanie je niekedy hned po dopiti ale niekedy mu vyjde aj po hodine.

titla
28. mar 2024

@cookie29 U nas to bolo trosku aj z ineho dovodu. Ja som mala dlhy a komolikovany porod, 43 hod. Syn bol po narodeni tak vycerpany, ze len spal. Vobec sa nechcel prisat, jest, ani neplakal, len spal. Ja som ako prvorodicka vobec nevedela posudit ci len cucka tu bradavku, ci pije. V porodnici som si mlieko odsavala a dokrmovala ho striekackou. Ja som potrebovala vediet ci aspon nieco vypil, alebo musim dokrmovat. Ci pribral 5g a len si cucol, ci 30-70g a teda pil a sme o.k.. Doma sa to kojenie rozbehlo, ale priberal pomalicky a ked mal 14 dni naozaj ma pediatricka vystrasila, ze mal mat uz porodnu vahu a skoncime na infuziach v nemocnici a um. Bojis sa o to dieta, nevies. Teraz by som napr v noci uz nebudila na kojenie. Bolo to trapenie, budit dieta zo spanku a nasilu ho krmit, ked nema chut. Potom sa tak rozpapal, ze kym som ho neodstavila nespal viac ako 2 hodiny v kuse bez kojenia. Alebo by som mozno aj budila - ked sa bojis o dieta, skusas mozne i nemozne.

anjelicek26
28. mar 2024

@princezpuss manuálna,mne to nešlo elektrickou. Ale áno zrovna príjemné to odsávanie nie je 👎 Ja dufam,ze sa nám podarí tej fľašky zbaviť konečne natrvalo... ale v noci sa mi ho proste nedarí poriadne prebrať na prsník...

simona92101
28. mar 2024

@princezpuss vyzera to ze nema dobre prisatie,t.j nejedna sa o efektivne nutritivne sanie,tym padom nepribera,akurat co sa dobre nalapa vzduchu a boli brusko.verim ze laktacna pomoze.skus zatial aspon odsavat,ale stale prikladaj.

cookie29
28. mar 2024

@titla viem. Starsie dieta, porod 96h skoncil urgentnou sekciou... dieta vycerpane, ja skoro na JIS. Mladsie dieta slo rychlejsie, ale nepriberalo, grckalo, pribralo prvy mesiac a dalsie dva zalomilo krivku a spadlo z 98% na 5%... neustala hrozba, prevazovanie, Damokles s tym, ze skoncime v nemocnici na infuzkach atd... takze presne tento stres poznam a nikdy viac. My sme mali stastie na uzasnu pedi v nemocnici, kedze vzhladom k problemom sme boli sledovani a na prevazovanie chodili raz denne... ktora my vysvetlila aj to, ze anorexia sa moze vyvinut aj u tak malych deticiek... a casto prave zo stresu rodicov....

@princezpuss dieta ti stratilo viac ako 10% v nemocnici a pustili vas domov? inak grckanie tesne po dokojeni moze byt len ze vypilo vela a proste nadbytok "pretecie". S odstupom casu a prudom je skor reflux. Cumlik, flaska a pod velm catso znamenaju koniec kojenia. Relativne nepopularny nazor, pretoze u mnohych mamiciek to tak mali a vsetko OK. Takze to musi byt nezmysel.... ale cumlik je iny typ sania ako prsnik, jazyk pracuje inak, vlastne presne opacne. Flaska = tecie to samo a vacsina "prirodzenych a inych flasiek" imitujucich prirodzene sanie je len marketingovy tah. Takze by som sa zbavila cumlika ak chces dojcit. Ak potrebujes prikrmovat, tak bud cievka alebo Medela Soft cup. A laktacna na skontrolovanie sania a uzdiciek.