Prečo má 2,5 ročná dcéra opakovanú teplotu?

Zodpovedané
31. jan 2022

Dobrý deň,

dcéra má 2,5 roka a za posledné 2 týždne sa 3x stalo, že bez predchádzajúcich príznakov z ničoho nič v noci je vystúpila teplota nad 38,5°C (naposledy až 39,2°C). Po podaní lieku proti teplote klesla a tým to skončilo. Znova sa nevrátila, neobjavili sa žiadne ďalšie príznaky.

Dcéra je veselá, chutí jej jesť, nesťažuje sa na nič (vie už pekne povedať, ak ju niečo bolí). Domáce testy na Covid zo slín mala opakovane negatívne.

O čo môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

mohlo ísť o atak nejakého ľahko prebiehajúceho ochorenia. Ak by sa to opakovalo aj naďalej, je však vhdoné pešetrenie pediatrom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas