3-ročné dieťa má teplotu 39,5°C

25. mar 2024

3r dieťa má teplotu 39,5 druhý večer
Iné príznaky nemá žiadne. Nič ju neboli jest jej chuti..Čipky pomáhajú na 4 hod. Co to môže byť?

anavixy
25. mar 2024

Viroza, 5.,6.,7. choroba, tazko povedat bez inych priznakov.. treba pockat este zajtra a ak to neprejde a neobjavi sa nic typicke (vyrazka), tak chodte v stredu k dr. Ak sa objavi vyrazka tak liecit symptomaticky, to sa poradis s dr telefonicky. Odsleduj si ci moci normalne, ci nema bolesti, rezanie, nieco co by nasvedcovalo zapali mocovych ciest, ak je toto ok, tak skor ta viroza.🍀

autor
25. mar 2024

@anavixy ďakujem pekne sme na dovolenke SAE tak dr jedine po telefóne ale rozmyslala som este prehriatie(?) Je tu okolo 35st aj ked je chránená- natreta 50kou, klobuk a nie sme dlho vonku iba v tieni len neviem naozaj ako sa to prejavuje..pije dosť sama od seba aj s jedením a cikanim nie je problém. Cez deň je čulá behá po apartmáne akoby ej nic nebolo (vonku sme nešli dnes vôbec ani zajtra nejdeme kým neprejdu teploty, max večer možno na vzduch do kocika)...sťažuje sa ale často ze jej je zima...

patricia2511
25. mar 2024

Pokial ste leteli predpokladam ze dost dlho v lietadle kde isla nonstop klima a je zima ..bola mala oblecena dobre ? Prikryta dekou? .. ked ste prileteli, musel to byt podla mna pre telo teplotny šok …kedze pisete ze je tam 35stuonov ..mozno telo “prechladlo “ a reaguje na to horučkou ..
a kludne to teda moze byt aj viroza ..v lietadle kde je +- 200 ludi ..kedze sa tam nevetra clovek chyti hocico ..ak bude teplota taka viac ako 3-4dni ja by som to riesila miestnou pohotovostou

autor
25. mar 2024

@patricia2511 áno mala legíny na tom hrubé nohavice, tričko s dlhym rukávom, mikinu, bundu a samozrejme aj deku a čiapku. Prespala cely let a to by sa tak neskor prejavilo? Lebo sme tu už cca 7 dní. A klímu sme mali vypnutú v lietadle bolo prekvapivo iba cca 20-30 ľudí ale áno ta viroza kludne moze byt keby aj z tých 30 boli len 3 chori tak to môže skočiť :/ mňa napadla tiež viroza len to, ze nemá žiadne ine príznaky okrem teploty mi nejde do hlavy..cize som rozmyslala covid ( ten už raz mala a tiež len teploty) alebo úpal možno ktovir teda. Ďakujem za rady určite budem riešiť ak to bude trvať dlhšie

janocka
25. mar 2024

Moj syn pred 2r. na dovolenke horuckoval (cca 39 mal) a vracal - bol prehriaty. Nebolo ani tych 35 stupnov, no stale sa nahanal s loptou po plazi alebo kopal pieskove jamy. Mal siltovku, chodil do mora, ale aj tak sa to stalo. Mal vtedy 8r.

autor
25. mar 2024

@janocka moja nevracia našťastie ale čo ste robili ? Davali ste od teploty len na zníženie? Ona chce ist strasne von no snažím sa ju držať v klude vnútri lebo vonku je ako neriadena strela😁

patricia2511
25. mar 2024

No tak to urcite nebude z lietadla ..lebo 7dni je dlhsia doba .prejavilo by sa to skor ..
a nieje dcerka malatna ? .. a je len tepla alebo sa aj poti ? ..pripadne ak jej podate paralen teplota klesne ? Na aku teplotu ?
Mozno to je ozaj z pocasia ved telicko je tepleejsie na dovolenke ..mne by nenapadlo ani merat detom teploty na dovolenke keby nemali ine priznaky 🙂 ktovie ake by som namerala ja ked sme boli 😄..

autor
26. mar 2024

@patricia2511 vôbec nieje ani malátna a hneď ako dám cipok tak klesne na 37 aj teraz je napr 5 hodín po a ma 36,7. A bola.velmi horúca preto som zmerala a hlavne keď je v klude na apartmáne tu máme 25st.

janocka
26. mar 2024

Iba som podavala lieky na znizenie teploty a ostali dme 1 den vnutri. Dalsi den uz bolo dobre

autor
26. mar 2024

@janocka ďakujem tak hadam bude dnes lepšie

nyphadora
26. mar 2024

Ked ma vysoku teplotu a aj napiek tomu je neriadena strela, tak pokojne 6. Choroba, keď ešte nemala, na 3-4 den je vysyp. Keby mala teploty dlhsie, tak chodte k dr.

autor
26. mar 2024

@nyphadora mala aj 5 a aj 6 chorobu uz. Ale vraj tu 6 môže dostať aj 2x tak ktovie...včera som jej dala o 23:00 nurofen a klesla jej hned na 37 a dnes ma cely den len max 37,3 celý deň. Večer ju zoberiem.von keď bude chladnejšie

nyphadora
26. mar 2024

Potom to 6.choroba nebude, som rada, že už jej klesla teplota, mozno chytila nieco, čo sa u nas nenachadza, zvladnete to 🙏

autor
26. mar 2024

@nyphadora ďakujem hadam ano

autor
27. mar 2024

Ahojte myslíte ze toto mozu byť vyrazky po chorobe? ( siesta choroba?) Dnes je už ok. Včera 37 celý deň a dnes už uplne bez teploty . Slabo to vidno na foto ma ich na krku nose trochu čele